Фернандо Гавирия с трета победа в дебюта си на Джирото

Giro d’Italia 2017

St. Forli – Reggio Emilia 229 km.

Fernando Gaviria
Photo: Twitter

Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) спечели трета етапна победа в Обиколката на Италия (3 етап, 5 етап) в своето дебютно участие.

Gaviria имаше големи предпоставки за спечелването на етапа още повече, че един от преките му съперници в ускорението Max Richeze, спука гъма 15 км. преди финала. Richeze успя да се върне в групата бързо и финишира 5.

Jakub Mareczko (Wilier-Selle Italia) се плaсира на воторо място във финала. Въпреки че следваше Gaviria много близо, Mareczko не можа да го размине. Sam Bennett е трети и беше видимо разочарован, тъй като не можа да ознамeнува с победа усилията на тима си Bora-Hansgrohe, които водеха влака в последните 5 км.

Andre Greipel (Lotto Soudal) (победител във втори етап) не намери изгодна позиция и беше затворен, финиширайки 8. Caleb Ewan (Orica-Scott) (спечелил етап 7) не беше дори в десятката на финала.

Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb продължава да е лидер. Втори е Nairo Quintana (Col) Movistar Team на 2’23“, а Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo е трети на 2’38“.

1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 5:18:55
2 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
4 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
5 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
6 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
7 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
9 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
10 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
12 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
13 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
14 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
15 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
16 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
17 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
18 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
19 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:00:06
20 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
21 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
22 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
23 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
24 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
25 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
26 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
27 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
28 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
29 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
30 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
32 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
33 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
34 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
35 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
36 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
37 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
38 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
39 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
40 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
42 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
43 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
44 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
45 Rudy Molard (Fra) FDJ
46 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
48 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
49 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
50 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
51 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
52 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
53 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
54 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
55 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
56 William Bonnet (Fra) FDJ
57 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
58 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
59 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
60 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo
61 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
62 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
63 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
64 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
65 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
66 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
67 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
68 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
69 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
70 Michal Golas (Pol) Team Sky
71 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
72 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
73 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
74 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
75 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
76 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo
77 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
78 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
79 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
80 Steve Morabito (Swi) FDJ
81 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
82 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
83 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
84 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:00:18
85 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:00:20
86 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:00:22
87 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 0:00:23
88 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
89 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:26
90 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
91 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 0:00:28
92 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
93 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
94 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
95 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
96 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
97 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 0:00:31
98 Diego Rosa (Ita) Team Sky
99 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
100 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
101 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
102 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
103 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
104 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
105 Mikel Landa (Spa) Team Sky
106 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
107 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin
108 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:00:38
109 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:49
110 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 0:00:58
111 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
112 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
113 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:13
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:01:21
115 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:01:25
116 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 0:01:26
117 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:01:32
118 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
119 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
120 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:01:38
121 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:01:42
122 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
123 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
124 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
125 Jérémy Roy (Fra) FDJ
126 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
127 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
128 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
129 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
130 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
131 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
132 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
133 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
134 Jose Rojas (Spa) Movistar Team
135 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
136 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
137 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
138 Winner Anacona (Col) Movistar Team
139 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
140 Igor Anton (Spa) Dimension Data
141 Chad Haga (USA) Team Sunweb
142 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
143 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
144 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
145 Sebastian Henao (Col) Team Sky
146 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
147 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
148 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
149 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
150 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
151 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
152 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
153 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
154 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
155 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
156 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
157 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
158 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
159 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
160 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:02:15
161 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:02:17
162 Philip Deignan (Irl) Team Sky
163 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina
164 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
165 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 0:02:26
166 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
167 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:02:33
168 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:02:47
169 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:03:34
170 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
171 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
172 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
173 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
174 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
175 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
176 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
177 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
178 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
179 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:03:40
180 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:04:46
181 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
182 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 0:04:52
183 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:04:54
184 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
185 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 0:08:00
186 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 56  pts
2 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 35
3 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 32
4 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 32
5 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 25
6 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 18
7 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 18
8 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
9 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 12
10 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 10
11 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 8
12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 7
13 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 6
14 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 5
15 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 4
16 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 3
17 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 3
18 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
19 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2
20 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 1
21 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 1
Mountain 1 (Cat. 2) Colla Di Casaglia, km. 62
# Rider Name (Country) Team Result
1 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 15  pts
2 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 8
3 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 6
4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 4
5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 2

#VALUE!

