Беломъжев е пети на средната дистанция на европейското в Турция

Станимир Беломъжев завърши пети в средната дистанция на европейското по ски ориентиране в Саръкашъм (Турция).

Роденият в Троян състезател финишира на 1 минута и 4 секунди след победителя Ерик Рост (Швеция) – 35 минути 32 секунди.

Втори, само на 2 секунди след Рост, остана Ларс Мохолд (Норвегия). Трети на разлика от 47 секунди се класира Сергей Горланов (Русия).

Пред Беломъжев се нареди легендата в този спорт –  Едуард Хреников (Русия), осемкратен световен първенец.

Другият ни представител Николай Димитров е 39-ти.

При жените най-добре от българките се представи Андрея Дяскова – 21-ва.

Стефания Беломъжева е с 10 места по-назад, а Антония Григорова завърши 35-та. Шампионка е представителката на Италия Стефания Корадини.