Халеп и Кербер продължават в третия кръг на „Уимбълдън“

Симона Халеп Снимка: REUTERS

Водачката в световната ранглиста по тенис Симона Халеп се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Румънката, която през миналия месец спечели първата си титла от Големия шлем след триумф на „Ролан Гарос“, победи китайката Сайсай Чжън със 7:5, 6:0 за 76 минути.

Халеп, полуфиналистка на „Уимбълдън“ през 2104 година, отстъпваше с 3:5 в първия сет, но до края направи серия от 10 поредни гейма и затвори мача. Следващата съперничка на румънката е Су-Вей Сие (Тайван).

Същевременно финалистката от 2016 година Анжелик Кербер предоля сет пасив и победи 18-годишната американска квалификантка Клеър Лю с 3:6, 6:2, 6:4 за близо два часа игра. Германката направи решаващ пробив за 4:3 в третия сет срещу Лю, която е най-младата тенисистка в турнира.

Кербер загуби финала на „Уимбълдън“ през 2016 година от Серина Уилямс (САЩ).

Друга финалистка в турнира Южени Бушар загуби във втория кръг от 17-а поставена Ашли Барти (Австралия) с 4;6, 5:7. Канадката отстъпи на финала през 2014 година пред Петра Квитова (Чехия).