Драматична победа за Петър Тодоров в лигата на „Мега Спин“ (ВИДЕО)

Петър Тодоров спечели драматично в поредния кръг от лигата по тенис на маса на „Мега Спин“ (София).

Надпреварата се провежда всеки понeделник от 18 часа в столичния квартал „Полигона“ и се излъчва на живо във фейсбук страницата на клуба. INSPORTBG е медиен партньор на лигата!

На финала Петър Тодоров победи Георги Мулешков с 3:1 гейма. В последния кръг участваха 31 любители на играта.

За пръв път в историята на лигата финалът беше спечелен чрез правилото „активизация“,  което се въвежда, когато срещата е прекалено дълга и противниците не са стигнали общ резултат в даден гейм сбор от 18 точки до 10-та минута от стартирането му.

„Активизацията“ се въведе при 1 :1 гейма и 9:7 точки за Петър Тодоров и продължи до края на финалния мач.

При това правило, всеки състезател подава по един сервис,редувайки се до края на частта и ако посрещащият състезател направи 13 връщания, то той печели точка. Веднъж въведена, активизацията продължава до края на срещата.

Остават 9 турнира до финала на първия полусезон в лигата на „Мега Спин“, който ще бъде на 18 юни.