„Левски Лукойл“ на победа от титлата в баскетбола

Отборът на Левски Лукойл е само на победа от титлата в Националната баскетболна лига при мъжете.

В мач номер 3 от финалната серия с Балкан Ботевград „сините“ се наложиха със 71:60 (24:15, 16:13, 20:18, 11:14) като гост и водят с 2:1 победи.

Баскетболистите на Константин Папазов изиграха отлична първа четвърт, която спечелиха с 24:15. След това гостите от София успяха да задържат преднината си и въпреки опита за финален щурм на Балкан през второто полувреме, обратът не бе възможен.

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Станимир Маринов с 25 точки, а Неманя Милошевич добави още 17. За домакините Джордан Калахан отбеляза 18 точки, а Девон Уошингтън прибави 14.

Следващият мач от серията е във вторник в Ботевград. При победа на Балкан ще се играе пети решителен мач в София пред празни трибуни, заради наказанието на „сините“ след третия двубой.