Домрачова спечели спринта в Контиолахти

Снимка: АP

Четирикратната олимпийска шампионка Даря Домрачова спечели спринта от Световната купа по биатлон в Контиолахти. Състезателката от Беларус неутрализира наказателен рунд с невероятно ски бягане, особено в последната обиколка.

Безгрешната с пушката Франциска Хилдебранд загуби 17 секунди в заключителните 2,5 км и финишира втора на 0,5 сек от Домрачова. Италианката Лиза Витоци е трета с един пропуск.

Финландката Кайса Макарайнен увеличи преднината си на върха в генералното класиране след 10-о място днес и слабо представяне на основната конкурентка Анастасия Кузмина, останала 30-а.

С по една грешка Даниела Кадева се нареди 60-а, а Емилия Йорданова – 67-а. Десислава Стоянова не стартира поради заболяване.

Днес са смесените щафети от 14:40 ч. и 17:45 ч. Състезанията ще се предават по БНТ HD и Евроспорт.