Боб Юнгелс печели Бергамо в 15. етап на Джирото

Giro d’Italia 2017

St. 15 Valdengo – Bergamo 199 km.

Bob Jungels
Photo: Tim De Waele

Bob Jungels спечели спринта за Bergamo в 15. етап от Обиколката на Италия. Сблъсъкът му с главните опоненти не беше лек. Срещу него във финалния километър се изправиха Nairo Quintana (Movistar) – втори и  Thibaut Pinot (FDJ) – трети.

Quintana навакса 6″ от изоставането си чрез бонификацията на финала. Tom Dumoulin финишира с отбраната група 7 и остава лидер в генералното класиране пред Quintana с 2:41 и пред Thibaut Pinot (FDJ) с 3:21.

Денят беше маркиран от няколко падания. Един от пострадалите беше Tanel Kangert (Astana), който беше в топ 10. Quintana също участва в падане, но се върна бързо в групата без наранявания.

Ходът на Jungels дойде в последния километър след усилена работа в челото на Vincenzo Nibali и отбора му Bahrain-Merida. Той настигна няколко от изостаналите бегълци на височината Bergamo Alto, а след тов главните претенденти го прихванаха. Dumoulin не можа да се закачи и положи големи усилия във финалните 2 км., за да не изостава.

Последва атака на Bauke Mollema (Trek-Segafredo) с Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale), но Jungels ги контратакува към победата.

 

