Себастиан Фетел спечели Гран при на Канада

Снимка: Reuters

Себастиан Фетел с Ферари спечели състезанието за Голямата награда на Канада и оглави генералното класиране във Формула 1.

Фетел стартира от полпозишън и запази лидерската позиция до края, финиширайки първи на пистата „Жил Вилньов“. Победата е юбилейна номер 50 за Фетел във Формула 1 и негова трета за сезона.За Ферари победата е първа в Канада от успеха на Михаел Шумахер през 2004 година.

„Перфектно състезание. Невероятно е. Феновете на Ферари ще празнуват тази нощ“, каза Фетел.

Втори остана Валтери Ботас (Финландия) с „Мерцедес“, а трети Макс Ферстапен (Холандия) с „Ред Бул“.

Още в началото тежка катастрофа спря за кратко състезанието. Ланс Строл от Уилямс връхлетя върху болида на Брендън Хартли от Торо Росо, който спря в предпазната стена, като и двамата отпаднаха от състезанието.

Люис Хамилтън (Великобритания) с „Мерцедес“, който спечели последните три състезания в Монреал, остана пети в крайното подреждане и отстъпи лидерската позиция в генералното класиране.Четирикратният световен шампион Хамилтън вече е втори в генералното класиране при пилотите с точка по-малко от лидера Фетел. Хамилтън има 120 точки срещу 121 за Фетел. Трети е Ботас с 86 точки.

Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо не успя да завърши юбилейното си състезание номер 300 във Формула 1. Испанецът отпадна на 43-а обиколка заради повреда. Това е осмият път, в който Алонсо не успява да завърши на пистата „Жил Вилньов“.

Следващият старт във Формула 1 е във Франция от 22 до 24 юни.