Кербер ще играе за титлата на „Уимбълдън“

Германката Анжелик Кербер се класира за втори път в кариерата си на финала на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 11 Кербер надделя над 12-а в схемата Йелена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3 за 68 минути и ще играе за четвърти път на финал на турнир от „Големия шлем“.

Германката, която има в кариерата си две титли от Големия шлем, загуби финала на „Уимбълдън“ през 2016 година от Серина Уилямс.

В края на първия сет Кербер спечели четири поредни гейма и поведе в резултата. Във втората част при 5:1 тя имаше мачбол, но загуби подаването си. Все пак германката затвори срещата при втората си възможност в деветия гейм.

„Невероятно е чувството отново да се класирам на финала. Винаги трябва да играеш до последната точка. Знаех, че трябва да бъда фокусирана върху всяко разиграване. Радвам се, че се справих с това предизвикателство“, каза Кербер след мача. Тя участва в турнира за 11-и път в кариерата си.

21-годишната Остапенко, която е шампионка от „Ролан Гарос“ за 2017 година, допусна 36 непредизвикани грешки срещу едва 7 за германката.

На финала Кербер ще играе срещу победителката от мача между седемкратната шампионка Серина Уилямс и Юлия Гьоргес.