Mountain 2 (Cat. 2) – Valico Appenninico, km. 110
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 7  pts
2 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 4
3 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1
Intermediate sprint 1 – Barberino Di Mugello, Km. 96
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 10  pts
2 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 6
3 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3
4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 2
5 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 1
6 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
7 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
8 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
Combativity
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 13  pts
2 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 11
3 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 8
5 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 5
6 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 4
7 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 3
8 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3
9 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 15:56:51
2 UAE Team Emirates
3 Bora-Hansgrohe
4 Orica-Scott
5 Trek-Segafredo 0:00:06
6 CCC Sprandi Polkowice
7 Katusha-Alpecin
8 Wilier Triestina
9 Lotto Soudal
10 Team Sunweb
11 AG2R La Mondiale
12 Cannondale-Drapac 0:00:12
13 Astana Pro Team
14 Bahrain-Merida
15 FDJ
16 BMC Racing Team
17 Movistar Team
18 Team LottoNl-Jumbo
19 Dimension Data 0:00:22
20 Gazprom – Rusvelo 0:00:23
21 Team Sky 0:01:02
22 Bardiani CSF 0:01:42
Super teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 67  pts
2 Wilier Triestina 35
3 UAE Team Emirates 29
4 Bora-Hansgrohe 26
5 Team Sunweb 18
6 Bardiani CSF 18
7 Dimension Data 12
8 Gazprom – Rusvelo 9
9 Lotto Soudal 8
10 Trek-Segafredo 7
11 Katusha-Alpecin 4
12 CCC Sprandi Polkowice 2
13 Orica-Scott
14 AG2R La Mondiale
15 Bahrain-Merida
16 Movistar Team
17 FDJ
18 Cannondale-Drapac
19 BMC Racing Team
20 Astana Pro Team
21 Team LottoNl-Jumbo
22 Team Sky
General classification after stage 12
# Rider Name (Country) Team Result
1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 52:41:08
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:23
3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:02:38
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:40
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:02:47
6 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:03:05
7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:03:56
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:59
9 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
10 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:04:17
11 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:05:19
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:06:07
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:06:19
14 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:06:29
15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:06:46
16 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:06:52
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:07:22
18 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:07:39
19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:08:12
20 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:13:23
21 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:17:55
22 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:18:25
23 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:19:11
24 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:32
25 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:20:27
26 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:20:34
27 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:21:03
28 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:21:22
29 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:22:35
30 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:22:43
31 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:23:24
32 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:23:42
33 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:26:28
34 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:27:25
35 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:27:27
36 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:28:05
37 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:31:42
38 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:32:33
39 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:33:55
40 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:34:32
41 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:35:01
42 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:36:08
43 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:38:10
44 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 0:38:38
45 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 0:38:45
46 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 0:39:17
47 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 0:40:48
48 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:42:03
49 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:42:26
50 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:42:37
51 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:42:49
52 Steve Morabito (Swi) FDJ 0:43:19
53 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:44:48
54 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 0:45:34
55 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 0:45:54
56 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:46:47
57 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 0:47:06
58 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:47:59
59 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:48:36
60 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:22
61 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:49:45
62 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:50:37
63 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:51:02
64 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:51:56
65 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:53:57
66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:54:23
67 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 0:54:44
68 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:54:58
69 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:55:20
70 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:55:57
71 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:56:09
72 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 0:58:00
73 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:58:16
74 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:00:44
75 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1:00:48
76 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 1:01:02
77 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 1:01:22
78 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 1:04:26
79 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 1:05:02
80 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:05:42
81 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:05:54
82 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:06:46
83 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:07:39
84 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 1:09:27
85 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:43
86 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 1:09:45
87 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:10:12
88 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:10:23
89 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:11:49
90 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:13:31
91 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1:15:27
92 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:16:01
93 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:16:14
94 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1:17:35
95 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 1:17:38
96 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1:19:15
97 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 1:21:39
98 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:22:30
99 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1:23:05
100 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:24:49
101 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:24:56
102 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1:25:00
103 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:25:12
104 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 1:26:25
105 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1:26:30
106 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:26:54
107 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 1:27:07
108 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 1:27:23
109 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:27:42
110 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1:28:16
111 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 1:28:49
112 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 1:29:31
113 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:29:36
114 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 1:30:09
115 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:30:10
116 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 1:31:27
117 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:31:30
118 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:32:34
119 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:33:01
120 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
121 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 1:35:13
122 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 1:35:17
123 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 1:36:28
124 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 1:36:58
125 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:37:18
126 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 1:37:51
127 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 1:39:11
128 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 1:39:41
129 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:40:02
130 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:40:05
131 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 1:40:13
132 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:40:36
133 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 1:40:46
134 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1:40:49
135 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 1:41:07
136 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 1:41:17
137 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 1:41:27
138 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 1:42:00
139 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 1:42:02
140 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:42:28
141 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 1:43:39
142 William Bonnet (Fra) FDJ 1:44:00
143 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:44:03
