Роан Денис спечели и втория часовник в Швейцария. Шпилак грабна крайната победа

Tour de Suisse 2017 FINAL

St. 9 Schaffhausen – Schaffhausen (ITT) 28.6 km

Rohan Dennis
Photo: www.uci.ch

 

Simon Spilak
Photo: Getty

Rohan Dennis отново беше ненадминат в часовникарския пробег. Той стопира часовника на 36:31 за 28.6 км. Времето му беше по-добро от това на Stefan Küng с 29″, който се класира втори. Третото място в етапа отново е окупирано от състезател на BMC – Damiano Caruso, чието време е 47″ по-слабо от това на съотборника му победител. Припомняме, че Dennis спечели и първия пробег (повече тук)

Simon Spilak (Katusha-Alpecin) завоючва крайната победа в тазгодишната Обиколка на Швейцария. Той положи значителни усилия, за да запази преднината си пред опонентите. Най-застрашително за него беше представянето на Damiano Caruso, който се класира трети в етапа и стопи от преднината на Spilak едва няколко секунди. В крайното класиране разликата между двамата е 48″ в полза на Spilak.

Трети е Steven Kruijswijk на 1:08.

1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:36:31
2 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:00:29
3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:47
4 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 0:00:51
5 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
6 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:54
7 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:00:58
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:00
9 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:02
10 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 0:01:04
11 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:01:06
12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:01:10
13 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:01:13
14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:16
15 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:01:19
16 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:01:22
17 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:01:25
18 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:29
19 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
20 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:01:38
21 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:01:41
22 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 0:01:44
23 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 0:01:48
24 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:01:57
25 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:01:58
26 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 0:01:59
27 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:02:00
28 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
29 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 0:02:01
30 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott 0:02:05
31 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:02:10
32 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:02:11
33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:02:16
34 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
35 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:18
36 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:02:25
37 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:02:27
38 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:02:28
39 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:02:29
40 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:02:31
41 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:02:32
42 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 0:02:33
43 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 0:02:37
44 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac 0:02:42
45 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:02:43
46 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:02:44
47 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:02:45
48 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:02:53
49 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:02:54
50 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:02:55
51 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott 0:02:57
52 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:02:58
53 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:03:01
54 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
55 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:03:02
56 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:03
57 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
58 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 0:03:05
59 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team 0:03:06
60 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
61 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:03:07
62 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 0:03:08
63 Arthur Vichot (Fra) FDJ
64 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:03:09
65 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:03:12
66 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 0:03:17
67 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:03:20
68 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:03:23
69 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 0:03:25
70 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
71 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 0:03:28
72 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida 0:03:30
73 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:03:31
74 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:03:37
75 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:03:38
76 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
77 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 0:03:39
78 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
79 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
80 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 0:03:40
81 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:03:44
82 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:03:47
83 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:03:50
84 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:03:51
85 Sebastian Henao (Col) Team Sky
86 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:03:53
87 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:03:54
88 Kevin Reza (Fra) FDJ
89 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
90 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:55
91 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
92 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:03:58
93 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:03:59
94 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:04:02
95 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:04:04
96 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:04:06
97 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:04:08
98 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:04:10
99 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport
100 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:04:12
101 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 0:04:14
102 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:04:16
103 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:04:29
104 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 0:04:35
105 Cedric Pineau (Fra) FDJ 0:04:37
106 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:04:40
107 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
108 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:04:41
109 Ben King (USA) Dimension Data 0:04:54
110 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 0:04:55
111 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:04:56
112 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
113 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
114 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:04
115 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 0:05:11
116 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:05:12
117 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:05:13
118 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:05:15
119 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:05:16
120 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
121 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:05:17
122 Rob Power (Aus) Orica-Scott
123 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:05:24
124 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:25
125 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:05:31
126 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:05:32
127 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:34
128 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:05:39
129 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
130 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:05:50
131 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 0:06:01
132 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:06:05
133 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:06:07
134 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
135 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:06:30
136 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 0:07:01
137 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:07:04
138 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:07:09
139 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:07:19
140 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:08:01
OTL Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale
DNF Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
DNF Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
DNF Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 10  pts
2 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 8
3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 6
4 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 4
5 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin 2
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 1:50:46
2 Movistar Team 0:02:42
3 AG2R La Mondiale 0:03:22
4 UAE Team Emirates 0:03:41
5 Team Sunweb 0:03:46
6 Team Sky 0:04:10
7 Cannondale-Drapac 0:04:29
8 Bahrain-Merida 0:04:45
9 Katusha-Alpecin 0:05:01
10 Team LottoNl-Jumbo 0:05:42
11 Direct Energie 0:06:00
12 Bora-Hansgrohe 0:06:28
13 FDJ 0:06:55
14 Orica-Scott 0:07:03
15 Quick-Step Floors 0:07:09
16 Dimension Data 0:07:14
17 Roompot – Nederlandse Loterij
18 Aqua Blue Sport 0:07:22
19 Lotto Soudal 0:07:33
20 Trek-Segafredo 0:08:06
21 Astana Pro Team 0:08:32
22 CCC Sprandi Polkowice 0:10:33
Final general classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin 28:37:11
2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:48
3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:01:08
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:37
5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:03:09
6 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 0:03:51
7 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 0:04:00
8 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:04:14
9 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:04:47
10 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:05:30
11 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:07:03
12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:07:32
13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:09:02
14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:09:53
15 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:11:53
16 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:14:22
17 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:15:04
18 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:16:11
19 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 0:17:28
20 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 0:18:30
21 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:19:10
22 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:20:07
23 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:20:12
24 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 0:23:46
25 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:26:14
26 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:26:23
