Историческо: След 50 години бихме Швеция на футбол! (ВИДЕО)

Снимка: Facebook

България победи Швеция с 3:2 в мач от квалификациите за световното по футбол в Русия през 2018 г. Така „лъвовете“ сложиха край на 50-годишната прокоба. За последно представителният ни тим надви този на „трите корони“ през вече далечната 1967 г.

На стадион „Васил Левски“ в столицата, „трикольорите“ повеждаха на два пъти, но Швеция успяваше сравнително бързо да възстанови равенството. За България точни бяха Станислав Манолев в 12-ата минута и Георги Костадинов в 33-ата, а за скандивнавците – Лустиг в 29-ата и Берг малко преди почивката.

През втората част обаче възпитаниците на селекционера Петър Хубчев стигнаха до трети гол – на Ивайло Чочев в 79-ата минута.

Вратарят Пламен Илиев бе с основна заслуга за успеха, като освен с отличните си изяви, успя да спаси и дузпа за шведите при 1:0 в наша полза.

Във временното класиране в групата България е на трето място с 12 точки, докато Швеция е пред нас с точка повече. На върха е Франция с 16.

На 3 септември България гостува на Холандия, а Швеция на Беларус.

Съставът на България: 13.Пламен Илиев, 2.Страхил Попов, 3.Петър Занев, 4.Божидар Чорбаджийски, 15.Васил Божиков, 6.Симеон Славчев, 7. Георги Костадинов, 18.Ивайло Чочев, 11.Станислав Манолев, (76-12.Божидар Краев), 17.Георги Миланов (61-8.Тодор Неделев), 10.Ивелин Попов (к) (84-9.Ивайло Димитров)

Селекционер: Петър Хубчев