„Монтана“ отпадна на 1/4-финал в Чалъндж къп

Монтана отпадна от европейския клубен турнир по волейбол за мъже Чалъндж къп. В среща-реванш от четвъртфиналите българският отбор загуби с 0:3 (22:25, 16:25, 14:25) у дома от Малийе Мили Пиянго.

Отборът от Анкара спечели първата среща със същия резултат.

В зала „Младост“ монтанци не успяха да се противопоставят на по-класния си противник. Възпитаниците на старши треньора Даниел Пеев успяха да окажат съпротива единствено в първата част, спечелена от турците с 25:22.

В останалите два гейма Малийе Мили Пиянго контролираше изцяло събитията на полето и се поздрави със заслужен успех след по-силна игра на начален удар и блокада.

Най-резултатен за Монтана беше Кирил Клец със 17 точки, докато Михайло Станкович реализира 11 точки за състава на гостите.