„Рилски спортист“ със седма победа в Балканската лига

Рилски спортист постигна седма победа в Балканската лига. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров очаквано надиграха черногорския Ибър (Рожайе) с 89:71 (17:16, 24:17, 30:18, 18:20) в мач, игран в „Арена Самоков“.

Баскетболистите от Самоков изиграха силни втора и трета четвърт и преди финалните 10 минути имаха аванс от 71:51. До края те нямаха проблеми и спокойно доиграха мача.

Най-резултатен за успеха стана Мартин Маринов със 17 точки, Травис Тейлър добави 13, а с 11 приключи Шелдън Джетър. За гостите от Ибър Джеръл Симънс бе над всички с 28.

С победата Рилски спортист се изравни на върха с лидера Блокотехна, като и двата отбора са с по седем победи и загуба. Черногорците са на дъното с един успех от шест мача.

„Имаше момент на подценяване. Но свършихме това, което искахме. Играхме отборно, най-важното е, че сме здрави. Радвам се, че всички в отбора помагат и сме добър колектив“, каза след успеха старши треньорът на Рилски Людмил Хаджисотиров, цитиран от БНТ.