Пиер Роланд спечели 17. етап от Джирото с премерена атака и отлична тактическа постановка от тима си

Giro d’Italia 2017

St. 17 Tirano – Canazei 219 km

Pierre Rolland
Photo: MICHAEL POTTS

Pierre Rolland спечели престижна победа за Cannondale-Drapac.

Французинът се откъсна в началото на етапа с Matej Mohoric (UAE Team Emirates) и Pavel Brutt (Gazprom), а след това направи още една атака от група с 25 на 7.6 км от финала. Тя беше достатъчна, за да може да пресече финала като победител в 14. етап. След него на 24″ пристигнаха Rui Costa (UAE Emirates) и Gorka Izagirre (Movistar).

За Tom Dumoulin (Sunweb) етапът беше сравнително спокоен, след като преките му опоненти бяха решили да си дадат почивка след пукотевицата в 16. етап на Stelvio.

В днешния етап се отличи отборът на Cannondale, чийто състезатели проявиха тактическа мисъл и надиграха останалите тимове, като ознаменуваха деня си с етапната победа от Rolland.

Rolland взе точките от двете височини в етапа, а след това остави Matej Mohoric (UAE Team Emirates) и Pavel Brutt (Gazprom). След това французинът успокои топката и намали темпото, за да се присъедини към групата на преследвачите, която наброяваше близо 25 състезатели.

Това беше своеобразна почивка за французина, през което време със съотборника си Michael Woods следяха внимателно атаките на другите. На 7.6  от финала Rolland атакува. Dimension Data и Quick-Step Floors заформиха преследване, но Woods контрираше скоростта на преследвачите.

