Винченцо Нибали изправи Италия на крака в Кралския етап на Джирото. Здравословни проблеми стопиха преднината на лидера Домулан

Giro d’Italia 2017

St. 16 Rovetta – Bormio 222 km.

Vincenzo Nibali

Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) спечели тежкия кралски етап в спринт срещу Mikel Landa (Team Sky). Nairo Quintana (Movistar) финишира секунди след двамата за третото място в етапа.

Носителят на розовото трико Tom Dumoulin (Team Sunweb) се бори достойно въпреки стомашните проблеми. Той финишира на повече от 2′ след победителя. Остава в розово с няколко секунди преднина.

Landa направи атака на Umbrailpass, а Nibali  в характерниото за него майсторско спускане след височината го догони и се присъедини към него. По-рано Nibali направи няколко тестови атаки, за да види в каква форма са опонентите: Nairo Quintana, Domenico Pozzovivo и Ilnur Zakarin, но реалната му атака дойде по-късно в спускането.

Nibali хвана Landa 9 км. преди финала. Двамата работеха заедно до последния от серия технични завои към финала. Там Nibali направи силна атака и спечели домакинска победа, която вдигна Италия на крака от възторг.

Денят беше тежък за Tom Dumoulin, който трябваше да спре за малко принудително на Umbrailpass заради стомашни проблеми. Така изгуби ценни минути, а след това направи самостоятелно преследване на отдалечаващите се опоненти в битка за запазване на лидерството.

На фианала разликата му беше 2:17 от Nibali. Dumoulin продължава да води, но вече далче под две минути – само 31″ на Quintana. А остават още тежки планински етапи…

 

