Серина Уилямс срещу Анжелик Кербер за титлата на „Уимбълдън“

Седемкратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класира за финала на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 25 Уилямс победи Юлия Гьоргес (Германия) с 6:2, 6:4 за 70 минути и за десети път в кариерата си ще играе за титлата на турнира.

36-годишната американка направи два пробива в първия сет, а във втората част поведе с 5:3. Тя допусна пробив, когато сервираше за мача, но още в следващия гейм взе подаването на съперничката си и стигна до крайния успех.

„Не съм очаквала да играя толкова добре в четвъртия си турнир след завръщането. Просто играх освободено днес. Не е нормално да бъда тук на финала след всички операции, които преживях. Затова се наслаждавам на всеки момент. Каквото и да се случи на финала, това което направих дотук е невероятно“, каза Уилямс след мача.

Американката за последно спечели титлата през 2016 година, а миналата година пропусна турнира, тъй като беше бременна.

В повторение на финала от 2016-а Уилямс ще спори за трофея в събота срещу носителката на две титли от турнирите от Големия шлем Анжелик Кербер (Германия), която в другия полуфинал победи шампионката от „Ролан Гарос“ за 2017 година и 12 поставена Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3.