27 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:26:43
28 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:29:39
29 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:33:35
30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:34:39
31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:34:41
32 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 0:35:54
33 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:38:30
34 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:38:49
35 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:39:37
36 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:39:51
37 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:40:46
38 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:42:17
39 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:43:35
40 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:44:13
41 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 0:45:12
42 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:45:39
43 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:45:59
44 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 0:47:49
45 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:48:00
46 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:48:14
47 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:49:16
48 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:50:43
49 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:51:04
50 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:51:42
51 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:54:16
52 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:54:37
53 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:55:41
54 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:55:48
55 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:56:39
56 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 0:56:49
57 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:57:37
58 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:57:46
59 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:57:58
60 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 1:01:51
61 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:01:53
62 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 1:02:08
63 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 1:05:15
64 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 1:05:27
65 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:06:09
66 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1:06:42
67 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 1:06:51
68 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 1:07:35
69 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 1:09:04
70 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 1:10:46
71 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 1:10:48
72 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:11:29
73 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 1:11:58
74 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 1:13:08
75 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team 1:13:28
76 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 1:15:36
77 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors 1:16:11
78 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 1:16:29
79 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 1:17:56
80 Owain Doull (GBr) Team Sky 1:18:29
81 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo
82 Ben King (USA) Dimension Data 1:18:42
83 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 1:19:43
84 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 1:20:02
85 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1:22:34
86 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 1:23:21
87 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:23:26
88 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 1:24:37
89 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 1:25:10
90 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida 1:25:46
91 Kevin Reza (Fra) FDJ 1:25:51
92 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
93 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 1:26:16
94 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:26:55
95 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac 1:27:00
96 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott 1:28:32
97 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:28:59
98 Rob Power (Aus) Orica-Scott 1:31:03
99 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 1:32:26
100 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:32:45
101 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:33:01
102 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 1:33:31
103 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 1:33:48
104 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 1:34:39
105 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 1:35:25
106 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:36:18
107 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport 1:36:20
108 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 1:36:31
109 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:39:04
110 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:39:07
111 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 1:40:13
112 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1:40:18
113 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 1:40:26
114 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 1:41:01
115 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 1:41:09
116 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 1:41:35
117 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 1:42:28
118 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 1:42:48
119 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 1:43:07
120 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:45:37
121 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 1:46:29
122 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:47:23
123 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:47:33
124 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 1:47:36
125 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 1:50:09
126 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 1:50:18
127 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 1:50:45
128 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 1:51:54
129 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott 1:52:27
130 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 1:52:37
131 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 1:53:24
132 Cedric Pineau (Fra) FDJ 1:53:26
133 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:55:44
134 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 1:56:17
135 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 1:59:00
136 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 2:04:26
137 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 2:04:31
138 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 2:05:53
139 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 2:06:16
140 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 2:32:38
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 37  pts
2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 25
3 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 21
4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 20
5 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin 18
6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 18
7 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 18
8 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors 15
9 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 14
10 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 13
11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 12
12 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 12
13 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 12
14 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 12
15 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 12
16 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 12
17 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 10
18 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 10
19 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 10
20 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 9
21 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 8
22 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 8
23 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 7
24 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 7
25 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 6
26 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo 6
27 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 6
28 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 6
29 Anthony Roux (Fra) FDJ 6
30 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 6
31 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 4
32 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 4
33 Ben King (USA) Dimension Data 4
34 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 4
35 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott 4
36 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 3
37 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 1
38 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team -5
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 54  pts
2 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 45
3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 31
4 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 28
5 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin 26
6 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 26
7 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport 22
8 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 20
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 19
10 Ben King (USA) Dimension Data 18
11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 16
12 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 16
13 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 15
14 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 15
15 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 15
16 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 10
17 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 10
18 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 10
19 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 7
20 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 4
21 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
22 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4
23 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott 4
24 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 4
25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 3
26 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 2
27 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 2
28 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 2
29 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 1
30 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1
Swiss riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 28:41:11
2 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:30:39
3 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:50:37
4 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 1:02:51
5 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 1:05:04
6 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team 1:09:28
7 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 1:31:25
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 AG2R La Mondiale 86:12:42
2 Movistar Team 0:03:36
3 Katusha-Alpecin 0:18:37
4 Bahrain-Merida 0:19:47
5 UAE Team Emirates 0:21:38
6 Team Sky 0:24:17
7 BMC Racing Team 0:44:56
8 Cannondale-Drapac 0:47:30
9 Team LottoNl-Jumbo 0:51:50
10 FDJ 1:10:16
11 Dimension Data 1:12:52
12 Lotto Soudal 1:14:53
13 Direct Energie 1:26:00
14 Bora-Hansgrohe 1:29:29
15 Quick-Step Floors 1:39:18
16 Trek-Segafredo 1:48:57
17 Orica-Scott 1:56:00
18 Astana Pro Team 2:02:49
19 Team Sunweb 2:08:28
20 Aqua Blue Sport 2:10:39
21 CCC Sprandi Polkowice 2:11:05
22 Roompot – Nederlandse Loterij 2:15:14

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.