1 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 6:24:22
2 Mikel Landa (Spa) Team Sky
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:12
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:24
5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:00:34
6 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:01:26
7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:01:35
8 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
9 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
11 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:02:18
14 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:05:10
15 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:05:17
16 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:05:19
17 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:06:07
18 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:06:41
19 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
20 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:07:30
21 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:07:46
22 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
23 Igor Anton (Spa) Dimension Data
24 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
25 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
26 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:52
27 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:12:05
28 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:13:10
29 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:16:36
30 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
31 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:18:38
32 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
33 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:20:27
34 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 0:20:42
35 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
36 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:51
37 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:22:17
38 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:22:27
39 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
40 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
41 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
42 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
43 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 0:23:23
44 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
45 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
46 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:23:42
47 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:24:33
48 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
49 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:24:37
50 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:24:52
51 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 0:25:03
52 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:25:14
53 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 0:25:51
54 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 0:29:48
55 Chad Haga (USA) Team Sunweb
56 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 0:30:07
57 Philip Deignan (Irl) Team Sky
58 Sebastian Henao (Col) Team Sky
59 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:33:08
60 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
61 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
62 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
63 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
64 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
65 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
66 Steve Morabito (Swi) FDJ
67 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
68 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
69 Rudy Molard (Fra) FDJ
70 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
71 Jérémy Roy (Fra) FDJ
72 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
73 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
74 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
75 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
76 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 0:33:25
77 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:33:58
78 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:34:44
79 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
80 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:36:10
81 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:37:18
82 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
83 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 0:40:01
84 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 0:40:26
85 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
86 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
87 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
88 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
89 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
90 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
91 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
92 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
93 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
94 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:47:08
95 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
96 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
97 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
98 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
99 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
100 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
101 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
102 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:47:22
103 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
104 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
105 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
106 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
107 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
108 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
109 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
110 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
111 Diego Rosa (Ita) Team Sky
112 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
113 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
114 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
115 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
116 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
117 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
118 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
119 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
120 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
121 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
122 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
123 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
124 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
125 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
126 Michal Golas (Pol) Team Sky
127 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
128 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
129 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
130 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
131 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
132 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
133 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
134 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
135 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
136 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 0:47:39
137 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
138 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 0:51:21
139 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
140 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
141 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
142 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
143 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
144 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
145 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
146 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
147 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
148 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
149 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
150 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
151 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
152 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
153 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
154 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
155 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
156 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 0:52:04
157 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:52:08
158 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
159 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
160 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:52:15
161 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
162 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 0:52:18
163 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
164 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:52:22
165 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
166 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
167 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 0:52:28
168 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
169 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 0:52:32
DNS Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
DNS William Bonnet (Fra) FDJ
DNS Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott
DNS Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
DNF Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
DNF Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
DNF Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
DNF Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
DNF Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
Sprint 1 – Malonno, km 59
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 10  pts
2 Chad Haga (USA) Team Sunweb 6
3 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 3
4 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2
5 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1
Sprint 2 – Glorenza/Glurns, km 175
# Rider Name (Country) Team Result
1 Philip Deignan (Irl) Team Sky 10  pts
2 Mikel Landa (Spa) Team Sky 6
3 Igor Anton (Spa) Dimension Data 3
4 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2
5 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1
Mountain 1 (Cat. 1) Passo del Mortirolo, km 84
# Rider Name (Country) Team Result
1 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 70  pts
2 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 36
3 Mikel Landa (Spa) Team Sky 24
4 Igor Anton (Spa) Dimension Data 18
5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 12
6 Winner Anacona (Col) Movistar Team 8
7 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 4
8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2
Mountain 2 (Cima Coppi) Passo dello Stelvio/Stilfserjoch, km 143
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 45  pts
2 Igor Anton (Spa) Dimension Data 30
3 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 20
4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 14
5 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 10
6 Winner Anacona (Col) Movistar Team 6
7 Philip Deignan (Irl) Team Sky 4
8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2
9 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 1
Mountain 3 (Cat. 1) Umbrailpass/Giogo di Santa Maria, km 202
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 35  pts
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 18
3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 12
4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 9
5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 6
6 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 4
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 2
8 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 1
Combativity
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 19  pts
