„Балкан“ излезе начело в баскетболния шампионат

Балкан (Ботевград) разбиха като гост Левски Лукойл с 86:63 (31:13, ,12:21, 24:17, 19:12) в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

След успеха възпитаниците на Небойша Видич оглавиха класирането с 27 точки. На второ място е Рилски спортист (Самоков) с 26 точки, а на трето Левски Лукойл с 25 точки.

За тима на Константин Папазов това е втора поредна загуба след поражението от Рилски спортист със 77:109 в мач от Балканската лига във вторник.

Най-резултатен за победителите от Балкан беше Джордан Калахан с 20 точки. ДиВон Уошингтън отбеляза 18 точки, а 14 точки добави Христо Захариев. За Левски Лукойл по 13 точки вкараха Кийт Клантън и Павлин Иванов.

В Плевен Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи като гост Спартак с 97:88 (23:28, 25:18, 29:23, 20:19) точки.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, а пловдивчани поведоха с 91:81 пет минути преди края и успяха да стигнат до победата.

За Академик Бултекс 99 се отличиха Мартин Дурчев с 25 точки, Никола Маравич с 19 точки и Димитър Димитров с 12 точки.

За плевенчани най-полезни бяха Николай Маринов с 24 точки и Константин Коев с 16 точки.

В Стара Загора Берое постигна победа срещу гостуващия Черно море Тича (Варна) с 94:68 точки.