1 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 5:42:56
2 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:24
3 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
4 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
5 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
6 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
7 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
8 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
9 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
10 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
11 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
12 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
14 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:00:27
15 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:02
16 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:01:18
17 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:02:14
18 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
19 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
20 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
21 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
22 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
23 Jérémy Roy (Fra) FDJ
24 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
25 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:07:54
26 Chad Haga (USA) Team Sunweb
27 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
28 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
29 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
30 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
31 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
32 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
33 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
34 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
35 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
36 Jose Rojas (Spa) Movistar Team
37 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
38 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
39 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
40 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
41 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
42 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
44 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
45 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
46 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
47 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
48 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
49 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
50 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
51 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo
52 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
53 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
54 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
55 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
56 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
57 Rudy Molard (Fra) FDJ
58 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
59 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
60 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
61 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
62 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
63 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
64 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
65 Winner Anacona (Col) Movistar Team
66 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
67 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
68 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
69 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
70 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
71 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
72 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
73 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
74 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
75 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
76 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
77 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
78 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
79 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
80 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
81 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
82 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
83 Steve Morabito (Swi) FDJ
84 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
85 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
86 Mikel Landa (Spa) Team Sky
87 Diego Rosa (Ita) Team Sky
88 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
89 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
90 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
91 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
92 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
93 Michal Golas (Pol) Team Sky
94 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
95 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
96 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
97 Sebastian Henao (Col) Team Sky
98 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin
99 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
100 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
101 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
102 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
103 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
104 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
105 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
106 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
107 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
108 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
109 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
110 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
111 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
112 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
113 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
114 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
115 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
116 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
117 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
118 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
119 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
120 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
121 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
122 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
123 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
124 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
125 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
126 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
127 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
128 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
129 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:09:14
130 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
131 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
132 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:10:00
133 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
134 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
135 Philip Deignan (Irl) Team Sky
136 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
137 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:10:09
138 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 0:11:04
139 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 0:11:36
140 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 0:13:04
141 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
142 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
143 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
144 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
145 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:13:48
146 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
147 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 0:14:19
148 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
149 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:19:20
150 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
151 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
152 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
153 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
154 Igor Anton (Spa) Dimension Data
155 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:20:29
156 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:20:47
157 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
158 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
159 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:20:50
160 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 0:22:44
161 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
162 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
163 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
164 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
165 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
166 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:30:26
DNS Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina
DNF Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
DNF Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
Intermediate sprint 1 – Cles, 105km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 10  pts
2 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 6
3 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 4
4 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
5 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
Intermediate sprint 2 – Cavelese, 175km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 10  pts
2 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 6
3 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3
4 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
5 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1
KOM 1 – Aprica, 15km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 15  pts
2 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 8
3 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
4 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
5 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2
6 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1
KOM 2 – Passo del Tonale, 60km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 15  pts
2 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 8
3 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 4
5 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
KOM 3 – Giovo, 137km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 7  pts
2 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
3 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2
4 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1
Combativity Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 14  pts
2 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 12
3 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 5
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 5
6 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 4
7 Jérémy Roy (Fra) FDJ 4
8 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 3
9 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3
10 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
11 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 2
12 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 2
13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 UAE Team Emirates 17:12:28
2 Dimension Data 0:00:16
3 Cannondale-Drapac 0:04:38
4 Movistar Team 0:05:02
5 Wilier Triestina
6 Quick-Step Floors 0:05:05
7 CCC Sprandi Polkowice 0:06:52
8 BMC Racing Team
9 Trek-Segafredo 0:12:32
10 Lotto Soudal
11 FDJ 0:14:22
12 Bora-Hansgrohe
13 Team Sky
14 Bardiani CSF
15 Team Sunweb 0:20:02
16 Orica-Scott
17 AG2R La Mondiale
18 Bahrain-Merida
19 Team LottoNl-Jumbo
20 Katusha-Alpecin
21 Astana Pro Team
22 Gazprom – Rusvelo
Super Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Cannondale-Drapac 57  pts
2 UAE Team Emirates 46
3 Movistar Team 43
4 Wilier Triestina 19
5 Dimension Data 16
6 Quick-Step Floors 15
7 CCC Sprandi Polkowice 13
8 Gazprom – Rusvelo 8
9 Trek-Segafredo 6
10 Lotto Soudal 4
11 FDJ 4
12 BMC Racing Team 3
13 Team Sky 3
14 Bardiani CSF 1
15 Bora-Hansgrohe
16 Team Sunweb
17 Orica-Scott
18 AG2R La Mondiale
19 Bahrain-Merida
20 Katusha-Alpecin
21 Team LottoNl-Jumbo
22 Astana Pro Team
General Classification after stage 17
# Rider Name (Country) Team Result
1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 76:05:38
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:31
3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:12
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:38
5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:02:40
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:05
7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:03:49
8 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:04:35
9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:06:20
10 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:06:33
11 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:07:00
12 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:07:16
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:07:17
14 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:11:29
15 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:13:26
16 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:19:02
17 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:25:20
18 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:26:50
19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:27
20 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:29:07
21 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:30:15
22 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:31:31
23 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:35:13
24 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:36:51
25 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:38:05
26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:41:01
27 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:41:58
28 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:45:53
29 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:46:35
30 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:50:22
31 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:51:14
32 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:53:35
33 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:54:51
34 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:55:58
35 Rudy Molard (Fra) FDJ 1:02:46
36 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 1:07:33
37 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 1:09:29
38 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1:10:14
39 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:11:11
