България с осем медала на световното по самбо в Нови Сад

Снимка: ММС

Осем български състезатели спечелиха медали на Световното първенство по самбо за юноши и девойки в Нови Сад, Сърбия.

В първия ден на шампионата в категория до 44 кг с бронз беше отличена Даяна Стоянова от клуб Левски Самбо.

Победителка в категорията стана рускинята Ксения Блинова. На второ място завърши Паиз Жадира от Казахстан. При 56-килограмовите на трето място се класира Изабела Христова, а в категория до 68 кг с бронз се окичи Десислава Цонева. Златните медали и в двете категории бяха спечелени от представителките на Русия Светлана Райкова и Анастасия Хомячкова.

Във втория ден на турнира още четирима българки завоюваха отличия. При момичетата до 56 кг Йоана Манова спечели сребърен медал, а при девойките до 72 кг Виктория Павлова взе бронза.

При юношите Любослав Григоров взе бронзов медал в категория до 52 кг, а Веселин Иванов стана трети при най-тежките в категория над 100 кг, информира uspelite.bg.

В кат. до 80 кг. състезателката на СА „Биоком –Ставен” (Сливен) – Илина Стоянова спечели световна вицешампионска титла за девойки. Tя победи на полуфинала съперничката си от Русия с 2:1, но в битката за златото отстъпи на самбистка от Беларус със същия резултат.

This article has 1 Comment

1. Честито на всички медалисти и занапред им пожелавам още по-добри резултати !
    А на вниманието на автора на статията медалите са осем. Осмият медал е на състезателката на СА Биоком-Стовен Илинка Стоянова която завоюва сребърен медал в категория до 80 кг.