Надал и дел Потро на четвъртфинал на US Open

Шампионът от миналата година Рафаел Надал отстрани грузинеца Николоз Басилашвили след 6:3, 6:3, 6:7(6), 6:4 за три часа и 20 минути на корта и се класира за четвъртфиналите на US Open.

В спор за място на полуфиналите най-добрият испански тенисист ще срещне австриеца Доминик Тийм, който за първи път в кариерата си прескочи четвъртия кръг в Ню Йорк, изхвърляйки миналогодишния финалист Кевин Андерсън след със 7:5, 6:2, 7:6(2).

Така южноафриканецът не успя да защити 1200 точки от миналата година и ще се свлече до девета позиция в световната ранглиста за радост на Григор Димитров, който ще се изкачи на седмото място. Осми пък ще бъде Доминик Тийм.

Шампионът от 2009 година Хуан Мартин дел Потро също се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. 29-годишният аржентинец се справи лесно със съпротивата на хърватина Борна Чорич и го победи с 6:4, 6:3, 6:1 за 2 часа и 7 минути игра.

В следващия кръг поставеният под номер 3 в схемата аржентинец ще се изправи срещу 208-сантиметровия американец Джон Иснър, който победи в пет сета канадеца Милош Раонич.

Иснър се наложи с 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:2 над двуметровия си съперник, като изненадващо в мача не се стигна до нито един тайбрек.