2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 8
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 7
4 Igor Anton (Spa) Dimension Data 7
5 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 6
6 Philip Deignan (Irl) Team Sky 5
7 Chad Haga (USA) Team Sunweb 4
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 3
9 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 3
10 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 3
11 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 3
12 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2
13 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2
14 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1
16 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1
17 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 19:28:50
2 AG2R La Mondiale 0:14:23
3 Bahrain-Merida 0:15:44
4 UAE Team Emirates 0:19:18
5 Bora-Hansgrohe 0:21:01
6 CCC Sprandi Polkowice 0:24:04
7 FDJ 0:25:06
8 Katusha-Alpecin 0:26:40
9 Quick-Step Floors 0:26:56
10 Cannondale-Drapac 0:28:57
11 Trek-Segafredo 0:29:56
12 Team LottoNl-Jumbo 0:31:04
13 Team Sunweb 0:36:49
14 Dimension Data 0:39:21
15 Orica-Scott 0:39:41
16 Team Sky 0:44:30
17 BMC Racing Team 0:45:46
18 Astana Pro Team 0:48:47
19 Lotto Soudal 0:59:08
20 Wilier Triestina 1:14:12
21 Gazprom – Rusvelo 1:43:19
22 Bardiani CSF 2:15:40
Super teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bahrain-Merida 50  pts
2 Team Sky 48
3 Movistar Team 34
4 AG2R La Mondiale 18
5 Katusha-Alpecin 17
6 Cannondale-Drapac 12
7 Trek-Segafredo 10
8 Quick-Step Floors 8
9 Team Sunweb 8
10 Orica-Scott 7
11 FDJ 7
12 CCC Sprandi Polkowice 7
13 Team LottoNl-Jumbo 4
14 UAE Team Emirates 4
15 Dimension Data 3
16 Lotto Soudal 1
17 Bora-Hansgrohe
18 Astana Pro Team
19 BMC Racing Team
20 Wilier Triestina
21 Gazprom – Rusvelo
22 Bardiani CSF
General classification after stage 16
# Rider Name (Country) Team Result
1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 70:14:48
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:31
3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:12
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:38
5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:02:40
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:05
7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:03:49
8 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:04:35
9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:06:20
10 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:07:00
11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:07:17
12 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:11:29
13 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:12:13
14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:13:26
15 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:14:46
16 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:19:02
17 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:25:20
18 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:26:50
19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:27
20 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:29:07
21 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:30:15
22 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:36:51
23 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:39:07
24 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:41:58
25 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:42:40
26 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:45:39
27 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:45:53
28 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:46:35
29 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:48:31
30 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:51:14
31 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:53:35
32 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:56:58
33 Rudy Molard (Fra) FDJ 1:02:46
34 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 1:02:55
35 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 1:03:28
36 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 1:07:33
37 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 1:09:29
38 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1:10:14
39 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:11:11
40 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1:11:40
41 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 1:12:23
42 Igor Anton (Spa) Dimension Data 1:13:36
43 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 1:13:41
44 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 1:15:22
45 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 1:16:02
46 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:16:20
47 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 1:20:29
48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:21:09
49 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:22:08
50 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:22:24
51 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 1:24:01
52 Steve Morabito (Swi) FDJ 1:26:25
53 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:27:37
54 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:28:29
55 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:29:48
56 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 1:30:38
57 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 1:32:58
58 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 1:33:07
59 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 1:34:35
60 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:35:08
61 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:35:22
62 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 1:37:57
63 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 1:38:33
64 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 1:39:51
65 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:40:44
66 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 1:44:30
67 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 1:51:23
68 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:52:16
69 Diego Rosa (Ita) Team Sky 1:54:40
70 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1:55:40
71 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 1:57:36
72 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1:58:03
73 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1:58:09
74 Chad Haga (USA) Team Sunweb 2:01:26
75 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:01:43
76 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 2:03:01
77 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:04:30
78 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 2:06:25
79 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 2:08:17
80 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2:08:36
81 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 2:11:57
82 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:14:14
83 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 2:14:30
84 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 2:14:53
85 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 2:15:34
86 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:15:46
87 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 2:16:34
88 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 2:20:16
89 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:21:24
90 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:21:42
91 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 2:22:01
92 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 2:22:12
93 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:08
94 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:24:47
95 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 2:25:10
96 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 2:28:21
97 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 2:30:25
98 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 2:30:26
99 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 2:31:40
100 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2:33:27
101 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 2:34:40
102 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2:38:26
103 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 2:38:29
104 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:39:23
105 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:39:59
106 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 2:41:41
107 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 2:44:02
108 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:44:25
109 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2:44:44
110 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 2:45:08
111 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:46:28
112 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 2:47:28
113 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
114 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 2:48:13
115 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:48:42
116 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 2:49:01
117 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 2:49:05
118 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 2:50:24
119 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 2:51:49
120 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2:52:37
121 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:52:46
122 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:52:48
123 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:53:25
124 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 2:55:12
125 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2:55:17
126 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
127 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 2:56:12
128 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 2:57:18
129 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2:57:36
130 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 2:57:49
131 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 2:58:09
132 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:58:33
133 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 2:59:24
134 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 3:00:33
135 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3:01:57
136 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 3:02:46
137 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:03:08
138 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 3:04:23
139 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 3:04:47
140 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3:05:33
141 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 3:05:34
142 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 3:06:26
143 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 3:06:41
144 Michal Golas (Pol) Team Sky 3:08:04
145 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 3:08:36
146 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3:09:06
147 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 3:10:51
148 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 3:11:08
149 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 3:14:10
150 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 3:15:57
151 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 3:16:26
152 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 3:16:50
153 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 3:17:02
154 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:17:30
155 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 3:18:17
156 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 3:23:32
157 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3:23:33
158 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:25:45
159 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 3:29:02
160 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 3:31:06
161 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 3:32:40
162 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:32:49
163 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 3:32:53
