България на четвъртфинал на Евроволей

Снимка: FIVB

Мъжкият национален отбор на България по волейбол се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Полша.

„Лъвовете“ се наложиха в плейофите над Финландия с 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12) в среща, играна в „Таурон Арена“ в Краков. Волейболистите на Пламен Константинов подариха първия гейм на своя съперник, но след това показаха, че са по-класният отбор и се поздравиха с победата.

Цветан Соколов отново бе най-резултатен за България с 21 точки (1 ас). Николай Николов (2 аса, 3 блокади) и Тодор Скримов (3 аса) добавиха по 15.

В спор за място на полуфиналите България ще се изправи срещу тима на Сърбия, който по-рано спечели група „А“. Срещата ще се играе утре, 31 август.