Франция срещу Хърватия във финала за световната титла по футбол

Хърватия победи Англия с 2:1 след равенство и гол в продълженията след равенство в редовното време – 1:1. Така балканците се класираха за финал на световното по футбол в Русия.

Англия откри резултата още в 5-ата минута с гол на Киърън Трипиър от пряк свободен удар. Изравнителният гол за хърватите отбеляза Иван Перишич в 68-ата минута и редовното време завърши наравно 1:1.

В продълженията Марио Манджукич отбеляза гол в 110-ата минута и Прати Хърватите за първи път в историята на финал на световно първенство.

Англия отново бе спряна на полуфиналите след 1990 година в Италия, където загубиха от бъдещия шампион Федерална Република Германия след дузпи.

На финала в неделя Хърватия ще играе за титлата срещу Франция. В мача за трето място пък ще спорят футболистите на Белгия и Англия.