„Марица“ продължава в Шампионската лига след златен гейм

Снимка: volleymaritza.bg

Първенецът „Марица“ се класира за третия квалификационен кръг в Шампиоската лига по волейбол при жените.

В много драматичен мач пловдивският тим се наложи в златен гейм с 15:12 точки срещу финландския ЛП „Сало“, след като преди това домакините спечелиха с 3:1 (14:25, 25:22, 26:24, 25:19), елиминирайки предимството на Марица от първия мач и пращайки двубоя в решителен тайбрек.

Така се наложи изиграването на решителен златен гейм. В него Сало поведе с 8:6 до техническото прекъсване, но след това с отлична игра в атака на Кремена Каменова Марица направи обрат и спечели с 15:12.

Именно Каменова бе най-резултата за „Марица“, след отбеляза 20 точки за Марица, а Виктория Григорова добави 11 точки. За домакините Роня Хейкинеми завърши с 19 точки.

В следващия кръг българският шампион ще срещне руския „Енисей Красноярск“.