Варен Баргил спечели планинския 13. етап в епичен спринт

Tour de France 2017

St. 13 Saint Girons – Foix 101 km.

Warren Barguil
Photo: www.rte.ie

Warren Barguil (Sunweb) спечели 13. етап от Обиколката на Франция във Фоа в първия ден сред Пиренеите.

Fabio Aru (Astana) остава лидер в Обиколката, докато съотборникът на Chris Froome Mikel Landa влезна в челната десятка и е 5. на 1’09“.

Barguil победи в спринт срещу Alberto Contador (Trek-Segafredo), Nairo Quintana (Movistar) и Landa на финала, Aru  пристигна на 1’48“ в компанията на Chris Froome (Sky) и Romain Bardet (AG2R La Mondiale).

Aru води на Froome с 6″ и 25″ Bardet в генералното. Quintana е на 2:07.

 

1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 2:36:29
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
4 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:00:02
5 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 0:01:39
6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:01:48
8 Christopher Froome (GBr) Team Sky
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
12 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
13 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:04:08
14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
16 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
18 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
19 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert
20 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
21 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
22 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
23 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 0:05:56
24 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
25 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
26 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
27 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:05:59
28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
29 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
30 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
31 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 0:07:59
32 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
34 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
35 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert
36 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team
37 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
38 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
39 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
40 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
41 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
42 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:20
43 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert
44 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert
45 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
46 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
47 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
48 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
49 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida
50 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
51 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
52 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
53 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
54 Sergio Henao (Col) Team Sky
55 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida
56 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
57 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
58 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
59 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
60 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
61 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott
62 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
63 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
64 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 0:15:41
65 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
66 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
67 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
68 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
69 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
70 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
71 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
72 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
73 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
74 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
75 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
76 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
77 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
78 Rudy Molard (Fra) FDJ
79 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert
80 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
81 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott
82 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
83 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
84 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
85 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
86 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
87 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
88 Christian Knees (Ger) Team Sky
89 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
90 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
91 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
92 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
93 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
94 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
95 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
96 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
97 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert
98 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
99 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
100 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
101 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
103 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
104 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
105 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
106 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
107 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo – Oscaro
108 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
109 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
110 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
111 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
112 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
113 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
115 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
116 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
117 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
118 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
119 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
120 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
121 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert
122 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
123 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
124 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
125 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
126 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
127 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
128 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
129 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
130 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
131 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
132 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
133 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
134 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
135 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
136 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
137 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
138 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
139 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
140 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:15:56
141 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
142 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
143 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
144 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
145 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:19:24
146 Davide Cimolai (Ita) FDJ
147 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
148 Luke Rowe (GBr) Team Sky
149 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
150 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
151 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
152 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
153 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
154 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
155 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
156 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:19:43
157 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:21:05
158 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
159 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
160 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
161 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
162 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
163 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
164 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
165 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
166 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
167 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
168 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
169 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
170 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
171 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
172 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
173 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro
174 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
175 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
176 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
177 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:27:10
DNF Arthur Vichot (Fra) FDJ
DNF Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 20  pts
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 17
3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 15
4 Mikel Landa (Spa) Team Sky 13
5 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 11
6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 10
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 9
8 Christopher Froome (GBr) Team Sky 8
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 7
10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 6
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 5
12 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 4
13 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 3
14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 2
15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1
Intermediate sprint – Seix, km. 13.5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 20  pts
2 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 17
3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 15
4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 13
5 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 11
6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 10
7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 9
8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 8
9 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 7
10 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 6
11 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 5
12 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 4
13 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 3
14 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2
15 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1
Mountain 1 – Col De Latrape (Cat. 1), km. 31
# Rider Name (Country) Team Result
2 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 8  pts
3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 6
4 Mikel Landa (Spa) Team Sky 4
5 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 2
6 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 1
Mountain 2 – Col D’agnes (Cat. 1), km. 46.5
# Rider Name (Country) Team Result
2 Mikel Landa (Spa) Team Sky 8  pts
3 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 6
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 4
5 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 2
6 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 1
Mountain 3 – Mur De Péguère (Cat. 1), km. 74.0