164 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 3:40:27
165 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 3:41:05
166 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 3:41:48
167 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:50:49
168 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 3:52:38
169 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 4:10:10
Young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 70:19:23
2 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:25
3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:42
4 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:07:38
5 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:24:32
6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:38:05
7 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 1:02:58
8 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 1:07:48
9 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:16:34
10 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:17:33
11 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:17:49
12 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:23:02
13 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:23:54
14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:36:09
15 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:47:41
16 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 2:01:50
17 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 2:07:22
18 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:09:39
19 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 2:09:55
20 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 2:10:59
21 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:11:11
22 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 2:15:41
23 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:19:33
24 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 2:33:54
25 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:35:24
26 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 2:39:27
27 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:39:50
28 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2:40:09
29 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 2:45:49
30 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:48:50
31 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2:50:42
32 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2:53:01
33 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 3:00:12
34 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3:04:31
35 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 3:11:51
36 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:12:55
37 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 3:26:31
38 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 3:35:52
39 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 3:36:30
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 325  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 192
3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 117
4 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 98
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 86
6 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 76
7 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 70
8 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 70
9 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 68
10 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 66
11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 65
12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 61
13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 55
14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 52
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 52
16 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 50
17 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 43
18 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 43
19 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 43
20 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 42
21 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 41
22 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 40
23 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 40
24 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 37
25 Mikel Landa (Spa) Team Sky 36
26 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 36
27 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 34
28 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 33
29 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 32
30 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 27
31 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 27
32 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 27
33 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 24
34 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 24
35 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 22
36 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 22
37 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 21
38 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 20
39 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 20
40 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
41 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 20
42 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 18
43 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 18
44 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
45 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 16
46 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 15
47 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 15
48 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 12
49 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 12
50 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
51 Igor Anton (Spa) Dimension Data 11
52 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 11
53 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 11
54 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 11
55 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
56 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
57 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 10
58 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 10
59 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 9
60 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 9
61 Philip Deignan (Irl) Team Sky 8
62 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 6
63 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 6
64 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 6
65 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 6
66 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 6
67 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 6
68 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
69 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 6
70 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 5
71 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 4
72 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 4
73 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 4
74 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 4
75 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 4
76 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 3
77 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 3
78 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 3
79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
80 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3
81 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 3
82 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
83 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 2
84 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
85 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
86 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 2
87 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
88 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2
89 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2
90 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 2
91 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2
92 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1
93 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
94 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1
95 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1
96 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1
97 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 1
98 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 1
99 Jose Rojas (Spa) Movistar Team -1
100 Chad Haga (USA) Team Sunweb -1
101 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal -4
102 Winner Anacona (Col) Movistar Team -5
103 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb -5
104 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina -5
105 Steve Morabito (Swi) FDJ -5
106 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida -5
107 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin -5
Sprints classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 44  pts
2 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 39
3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 39
4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 32
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 28
6 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 20
7 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
8 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
9 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 19
10 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 17
11 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 17
12 Mikel Landa (Spa) Team Sky 16
13 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 16
14 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 14
16 Igor Anton (Spa) Dimension Data 13
17 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 13
18 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 12
19 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 12
20 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 12
21 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 12
22 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 11
23 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 11
24 Philip Deignan (Irl) Team Sky 10
25 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
26 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 9
27 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 9
28 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
29 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 9
30 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
31 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 6
32 Chad Haga (USA) Team Sunweb 6
33 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
34 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 6
35 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 6
36 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 6
37 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 5
38 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 4
39 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
40 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
41 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
43 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
44 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 3
45 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
46 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
47 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 3
48 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 3
49 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
50 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
51 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
52 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3
53 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2
54 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 2
55 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
56 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
58 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
59 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
60 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