40 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1:11:40
41 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 1:12:23
42 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 1:13:41
43 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 1:15:22
44 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:18:26
45 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 1:20:29
46 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:20:59
47 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:21:09
48 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:22:08
49 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:22:24
50 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 1:24:01
51 Igor Anton (Spa) Dimension Data 1:25:02
52 Steve Morabito (Swi) FDJ 1:26:25
53 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 1:27:28
54 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:27:37
55 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:29:48
56 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 1:30:38
57 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 1:32:58
58 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 1:33:07
59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:33:52
60 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 1:34:35
61 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:35:08
62 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:35:22
63 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 1:38:33
64 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 1:39:51
65 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 1:43:51
66 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 1:49:40
67 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 1:51:23
68 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:52:16
69 Diego Rosa (Ita) Team Sky 1:54:40
70 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1:55:40
71 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 1:57:36
72 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1:58:09
73 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:58:50
74 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 1:58:54
75 Chad Haga (USA) Team Sunweb 2:01:26
76 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:01:43
77 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2:02:56
78 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 2:03:01
79 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 2:03:13
80 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 2:08:17
81 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 2:09:04
82 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 2:14:03
83 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:14:14
84 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 2:14:30
85 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 2:14:53
86 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:15:46
87 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 2:16:21
88 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 2:17:40
89 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 2:20:16
90 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:21:24
91 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:21:42
92 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 2:22:12
93 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 2:22:55
94 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:08
95 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:24:47
96 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 2:27:00
97 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 2:28:21
98 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 2:32:41
99 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 2:34:40
100 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2:35:33
101 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2:37:14
102 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2:38:26
103 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:39:59
104 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 2:41:41
105 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 2:41:48
106 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 2:42:30
107 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 2:43:06
108 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 2:44:02
109 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 2:45:08
110 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:46:31
111 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:48:42
112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 2:49:01
113 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 2:49:05
114 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 2:50:24
115 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:50:49
116 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 2:51:22
117 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 2:51:38
118 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 2:51:49
119 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2:52:37
120 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:52:46
121 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:52:48
122 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2:53:03
123 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:54:45
124 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 2:55:12
125 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 2:56:12
126 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 2:57:49
127 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2:58:27
128 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 2:59:24
129 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:59:53
130 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:00:21
131 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 3:00:46
132 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 3:01:11
133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3:01:57
134 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 3:02:44
135 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 3:02:46
136 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:03:08
137 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 3:05:34
138 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 3:06:41
139 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3:06:53
140 Michal Golas (Pol) Team Sky 3:08:04
141 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 3:08:36
142 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:09:00
143 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3:09:06
144 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 3:10:51
145 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 3:11:08
146 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 3:12:59
147 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 3:14:10
148 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:19:36
149 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 3:19:39
150 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 3:23:32
151 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 3:28:28
152 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 3:29:02
153 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3:29:58
154 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 3:31:10
155 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 3:31:16
156 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 3:31:40
157 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:32:49
158 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:40:35
159 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 3:41:05
160 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 3:45:28
161 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 3:47:30
162 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 3:53:23
163 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:55:59
164 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 3:56:38
165 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 3:59:03
166 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 4:15:20
Points Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 325  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 192
3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 117
4 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 98
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 96
6 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 76
7 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 76
8 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 70
9 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 70
10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 68
11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 65
12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 61
13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 55
14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 52
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 52
16 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 50
17 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 43
18 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 42
19 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 41
20 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 40
21 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 40
22 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 39
23 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 37
24 Mikel Landa (Spa) Team Sky 36
25 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 36
26 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 36
27 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 34
28 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 34
29 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 33
30 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 32
31 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 32
32 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 30
33 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 27
34 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 24
35 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 24
36 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 22
37 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 22
38 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 22
39 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 21
40 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 20
41 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
42 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 18
43 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
44 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 16
45 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 15
46 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 15
47 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 12
48 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 12
49 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 12
50 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
51 Igor Anton (Spa) Dimension Data 11
52 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 11
53 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 11
54 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
55 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
56 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 10
57 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 10
58 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 9
59 Philip Deignan (Irl) Team Sky 8
60 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 8
61 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 8
62 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 7
63 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 7
64 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 6
65 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 6
66 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 6
67 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 6
68 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 6
69 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 6
70 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
71 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 6
72 Jérémy Roy (Fra) FDJ 6
73 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 6
74 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 5
75 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 4
76 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 4
77 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 4
78 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 4
79 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 4
80 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 3
81 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 3
82 Jose Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 3
83 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3
84 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
85 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 2
86 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
87 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
88 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2
89 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2
90 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 2
91 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2
92 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1
93 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
94 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1
95 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1
96 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1
97 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 1
98 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 1
99 Jose Rojas (Spa) Movistar Team -1
100 Chad Haga (USA) Team Sunweb -1
101 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal -4
102 Winner Anacona (Col) Movistar Team -5
103 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb -5
104 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina -5
105 Steve Morabito (Swi) FDJ -5
106 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida -5
107 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin -5
Sprints Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 54  pts
2 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 49
3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 39
4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 32
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 28
6 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 23
7 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 20
8 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
9 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
10 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 19
11 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 17
12 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 17
13 Mikel Landa (Spa) Team Sky 16