# Rider Name (Country) Team Result
2 Mikel Landa (Spa) Team Sky 8  pts
3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 6
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 4
5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 2
6 Christopher Froome (GBr) Team Sky 1
Most combative
# Rider Name (Country) Team Result
1 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
Young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 2:38:08
2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:00:09
3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:29
4 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert
5 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
6 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 0:12:41
7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
8 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
9 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:14:02
10 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
11 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
13 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
14 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
15 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
16 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert
17 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
18 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
19 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
20 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
21 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
22 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
23 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:14:17
25 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:17:45
26 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:18:04
27 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 0:19:26
28 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
29 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Sky 7:53:05
2 Movistar Team 0:06:26
3 AG2R La Mondiale
4 UAE Team Emirates 0:10:17
5 BMC Racing Team 0:14:28
6 Team Fortuneo – Oscaro 0:18:16
7 Orica-Scott 0:18:20
8 Trek-Segafredo 0:18:41
9 Astana Pro Team 0:21:50
10 Team LottoNl-Jumbo 0:22:10
11 Wanty – Groupe Gobert 0:22:49
12 Direct Energie 0:24:40
13 Team Sunweb 0:26:23
14 Quick-Step Floors 0:28:02
15 Cannondale-Drapac 0:28:11
16 Lotto Soudal 0:30:58
17 Dimension Data 0:31:52
18 Bora-Hansgrohe
19 Cofidis, Solutions Credits 0:33:40
20 Bahrain-Merida 0:39:22
21 Katusha-Alpecin 0:42:04
22 FDJ 0:47:08
General classification after stage 13
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 55:30:06
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:06
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:25
4 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 0:00:35
5 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:01:09
6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 0:01:32
7 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:04
8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:07
9 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:04:51
10 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 0:05:22
11 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:06:24
12 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:09:50
13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:33
14 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:11:13
15 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:14:05
16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:36
17 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:16:34
18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:18:00
19 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:21:47
20 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 0:22:34
21 Sergio Henao (Col) Team Sky 0:26:18
22 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:35:33
23 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:35:54
24 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott 0:36:31
25 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:40:40
26 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 0:43:49
27 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:44:42
28 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:45:10
29 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 0:49:20
30 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:49:56
31 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 0:50:56
32 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:51:13
33 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:51:19
34 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 0:55:05
35 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 1:00:22
36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:00:42
37 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 1:01:40
38 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida 1:02:13
39 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 1:02:14
40 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 1:04:06
41 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:04:09
42 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 1:05:54
43 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 1:07:22
44 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1:07:41
45 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 1:07:51
46 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 1:07:52
47 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott 1:08:24
48 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:14
49 Rudy Molard (Fra) FDJ 1:09:40
50 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 1:11:27
51 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:12:26
52 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:14:26
53 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors 1:14:27
54 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo – Oscaro 1:15:25
55 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 1:15:33
56 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 1:15:46
57 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:16:52
58 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 1:19:41
59 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 1:22:25
60 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 1:23:11
61 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:23:14
62 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1:23:30
63 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 1:23:46
64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:24:18
65 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 1:25:14
66 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 1:25:34
67 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac 1:27:18
68 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 1:29:38
69 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 1:29:44
70 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott 1:29:46
71 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 1:30:07
72 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 1:30:10
73 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:31:49
74 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 1:32:39
75 Damien Howson (Aus) Orica-Scott 1:32:51
76 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott 1:33:26
77 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 1:33:39
78 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:34:06
79 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 1:35:24
80 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 1:36:16
81 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:36:22
82 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 1:36:52
83 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 1:36:59
84 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 1:37:16
85 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 1:37:26
86 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1:38:14
87 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1:38:20
88 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 1:39:11
89 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:39:15
90 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 1:39:25
91 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 1:40:05
92 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 1:40:10
93 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:40:43
94 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 1:42:09
95 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 1:42:14
96 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 1:43:12
97 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 1:44:04
98 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1:45:00
99 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 1:45:01
100 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:45:23
101 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida 1:47:10
102 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:47:15
103 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 1:48:10
104 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1:48:17
105 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1:48:24
106 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 1:48:46
107 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 1:48:51
108 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 1:49:21
109 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 1:50:47
110 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 1:50:50
111 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:52:01
112 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 1:53:53
113 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 1:54:11
114 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:54:22
115 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 1:54:29
116 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 1:54:50
117 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:55:22
118 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 1:56:48
119 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 1:57:14
120 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1:58:29
121 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 2:00:08
122 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 2:00:33
123 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2:01:10
124 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 2:01:37
125 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 2:02:00
126 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 2:02:20
127 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 2:02:39
128 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 2:02:45
129 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 2:02:50
130 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 2:03:15
131 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 2:05:35
132 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 2:05:36
133 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 2:06:00
134 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 2:06:16
135 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 2:06:25
136 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 2:06:46
137 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 2:06:47
138 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 2:06:57
139 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 2:07:00
140 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:07:25
141 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 2:09:04
142 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 2:09:21
143 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 2:11:03
144 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 2:11:04
145 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors 2:11:40
146 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 2:12:40
147 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott 2:12:45
148 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 2:12:55
149 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 2:15:47
150 Christian Knees (Ger) Team Sky 2:16:14
151 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 2:17:05
152 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 2:17:40
153 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:17:41
154 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:17:44
155 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 2:18:11
156 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 2:18:14
157 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 2:19:36
158 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 2:20:16
159 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:21:12
160 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:22:10
