Латвийка спря Шарапова на 1/8-финалите в Ню Йорк

Анастасия Севастова поднесе още една от изненадите на Откритото първенство на САЩ по тенис – US Open, изхвърляйки от турнира шампионката от 2006 година Мария Шарапова след обрат с 5:7, 6:4, 6:2.

Следващата противничка на латвийката ще е представителката на домакините Слоун Стивънс, която надви Юлия Гьоргес с 6:3, 3:6, 6:1.

Въпреки загубата си, Мария Шарапова ще се завърне в Топ 100 на световната ранглиста.

Същевременно 37-годишната Винъс Уилямс продължава атаката на титлата от Ю Ес Оупън. Американката, девета в основната схема, записа победа с 6:3, 3:6, 6:1 над Карла Суарес-Наваро от Испания и за 12-и път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ.

На четвъртфиналите Винъс ще премери сили с чехкинята Петра Квитова, която продължава бляскавото си завръщане на корта след неприятния инцидент, при който беше наръгана от крадец в дома си през миналия декември.

Чехкинята стигна до Топ 8 на Ю Ес Оупън след победа със 7:6 (3), 6:3 над една от фаворитките за титлата Гарбине Мугуруса (Испания).