1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 4:16:51
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
4 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
6 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
7 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
9 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
13 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:00:14
14 Mikel Landa (Spa) Team Sky
15 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
16 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:00:25
17 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
18 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
19 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
21 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
22 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
23 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
24 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
25 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:40
26 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
27 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
29 Rudy Molard (Fra) FDJ
30 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
31 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:00:54
32 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:01
33 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:01:07
34 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
35 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:01:10
36 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
37 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:01:25
38 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:01:30
39 Sebastian Henao (Col) Team Sky
40 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:01:44
41 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:01:54
42 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
43 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:02:17
44 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:02:34
45 Steve Morabito (Swi) FDJ
46 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:03:41
47 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
48 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:04:19
49 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:04:23
50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
51 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
52 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
53 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 0:04:30
54 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
55 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
56 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:04:44
57 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:06:04
58 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:08:54
59 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
60 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
61 Winner Anacona (Col) Movistar Team
62 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
63 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
64 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:10:05
65 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 0:11:53
66 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
67 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
68 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
69 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
70 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:13:04
71 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
72 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
73 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
74 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
75 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
76 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
77 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
78 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
79 Jose Rojas (Spa) Movistar Team
80 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
81 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
82 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
83 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
84 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
85 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
86 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
87 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
88 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
89 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
90 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
91 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
92 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin
93 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
94 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 0:13:44
95 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
96 Diego Rosa (Ita) Team Sky
97 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
98 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:14:50
99 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:16:49
100 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
101 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
102 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
103 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
104 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
105 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
106 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina
107 Igor Anton (Spa) Dimension Data
108 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
109 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
110 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
111 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
112 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 0:19:05
113 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
114 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
115 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
116 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
117 Jérémy Roy (Fra) FDJ
118 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
119 Chad Haga (USA) Team Sunweb
120 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
121 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
122 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
123 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
124 Michal Golas (Pol) Team Sky
125 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
126 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
127 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
128 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
129 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
130 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
131 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
132 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
133 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
134 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
135 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
136 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
137 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
138 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
139 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
140 William Bonnet (Fra) FDJ
141 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
142 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
143 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
144 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
145 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
146 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
147 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
148 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
149 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
150 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
151 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
152 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
153 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
154 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
155 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
156 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
157 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
158 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
159 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
160 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
161 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
162 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
163 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
164 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
165 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
166 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
167 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
168 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
169 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:19:42
170 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:19:46
171 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:19:53
172 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:20:21
173 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
174 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 0:22:02
175 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
176 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott
177 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
178 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
DNF Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
DNF Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
DNF Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
DNF Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 25  pts
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 18
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 12
4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 10
5 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 10
6 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 8
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 6
8 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 6
9 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 6
10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 5
11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 4
12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 3
13 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
14 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
15 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 2
16 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
17 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 1
19 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1
20 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
Mountain 1 (Cat. 2) Miragolo San Salvatore, km. 159
# Rider Name (Country) Team Result
1 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 15  pts
2 Rudy Molard (Fra) FDJ 8
3 Philip Deignan (Irl) Team Sky 6
4 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 4
5 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 2
6 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1
Mountain 2 (Cat. 3) Selvino, km. 170
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 7  pts
2 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 4
3 Philip Deignan (Irl) Team Sky 2
4 Rudy Molard (Fra) FDJ 1
Intermediate Sprint 1 – Busto Arsizio, km. 64
# Rider Name (Country) Team Result
1 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 10  pts
2 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 6
3 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
4 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
5 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
Intermediate Sprint 2 – Almenno San Salvatore, km. 139
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 10  pts
2 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 6
3 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
4 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
5 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1
Combativity
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 6  pts
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 5
3 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 5
4 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 5
5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 4
6 Rudy Molard (Fra) FDJ 4
7 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 4
8 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 4
9 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 4
10 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 3
11 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
12 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 2
14 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 2
15 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1
17 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1
18 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1
19 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 12:51:23
2 Bahrain-Merida
3 FDJ 0:00:04
4 Katusha-Alpecin 0:00:42
5 AG2R La Mondiale 0:01:15
6 Team Sunweb 0:01:52
7 Astana Pro Team 0:01:58
8 Trek-Segafredo 0:02:14
9 Team Sky 0:02:24
10 BMC Racing Team 0:04:23
11 Cannondale-Drapac 0:04:41
12 Team LottoNl-Jumbo 0:04:50
13 Quick-Step Floors 0:05:39
14 Orica-Scott 0:08:24
15 UAE Team Emirates 0:09:58
16 CCC Sprandi Polkowice 0:16:35
17 Dimension Data 0:20:58
18 Bora-Hansgrohe 0:25:18
19 Lotto Soudal 0:25:58
20 Wilier Triestina 0:28:28
21 Bardiani CSF 0:39:02
22 Gazprom – Rusvelo 0:42:07
Super teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 59  pts
2 Movistar Team 35
3 FDJ 32
4 Orica-Scott 18
5 Bora-Hansgrohe 17
6 AG2R La Mondiale 14
7 Bahrain-Merida 10
8 Team Sunweb 8
9 UAE Team Emirates 8
10 Wilier Triestina 8
11 Katusha-Alpecin 7
12 Trek-Segafredo 6
13 Team LottoNl-Jumbo 5
14 Bardiani CSF 5
15 Lotto Soudal 3
16 Team Sky 2
17 Cannondale-Drapac 1
18 BMC Racing Team
19 CCC Sprandi Polkowice
20 Astana Pro Team
21 Dimension Data
22 Gazprom – Rusvelo
General classification after stage 15
# Rider Name (Country) Team Result
1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 63:48:08
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:41
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:03:21
4 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:03:40
5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:04:24
6 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:04:32
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:59
8 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:05:18
9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:06:01
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:07:03
11 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:07:43
12 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:08:09
13 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:08:14
14 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:09:11
15 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:10:51
16 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:11:47
17 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:16:52
18 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:19:45
19 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:21:31
20 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:22:27
21 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:22:31
22 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:53
