„Марица“ е есенен първенец във волейболното първенство

Снимка: volleymaritza.bg

„Марица“ приключи първия полусезон в Националната волейболна лига при жените с победа. Така тимът от Пловдив стана есенен първенец шест успеха от шест изиграни мача.

В последната си среща за полусезона шампионките се наложиха над гостуващия „Казанлък Волей“ с 3:1 (25:18, 25:13, 22:25, 25:11) след 87 минути игра пред близо 200 зрители.

Топреализатор на мача стана Радосвета Тенева с 20 точки. Силвия Андреева добави 12 за победителките. Най-резултатна за гостенките от Казанлък бе Елина Сандолова с 16 точки.

На върха във временното класиране „Марица“ има 6 победи, 0 загуби и 17 точки. Преследвачът ЦСКА е с един изигран мач по-малко, но няма как да застигне „жълто-сините“ след днешния си двубой с „Левски“. „Червените“ загубиха драматично в прекия мач срещу „Марица“ с 2:3 гейма.

В другата среща от последния есенен кръг „Берое“ надигра категорично „Раковски“ с 3:0 като гост, в отделните части на 20, 14 и 28.