161 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 2:22:23
162 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 2:24:17
163 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida 2:24:48
164 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 2:25:42
165 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:26:53
166 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 2:26:54
167 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 2:28:02
168 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 2:28:13
169 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:28:45
170 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 2:28:52
171 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 2:29:20
172 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 2:31:39
173 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 2:33:21
174 Davide Cimolai (Ita) FDJ 2:33:40
175 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 2:38:20
176 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:45:22
177 Luke Rowe (GBr) Team Sky 2:49:32
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 363  pts
2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 235
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 180
4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 158
5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 107
6 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 94
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 93
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 78
9 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 78
10 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits 78
11 Christopher Froome (GBr) Team Sky 73
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 60
13 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 57
14 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 56
15 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 54
16 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 52
17 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 48
18 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 47
19 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 44
20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 43
21 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 43
22 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 41
23 Mikel Landa (Spa) Team Sky 39
24 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 39
25 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 38
26 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 33
27 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 32
28 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 30
29 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 29
30 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 28
31 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 28
32 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 28
33 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 28
34 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 27
35 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 26
36 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 26
37 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 25
38 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 25
39 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 24
40 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 23
41 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 22
42 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 22
43 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 22
44 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 21
45 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 21
46 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 20
47 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 20
48 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 20
49 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 19
50 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 19
51 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 19
52 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 18
53 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott 17
54 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 17
55 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 17
56 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 17
57 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 17
58 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 17
59 Davide Cimolai (Ita) FDJ 17
60 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 15
61 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 15
62 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 15
63 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 15
64 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 15
65 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 15
66 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 15
67 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 14
68 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 13
69 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 13
70 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 13
71 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 13
72 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 13
73 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 13
74 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 13
75 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 12
76 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 11
77 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 10
78 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 10
79 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 10
80 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
81 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 9
82 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 9
83 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 8
84 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 8
85 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 8
86 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida 8
87 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 7
88 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 7
89 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 6
90 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
91 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 6
92 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 6
93 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 6
94 Christian Knees (Ger) Team Sky 6
95 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 5
96 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 5
97 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 5
98 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 5
99 Rudy Molard (Fra) FDJ 4
100 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 4
101 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 4
102 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 3
103 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 3
104 Sergio Henao (Col) Team Sky 3
105 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 3
106 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 3
107 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott 2
108 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 2
109 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 2
110 Luke Rowe (GBr) Team Sky 2
111 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 94  pts
2 Mikel Landa (Spa) Team Sky 33
3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 32
4 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 30
5 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 28
6 Christopher Froome (GBr) Team Sky 25
7 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 23
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 22
9 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 22
10 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 20
11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 18
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 17
13 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 16
14 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 16
15 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 15
16 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 15
17 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 14
18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 11
19 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 10
20 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 10
21 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 10
22 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 8
23 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 7
24 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 7
25 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 6
26 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 6
27 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 6
28 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 5
29 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 4
30 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 4
31 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 4
32 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 3
33 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 3
34 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 2
35 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 2
36 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 2
37 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 2
38 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 2
39 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 2
40 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 2
41 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1
42 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1
43 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1
44 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 1
45 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 1
46 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1
47 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1
48 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1
49 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1
Young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 55:32:10
2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:02:47
3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:29
4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:14:30
5 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:19:43
6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:33:29
7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:58:18
8 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 1:23:30
9 Damien Howson (Aus) Orica-Scott 1:30:47
10 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 1:34:12
11 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:34:18
12 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 1:35:22
13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 1:38:01
14 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 1:40:10
15 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 1:41:08
16 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1:46:13
17 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 1:46:47
18 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:52:18
19 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 1:59:33
20 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 2:00:46
21 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 2:01:11
22 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 2:03:56
23 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 2:04:56
24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 2:13:43
25 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:15:40
26 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:20:06
27 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:24:49
28 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 2:25:58
29 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 2:36:16
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Sky 166:35:40
2 AG2R La Mondiale 0:19:18
3 Movistar Team 1:01:00
4 Trek-Segafredo 1:05:24
5 Astana Pro Team 1:25:38
6 Cannondale-Drapac 1:26:47
7 BMC Racing Team 1:29:06
8 Orica-Scott 1:35:48
9 Team Fortuneo – Oscaro 1:52:27
10 Team LottoNl-Jumbo 2:03:19
11 Lotto Soudal 2:15:58
12 Wanty – Groupe Gobert 2:17:33
13 Quick-Step Floors 2:28:16
14 UAE Team Emirates 2:33:45
15 Team Sunweb 2:40:42
16 Direct Energie 2:45:32
17 Cofidis, Solutions Credits 2:47:08
18 Bora-Hansgrohe 2:47:16
19 Dimension Data 3:32:59
20 Bahrain-Merida 3:33:08
21 Katusha-Alpecin 3:50:52
22 FDJ 3:52:13

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.