23 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:24:47
24 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:26:06
25 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:26:36
26 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:26:49
27 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:27:04
28 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:31:56
29 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:32:30
30 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:32:38
31 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:33:05
32 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:34:13
33 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:36:49
34 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:39:24
35 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:40:11
36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:40:21
37 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:40:25
38 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 0:42:51
39 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:44:24
40 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:46:35
41 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:48:34
42 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:51:21
43 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:51:35
44 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:54:35
45 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 0:54:57
46 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 0:55:11
47 Steve Morabito (Swi) FDJ 0:55:25
48 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:56:21
49 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 0:56:58
50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:57:39
51 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:58:58
52 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:01:36
53 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 1:01:43
54 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 1:02:08
55 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:02:36
56 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 1:02:49
57 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 1:04:09
58 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:04:18
59 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:05:22
60 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 1:05:37
61 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 1:06:47
62 Igor Anton (Spa) Dimension Data 1:08:09
63 Diego Rosa (Ita) Team Sky 1:09:36
64 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1:10:36
65 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 1:12:01
66 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1:12:48
67 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1:12:59
68 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 1:15:01
69 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:15:13
70 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:17:45
71 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 1:17:57
72 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:19:26
73 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 1:20:09
74 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:21:26
75 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 1:22:36
76 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:23:35
77 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:29:10
78 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 1:29:26
79 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1:29:49
80 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
81 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:33:46
82 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:36:38
83 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:37:38
84 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:37:46
85 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:39:04
86 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:39:31
87 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:39:43
88 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1:40:15
89 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:41:34
90 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:43:17
91 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 1:43:40
92 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 1:44:34
93 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 1:44:44
94 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:45:36
95 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 1:45:50
96 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1:46:36
97 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:49:36
98 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:50:34
99 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1:51:11
100 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1:54:03
101 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 1:54:55
102 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 1:54:59
103 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1:56:37
104 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1:57:24
105 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:59:35
106 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
107 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 1:59:53
108 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:59:58
109 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 2:00:07
110 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2:00:18
111 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 2:00:21
112 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:01:24
113 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 2:01:27
114 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:02:38
115 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 2:03:09
116 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:03:38
117 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:03:45
118 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 2:04:01
119 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 2:05:34
120 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2:06:14
121 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 2:06:28
122 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 2:07:28
123 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2:07:33
124 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:07:42
125 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:08:21
126 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:08:33
127 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 2:09:06
128 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 2:10:08
129 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 2:11:08
130 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2:12:32
131 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 2:12:45
132 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 2:12:54
133 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 2:13:28
134 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2:13:54
135 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:14:05
136 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 2:14:20
137 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 2:15:20
138 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 2:16:31
139 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 2:17:09
140 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 2:17:38
141 William Bonnet (Fra) FDJ 2:17:53
142 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:17:56
143 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 2:19:33
144 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 2:20:01
145 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:20:25
146 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 2:20:43
147 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 2:21:01
148 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 2:21:36
149 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2:22:25
150 Michal Golas (Pol) Team Sky 2:23:00
151 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 2:24:02
152 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 2:25:57
153 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 2:26:04
154 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 2:26:58
155 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2:27:23
156 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 2:27:47
157 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:28:27
158 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 2:29:06
159 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 2:29:14
160 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 2:29:52
161 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 2:32:20
162 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2:33:12
163 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 2:33:23
164 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 2:33:46
165 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:36:32
166 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 2:38:48
167 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 2:41:53
168 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 2:42:36
169 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 2:42:57
170 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 2:43:32
171 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:43:46
172 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 2:48:03
173 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 2:50:30
174 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 2:51:08
175 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 2:51:58
176 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:01:46
177 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 3:07:34
178 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 3:20:10
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 325  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 192
3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 117
4 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 98
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 86
6 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 76
7 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 70
8 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 70
9 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 68
10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 68
11 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 66
12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 65
13 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 58
14 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 52
15 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 50
16 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 48
17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 46
18 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 43
19 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 42
20 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 42
21 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 40
22 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 40
23 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 37
24 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 36
25 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 35
26 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 35
27 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 34
28 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 33
29 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 32
30 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 30
31 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 27
32 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 27
33 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 27
34 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 24
35 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 24
36 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 22
37 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 21
38 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 20
39 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
40 Mikel Landa (Spa) Team Sky 20
41 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 20
42 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 20
43 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
44 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 20
45 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 18
46 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 18
47 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
48 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 16
49 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 12
50 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 12
51 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 12
52 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
53 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 11
54 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 11
55 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 11
56 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 11
57 Igor Anton (Spa) Dimension Data 10
58 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
59 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
60 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 10
61 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 10
62 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 9
63 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 9
64 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 8
65 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 6
66 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 6
67 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 6
68 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 6
69 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
70 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 6
71 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 6
72 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 5
73 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 5
74 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 4
75 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 4
76 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 4
77 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 4
78 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 4
79 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 4
80 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 3
81 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 3
82 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 3
83 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
84 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3
85 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
86 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 2
87 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
88 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
89 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 2
90 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
91 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2
92 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2
93 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2
94 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 2
95 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 2
96 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
97 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
98 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1
99 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1
