„Ботев“ (Пловдив) се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа

„Ботев“ Пловдив разгроми с 4:0 „Бейтар“ Йерусалим и се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, където ще играе срещу португалския „Маритимо“. Носителите на Купата на България отстраниха силния си съперник с общ резултат 5:1.

На стадионата в Бургас попаденията за „канарчетата“ вкараха Пламен Димов, Фернандо Виана, Лъчезар Балтанов и Фелипе Бризола.

Същевременно „Левски“ отпадна от „Хайдук“ (Сплит) във втория квалификационен кръг на Лига Европа с общ резултат 1:3. В първия мач хърватите победиха с 1:0, а в решанша на „Георги Аспарухов” спечелиха с 2:1. Двубоят бе №200 за Левски в евротурнирите и се игра пред празни трибуни заради наказание на българския клуб за расизъм.

Домакините имаха надежда, след като Буш откри резултата в 69-ата минута. Влезлият като резерва Охандза обаче шокира „сините” с изравнително попадение за 1:1 в 80-ата минута. Ерцег отбеляза за крайното 2:1 в 86-ата минута.

Другият ни евроучастник – „Лудогорец“ продължава в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като вчера елиминира „Жалгирис“ и ще играе с „Апоел Беер Шева“. Първата срещата е на 25 юли в Израел, а реваншът – на 1 август.