Сребро и бронз за България на световното по стрийт фитнес

Българските представители на световния шампионат по стрийт фитнес спечелиха сребърен и бронзов медал в Москва!

Една от най-талантливите родни състезателки – 17-годишната Цветелина Станева се нареди втора в конкуренцията на 20 състезателки. Другата българска представителка Жасмина Свиленова остана осма. Първа е полякинята Наталия Моджелевска.

Стефан Еротеев стана трети в конкуренцията 44 състезатели. Пред него единствено се наредиха представители на Франция и Чили. Другият български представител Йордан Станчев стана 14-и.

В края на седмицата българските представители ще се завърнат у нас, за да участват на първия международен турнир по стрийт фитнес у нас.

„Стрийт фитнесът е спортът на обикновените момчета и момичета от квартала. Практикувайки го, те стават популярни сред връстниците си и получават възможност за спортна реализация“, сподели председателят на Street Workout Bulgaria Йордан Йовчев.