Ивет Горанова с исторически медал за България в олимпийското карате

Снимка: wkf.net

Ивет Горанова спечели исторически бронзов медал на световното по олимпийско карате в испанската столица Мадрид.

При жените в категория до 55 кг. в спора за третото място българката надви японката Сара Ямада с 3:2 съдийски гласа и стана първата наша носителка на отличие в историята на бойния спорт. В редовното време срещата завърши наравно 1:1.

В категория на 18-годишната плевенчанка имаше общо 75 състезателки, но Ивет показа, че е сред най-добрите. С представянето си Горанова ще заслужи много точки за световната ранглиста, което ще я доближи до квотите за олимпийските игри в Токио 2020.

Единственият българин, който е стигал до среща за бронзов медал на шампионат на планетата по карате преди Ивет, бе Спас Георгиев в тежката категория при мъжете, но тогава той не взе отличие.