144 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 1:45:13
145 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 1:45:44
146 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 1:45:50
147 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 1:46:02
148 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 1:46:24
149 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:46:32
150 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 1:46:53
151 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 1:48:06
152 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 1:49:14
153 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 1:49:48
154 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:50:45
155 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:51:24
156 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 1:52:16
157 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 1:52:49
158 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 1:52:50
159 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
160 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 1:52:52
161 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 1:53:05
162 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 1:53:51
163 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 1:54:27
164 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 1:55:14
165 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 1:55:46
166 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 1:57:35
167 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 1:57:57
168 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:58:54
169 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 2:00:23
170 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 2:02:07
171 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:02:32
172 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 2:04:56
173 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 2:06:07
174 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 2:06:33
175 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 2:07:47
176 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:08:47
177 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 2:09:10
178 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 2:10:22
179 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 2:10:59
180 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:11:55
181 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 2:12:44
182 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 2:13:36
183 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 2:15:08
184 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:19:41
185 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 2:26:12
186 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 2:37:11
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 247  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 167
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 137
4 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 100
5 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 98
6 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 82
7 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 78
8 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 76
9 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 70
10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 68
11 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 60
12 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 54
13 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 52
14 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 52
15 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 46
16 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 44
17 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 43
18 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 42
19 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 40
20 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 39
21 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 39
22 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 37
23 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 36
24 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 34
25 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 34
26 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 33
27 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 33
28 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 33
29 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 32
30 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 29
31 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 27
32 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 27
33 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 27
34 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 24
35 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 24
36 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 22
37 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 22
38 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 20
39 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 20
40 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 20
41 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
42 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 20
43 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 18
44 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 18
45 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 17
46 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 16
47 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
48 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 16
49 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 15
50 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 12
51 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
52 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 11
53 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 11
54 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
55 Igor Anton (Spa) Dimension Data 10
56 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
57 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
58 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 10
59 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 9
60 Mikel Landa (Spa) Team Sky 8
61 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 6
62 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
63 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 6
64 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 6
65 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 5
66 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 5
67 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 5
68 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 5
69 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4
70 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 4
71 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 4
72 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 4
73 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 4
74 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 4
75 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 3
76 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
77 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
78 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3
79 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 3
80 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 3
81 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 2
82 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2
83 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2
84 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 2
85 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 2
86 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2
87 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2
88 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
89 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1
90 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
91 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1
92 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1
93 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
94 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1
95 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1
96 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1
97 Jose Rojas (Spa) Movistar Team -1
98 Winner Anacona (Col) Movistar Team -5
99 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb -5
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 49  pts
2 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 46
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 35
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 27
5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 23
6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 22
7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 19
8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 18
9 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 17
10 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 17
11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 16
12 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 15
13 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 15
14 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 15
15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 12
16 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 10
17 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 9
18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
19 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 8
20 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 8
21 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 8
22 Mikel Landa (Spa) Team Sky 8
23 Igor Anton (Spa) Dimension Data 8
24 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 7
25 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
26 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 6
27 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
28 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 6
29 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 6
30 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
31 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 4
32 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 4
33 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
34 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
35 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 3
36 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
37 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 3
38 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 3
39 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 2
40 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
41 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 2
42 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2
43 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2
44 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
45 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 1
46 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1
47 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