100 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1
101 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1
102 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1
103 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 1
104 Jose Rojas (Spa) Movistar Team -1
105 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb -5
106 Winner Anacona (Col) Movistar Team -5
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 51  pts
2 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 49
3 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 46
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 44
5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 37
6 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 34
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 33
8 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 26
9 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 24
10 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 22
11 Mikel Landa (Spa) Team Sky 20
12 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 18
13 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 17
14 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 15
15 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 15
16 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 10
17 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 9
18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
19 Rudy Molard (Fra) FDJ 9
20 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 8
21 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 8
22 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 8
23 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 8
24 Philip Deignan (Irl) Team Sky 8
25 Igor Anton (Spa) Dimension Data 8
26 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 7
27 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
28 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
29 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 6
30 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 6
31 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
32 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
33 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 4
34 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 4
35 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
36 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 4
37 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
38 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
39 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 3
40 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 3
41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 3
42 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 2
43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
44 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 2
45 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2
46 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2
47 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
48 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 1
49 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1
50 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
51 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1
52 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
53 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1
Sprint classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 44  pts
2 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 39
3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 39
4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 32
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 28
6 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 20
7 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
8 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
9 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 19
10 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 17
11 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 17
12 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 16
13 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
14 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 15
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 14
16 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 13
17 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 12
18 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 12
19 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 12
20 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 12
21 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 11
22 Mikel Landa (Spa) Team Sky 10
23 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
24 Igor Anton (Spa) Dimension Data 10
25 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 9
26 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 9
27 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
28 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 9
29 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 9
30 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
31 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 6
32 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
33 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 6
34 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 6
35 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 6
36 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 5
37 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 4
38 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
39 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
40 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
42 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
43 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 3
44 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
45 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
46 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
47 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 3
48 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
49 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
50 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3
51 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
52 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
53 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 2
54 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
55 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
56 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
57 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
58 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
59 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1
60 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
61 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
62 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
Combativity classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 57  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 33
3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 26
4 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 26
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 25
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 23
7 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 22
8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 21
9 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20
10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 19
11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 19
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 19
13 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 19
14 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 17
15 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 16
16 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 14
17 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 14
18 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 13
19 Mikel Landa (Spa) Team Sky 13
20 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 13
21 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 13
22 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 13
23 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 12
24 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
25 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 11
26 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 10
27 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
28 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
29 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 10
30 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
31 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 9
32 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 8
33 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 8
34 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
35 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 8
36 Igor Anton (Spa) Dimension Data 7
37 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
38 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 7
39 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 7
40 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 7
41 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
42 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 6
43 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 6
44 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 6
45 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 5
46 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 5
47 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
48 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 5
49 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 5
50 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4
51 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 4
52 Rudy Molard (Fra) FDJ 4
53 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 4
54 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
55 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 4
56 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 4
57 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 4
58 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 4
59 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
60 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
61 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 3
62 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 3
63 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
64 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
65 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 3
66 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
67 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
68 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
69 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
70 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
71 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
72 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
73 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
74 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2
75 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2
76 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
77 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 2
78 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
79 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 1
80 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1
81 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1
82 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1
83 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
84 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1
85 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
86 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
Young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 63:53:26
2 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:25
3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:51
4 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:03:53
5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:17:13
6 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:20:48
7 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:21:31
8 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:49:17
9 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:51:03
10 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:52:21
11 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:56:18
12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:57:18
13 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:00:04
14 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:12:27
15 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:16:08
16 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:52
17 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 1:24:08
18 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:32:20
19 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:33:46
20 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:34:13
21 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 1:38:22
22 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 1:39:16
23 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 1:49:37
24 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 1:49:41
25 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:54:17
26 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:54:49
27 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 1:55:03
28 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 1:56:09
29 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 2:00:16
30 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2:00:56
31 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2:03:03
32 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 2:07:14
33 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 2:08:36
34 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 2:18:44
35 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2:22:05
36 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:23:09
37 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 2:27:02
38 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2:27:54
39 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 2:36:35
40 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 2:38:14
41 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 2:45:12
42 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 2:45:50
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 191:44:22
2 Astana Pro Team 0:05:52
3 UAE Team Emirates 0:20:19
4 Bahrain-Merida 0:20:36
5 FDJ 0:23:08
6 AG2R La Mondiale 0:25:16
7 Cannondale-Drapac 0:27:59
8 Team Sunweb 0:32:08
9 BMC Racing Team 0:41:17
10 Team Sky 0:46:08
11 Trek-Segafredo 0:49:43
12 Team LottoNl-Jumbo 0:57:13
13 Quick-Step Floors 1:05:09
14 Dimension Data 1:17:45
15 Orica-Scott 1:22:52
16 Katusha-Alpecin 1:26:58
17 Lotto Soudal 1:34:17
18 CCC Sprandi Polkowice 1:50:48
19 Bora-Hansgrohe 1:59:24
20 Gazprom – Rusvelo 3:26:44
21 Wilier Triestina 3:27:50
22 Bardiani CSF 5:28:21
Super teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 449  pts
2 Bora-Hansgrohe 289
3 UAE Team Emirates 267
4 Dimension Data 257
5 Trek-Segafredo 241
6 Team Sunweb 220
7 Movistar Team 189
8 Orica-Scott 181
9 Lotto Soudal 158
10 Bahrain-Merida 148
11 Team Sky 138
12 Wilier Triestina 132
13 FDJ 125
14 Gazprom – Rusvelo 122
15 Astana Pro Team 118
16 Katusha-Alpecin 113
17 Team LottoNl-Jumbo 82
18 Cannondale-Drapac 70
19 BMC Racing Team 70
20 Bardiani CSF 67
21 AG2R La Mondiale 52
22 CCC Sprandi Polkowice 41

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.