61 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
62 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1
63 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
64 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1
65 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
66 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
67 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 124  pts
2 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 108
3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 85
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 62
5 Igor Anton (Spa) Dimension Data 56
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 51
7 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 46
8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 46
9 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 35
10 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 34
11 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 26
12 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 26
13 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 26
14 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 24
15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 20
16 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 17
17 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 15
18 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 15
19 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 14
20 Winner Anacona (Col) Movistar Team 14
21 Philip Deignan (Irl) Team Sky 12
22 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 10
23 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 10
24 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 9
25 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
26 Rudy Molard (Fra) FDJ 9
27 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 8
28 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 8
29 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 8
30 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 7
31 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
32 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
33 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 6
34 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 6
35 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
36 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
37 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 4
38 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 4
39 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 4
40 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
41 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
42 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
43 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 3
44 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 3
45 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 3
46 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
47 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 2
48 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2
49 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2
50 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
51 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 1
52 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 1
53 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1
54 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
55 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1
56 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
57 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1
Combativity classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 57  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 33
3 Mikel Landa (Spa) Team Sky 32
4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 29
5 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team 27
6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 26
7 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 26
8 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 25
9 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 23
10 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 22
11 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20
12 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 19
13 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 19
14 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 19
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 19
16 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 17
17 Igor Anton (Spa) Dimension Data 14
18 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 14
19 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 14
20 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 13
21 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 13
22 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 13
23 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 13
24 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 12
25 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 11
26 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
27 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 11
28 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 10
29 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
30 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
31 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
32 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 9
33 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 9
34 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 8
35 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 8
36 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
37 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 8
38 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
39 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 7
40 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 7
41 Philip Deignan (Irl) Team Sky 6
42 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 6
43 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
44 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 6
45 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 6
46 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 6
47 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 5
48 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 5
49 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
50 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 5
51 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 5
52 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4
53 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 4
54 Rudy Molard (Fra) FDJ 4
55 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 4
56 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
57 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 4
58 Chad Haga (USA) Team Sunweb 4
59 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 4
60 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 4
61 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
62 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
63 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
64 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
65 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
66 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
67 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 3
68 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
69 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
70 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
71 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
72 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2
73 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
75 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
76 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2
77 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
78 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 2
79 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1
80 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
81 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
82 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1
83 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1
84 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1
85 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
86 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1
87 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
88 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1
Young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 70:19:23
2 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:25
3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:42
4 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:07:38
5 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:24:32
6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:38:05
7 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 1:02:58
8 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 1:07:48
9 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:16:34
10 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:17:33
11 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:17:49
12 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:23:02
13 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:23:54
14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:36:09
15 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:47:41
16 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 2:01:50
17 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 2:07:22
18 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:09:39
19 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 2:09:55
20 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 2:10:59
21 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:11:11
22 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 2:15:41
23 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:19:33
24 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 2:33:54
25 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:35:24
26 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 2:39:27
27 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:39:50
28 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2:40:09
29 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 2:45:49
30 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:48:50
31 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2:50:42
32 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2:53:01
33 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 3:00:12
34 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3:04:31
35 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 3:11:51
36 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:12:55
37 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 3:26:31
38 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 3:35:52
39 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 3:36:30
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 211:13:12
2 Bahrain-Merida 0:36:20
3 UAE Team Emirates 0:39:37
4 AG2R La Mondiale 0:39:39
5 FDJ 0:48:14
6 Astana Pro Team 0:54:39
7 Cannondale-Drapac 0:56:56
8 Team Sunweb 1:08:57
9 Trek-Segafredo 1:19:39
10 BMC Racing Team 1:27:03
11 Team LottoNl-Jumbo 1:28:17
12 Team Sky 1:30:38
13 Quick-Step Floors 1:32:05
14 Katusha-Alpecin 1:53:38
15 Dimension Data 1:57:06
16 Orica-Scott 2:02:33
17 CCC Sprandi Polkowice 2:15:12
18 Bora-Hansgrohe 2:20:25
19 Lotto Soudal 2:33:25
20 Wilier Triestina 4:42:32
21 Gazprom – Rusvelo 5:10:03
22 Bardiani CSF 7:44:01
Super teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 457  pts
2 Bora-Hansgrohe 289
3 UAE Team Emirates 271
4 Dimension Data 260
5 Trek-Segafredo 251
6 Team Sunweb 228
7 Movistar Team 223
8 Bahrain-Merida 198
9 Orica-Scott 188
10 Team Sky 186
11 Lotto Soudal 159
12 FDJ 132
13 Wilier Triestina 132
14 Katusha-Alpecin 130
15 Gazprom – Rusvelo 122
16 Astana Pro Team 118
17 Team LottoNl-Jumbo 86
18 Cannondale-Drapac 82
19 AG2R La Mondiale 70
20 BMC Racing Team 70
21 Bardiani CSF 67
22 CCC Sprandi Polkowice 48

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.