14 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 16
15 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
16 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 14
17 Igor Anton (Spa) Dimension Data 13
18 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 13
19 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 12
20 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 12
21 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 12
22 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 12
23 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 11
24 Philip Deignan (Irl) Team Sky 10
25 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
26 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 9
27 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 9
28 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
29 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 9
30 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
31 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 7
32 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 6
33 Chad Haga (USA) Team Sunweb 6
34 Jérémy Roy (Fra) FDJ 6
35 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
36 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 6
37 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 5
38 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 4
39 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
40 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 4
41 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
42 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
44 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
45 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 3
46 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3
47 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
48 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
49 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 3
50 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
51 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
52 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
53 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 3
54 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3
55 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2
56 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 2
57 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
58 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
59 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
60 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 2
61 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
62 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
63 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
64 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1
65 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
66 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1
67 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1
68 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
Mountains Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 124  pts
2 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 108
3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 89
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 62
5 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 56
6 Igor Anton (Spa) Dimension Data 56
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 51
8 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 46
9 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 46
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 35
11 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 34
12 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 27
13 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 26
14 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 24
15 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 23
16 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 23
17 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 23
18 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 20
19 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 15
20 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 15
21 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 14
22 Winner Anacona (Col) Movistar Team 14
23 Philip Deignan (Irl) Team Sky 12
24 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 10
25 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 10
26 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 9
27 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
28 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 9
29 Rudy Molard (Fra) FDJ 9
30 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 8
31 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 8
32 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 7
33 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
34 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 6
35 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 6
36 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 6
37 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
38 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
39 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 4
40 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 4
41 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
42 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
43 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 3
44 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
45 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 3
46 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 3
47 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 3
48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
49 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 2
50 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2
51 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2
52 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
53 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 1
54 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 1
55 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1
56 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
57 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1
58 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
59 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1
Young Rider Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 76:10:13
2 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:58
3 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:25
4 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:42
5 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:24:32
6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:30:38
7 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 1:02:58
8 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 1:07:48
9 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:16:24
10 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:16:34
11 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:17:33
12 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:17:49
13 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:23:02
14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:29:17
15 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:47:41
16 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 1:54:19
17 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 2:09:28
18 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:09:39
19 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 2:09:55
20 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:11:11
21 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 2:15:41
22 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:19:33
23 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 2:22:25
24 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2:32:39
25 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:35:24
26 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 2:39:27
27 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:41:56
28 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 2:45:49
29 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 2:46:47
30 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:50:10
31 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2:53:52
32 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2:58:09
33 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3:04:31
34 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:15:01
35 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 3:26:41
36 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 3:36:30
37 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 3:48:48
Combativity Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 57  pts
2 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 34
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 33
4 Mikel Landa (Spa) Team Sky 32
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 30
6 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 29
7 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 27
8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 26
9 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 25
10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 23
11 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 23
12 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 22
13 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20
14 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 19
15 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 19
16 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 19
17 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 19
18 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 17
19 Igor Anton (Spa) Dimension Data 14
20 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 14
21 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 14
22 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 13
23 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 13
24 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 13
25 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 12
26 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 12
27 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 11
28 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
29 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 11
30 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 11
31 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 10
32 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
33 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
34 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
35 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 9
36 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 8
37 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
38 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 8
39 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
40 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 7
41 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 7
42 Philip Deignan (Irl) Team Sky 6
43 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 6
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ 6
45 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 6
46 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 6
47 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 5
48 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 5
49 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
50 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 5
51 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 5
52 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 5
53 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4
54 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 4
55 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 4
56 Rudy Molard (Fra) FDJ 4
57 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
58 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 4
59 Chad Haga (USA) Team Sunweb 4
60 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 4
61 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
62 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
63 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
64 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
65 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
66 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3
67 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
68 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 3
69 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 3
70 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
71 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
72 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
73 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 3
74 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
75 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2
76 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
77 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
78 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2
79 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
80 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1
81 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
82 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
83 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1
84 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1
85 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1
86 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
87 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1
88 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1
89 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
Teams Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 228:30:42
2 UAE Team Emirates 0:34:35
3 Bahrain-Merida 0:51:20
4 AG2R La Mondiale 0:54:39
5 Cannondale-Drapac 0:56:32
6 FDJ 0:57:34
7 Astana Pro Team 1:09:39
8 Team Sunweb 1:23:57
9 Trek-Segafredo 1:27:09
10 BMC Racing Team 1:28:53
11 Quick-Step Floors 1:32:08
12 Team Sky 1:39:58
13 Team LottoNl-Jumbo 1:43:17
14 Dimension Data 1:52:20
15 Katusha-Alpecin 2:08:38
16 CCC Sprandi Polkowice 2:17:02
17 Orica-Scott 2:17:33
18 Bora-Hansgrohe 2:29:45
19 Lotto Soudal 2:40:55
20 Wilier Triestina 4:42:32
21 Gazprom – Rusvelo 5:25:03
22 Bardiani CSF 7:53:21
Super Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 472  pts
2 UAE Team Emirates 317
3 Bora-Hansgrohe 289
4 Dimension Data 276
5 Movistar Team 266
6 Trek-Segafredo 257
7 Team Sunweb 228
8 Bahrain-Merida 198
9 Team Sky 189
10 Orica-Scott 188
11 Lotto Soudal 163
12 Wilier Triestina 151
13 Cannondale-Drapac 139
14 FDJ 136
15 Katusha-Alpecin 130
16 Gazprom – Rusvelo 130
17 Astana Pro Team 118
18 Team LottoNl-Jumbo 86
19 BMC Racing Team 73
20 AG2R La Mondiale 70
21 Bardiani CSF 68
22 CCC Sprandi Polkowice 61

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.