Даниел Николов се класира за основната схема в Бърно

Българинът Даниел Николов преодоля квалификациите при мъжете на международния турнир по бадминтон в чешкия град Бърно с награден фонд 25 хиляди долара.

20-годишният Николов постигна три поредни победи в пресявките и се класира за основната схема. Първо той спечели без проблеми срещу Йоран Квийкел (Холандия) с 21:10, 21:12 за 26 минути, а във втория кръг победи в изцяло български двубой Димитър Янакиев с 23:21, 21:19 за 44 минути.

Двамата българи изиграха страхотен мач, много оспорван и с красиви разигравания. В края на първия гейм Янакиев имаше преднина от 20:18 и 21:20, но Николов направи обрат – 23:21. Във втората част също се игра равностойно, но след 19:19 Даниел Николов взе две поредни точки и затвори мача.

В третата си среща Николов победи Лабиеб Мухзафар Лакамаги от Малайзия с 21:15, 21:16 за 34 минути. Двубоят завърши последен от първия ден на турнира след 23.10 часа българско време.
Първият съперник на българина в основната схема е номер 5 Тома Руксел от Франция.

Пейо Бойчинов стартира с победа срещу Николас Робърт Хенсън Уолър (САЩ) с 19:21, 21:11, 21:17 за 45 минути, но отпадна във втория кръг на квалификациите след загуба от номер 11 Дмитро Завадски от Украйна с 13:21, 4:21 за 21 минути.

В петък на кортовете в залата в Бърно излизат четирима българи в първия кръг на основната схема.
При жените Мария Мицова ще играе срещу Наталия Перминова от Русия, на сингъл Даниел Николов срещу номер 5 Тома Руксел (Франция) и на двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев срещу датчаните Йепе Бай и Микел Микелсен.

На турнира участват състезатели от 40 държави.