„Марица“ приключи участието си в Шампионската лига

Волейболистките на Марица (Пловдив) не успяха да поднесат изненада и в последния си мач в Група С на Шампионската лига.

Българският първенец взе гейм при визитата си на руския гранд Динамо (Казан) и все пак отстъпи с 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 6:25). Срещата продължи един час и 47 минути и се игра пред над 1500 зрители във волейболния център Санкт-Петербург в татарстанската столица.

Така „жълто-сините” приключиха дебютното участие за български отбор в историята на Шампионската лига при жените.

Топреализатор на мача стана Ирина Воронкова с 18 точки за победителките, а националката Елица Василева добави 15. Най-резултатна за българския тим беше капитанката Радосвета Тенева с 12 точки.

Марица завърши историческото си първо участие в груповата фаза на Шампионската лига с една точка от шест изиграни срещи и остана на последното четвърто място в Група С.

Със спечелването на Купа България през декември „жълто-сините” вече си осигуриха право на участие в евротурнирите и през следващия сезон, а ако защитят и титлата си следващия месец, те ще участват в Шампионската лига за трети пореден път.