Везенков и „Барселона“ разгромиха „Цървена звезда“ в Евролигата

Снимка: Euroleague.net

Барселона разгроми Цървена звезда у дома с 88:54 в баскетболната Евролига. Александър Везенков игра 16 минути за каталунците и се отчете с 2 точки и 5 борби.

Барса изигра най-добрия си двубой през редовния сезон на най-престижното баскетболно състезание в Европа. „Блаугранас“ бяха по-ефективни от Звезда още в самото начало на срещата и след първите десет минути натрупаха аванс от 5 точки. Той набъбна значително след отлична втора част за домакините и 45:24 на почивката.

Сърбите опитаха да се върнат в двубоя след подновяването на играта, но скъсиха изоставането си само до 13 точки. С началото на последната четвърт каталунците отново взеха инициативаха и разнищиха своя съперник, който отбеляза срамните 5 точки.

Пау Рибас беше най-полезен за Барселона с 18 точки и 6 асистенции. По 16 точки добавиха Петери Копонен и Анте Томич, който се запомни и с това, че счупи таблото на коша след една забивка.

В другите срещи от вечерта Фенербахче спечели сбълсъка с Жалгирис (Каунас) с 85:78, а Олимпиакос надделя над Брозе Бамберг след 87:79.