Два бронзови медала за българските параатлети на европейското в Берлин

Радослав Златанов

Нови отличия спечелиха българските параатлети на Европейското първенство в Берлин (Германия).

След титлата на Християн Стоянов, бронзов медал заслужи Радослав Златанов в скока на дължина (Т13) с резултат 6.62 м. Вицешампион стана британецът Зак Скинър с 6.72 м, а титлата спечели Иван Хосе Канйо Бланко с 6.77 м.

Златанов е бронзов медалист в същата дисциплина на паралимпийските игри в Лондон през 2012 г. Тогава той скочи 6.81 метра.

Ружди Ружди Снимка: БТВ

Също с бронз се окичи и Ружди Ружди, който се класира трети в хвърлянето на диск. Българинът постигна резултат от 35.80 м, а шампион стана сърбинът Небойша Дурич с нов световен рекорд – 39.84 м. Втори е Олукхан Мусяев от Азербайджан с 37.92 м.

През юни 2016 г. на Европейското за параатлети в Гросето (Италия) Ружди спечели златен медал в хвърлянето на диск в категория F56 с резултат от 39,33 метра.

На олимпийските игри в Рио Ружди завърши на шесто място в дисциплината с резултат 38,04 метра.