48 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
49 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1
Sprint classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 37  pts
2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 29
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 28
4 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 28
5 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 20
6 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
7 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 19
8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 17
9 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 17
10 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 16
11 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 16
12 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
13 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 14
14 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 13
15 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 12
16 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 12
17 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 12
18 Mikel Landa (Spa) Team Sky 10
19 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
20 Igor Anton (Spa) Dimension Data 10
21 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 10
22 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 9
23 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 9
24 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
25 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 9
26 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
27 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 6
28 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
29 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 5
30 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
31 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 4
32 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
33 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
34 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
35 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 3
36 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
37 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
38 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 3
39 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
40 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
41 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3
42 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
44 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 2
45 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 2
46 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2
47 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
48 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
49 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
50 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
Combativity classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 42  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 29
3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 26
4 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 23
5 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 21
6 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20
7 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 19
8 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 19
9 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 18
10 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 17
11 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 17
12 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 14
13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 13
14 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 13
15 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 13
16 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 13
17 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 13
18 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 12
19 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 12
20 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 11
21 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
22 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 11
23 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 11
24 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 11
25 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 10
26 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
27 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 10
28 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 10
29 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
30 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 9
31 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 8
32 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 8
33 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
34 Mikel Landa (Spa) Team Sky 7
35 Igor Anton (Spa) Dimension Data 7
36 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
37 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 7
38 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 7
39 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
40 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 6
41 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 6
42 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 5
43 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 5
44 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 5
45 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 5
46 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 5
47 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4
48 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 4
49 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 4
50 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 4
51 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 4
52 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 4
53 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 4
54 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
55 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
56 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 3
57 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 3
58 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
59 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
60 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
61 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
62 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
63 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
64 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
66 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2
67 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 2
68 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 2
69 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2
70 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
71 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 1
72 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 1
73 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 1
74 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1
75 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
76 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1
77 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
Young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 52:45:04
2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:23
3 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:56
4 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:03:43
5 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:09:27
6 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:16:31
7 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:16:38
8 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:38:07
9 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:40:52
10 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:44:03
11 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:44:40
12 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:45:26
13 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:45:49
14 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:51:24
15 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 1:00:30
16 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 1:01:46
17 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:05:47
18 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 1:05:49
19 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:06:16
20 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:12:18
21 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 1:13:42
22 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:18:34
23 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:20:53
24 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 1:23:11
25 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 1:24:53
26 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 1:26:13
27 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 1:29:05
28 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 1:32:32
29 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:33:22
30 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:36:09
31 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 1:36:50
32 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 1:38:04
33 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 1:41:48
34 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 1:50:31
35 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 1:51:18
36 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 1:51:50
37 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 1:54:01
38 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 1:58:11
39 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:58:36
40 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 2:02:11
41 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 2:02:37
42 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 2:05:14
43 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 2:06:26
44 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:07:59
45 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 2:11:12
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 158:17:43
2 Astana Pro Team 0:03:39
3 UAE Team Emirates 0:09:30
4 Cannondale-Drapac 0:20:05
5 AG2R La Mondiale 0:21:24
6 Bahrain-Merida 0:21:25
7 FDJ 0:22:35
8 Team Sunweb 0:25:11
9 BMC Racing Team 0:33:09
10 Trek-Segafredo 0:39:27
11 Team Sky 0:42:23
12 Team LottoNl-Jumbo 0:45:14
13 Dimension Data 0:50:52
14 Lotto Soudal 0:57:05
15 Quick-Step Floors 0:57:07
16 Orica-Scott 1:06:50
17 Katusha-Alpecin 1:17:51
18 Bora-Hansgrohe 1:24:55
19 CCC Sprandi Polkowice 1:26:08
20 Gazprom – Rusvelo 2:22:23
21 Wilier Triestina 2:44:22
22 Bardiani CSF 4:10:16
Super teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 332  pts
2 Dimension Data 230
3 UAE Team Emirates 223
4 Bora-Hansgrohe 223
5 Trek-Segafredo 210
6 Team Sunweb 157
7 Lotto Soudal 148
8 Orica-Scott 138
9 Movistar Team 136
10 Bahrain-Merida 120
11 Wilier Triestina 115
12 Astana Pro Team 112
13 Team Sky 111
14 Gazprom – Rusvelo 91
15 FDJ 74
16 Team LottoNl-Jumbo 70
17 BMC Racing Team 70
18 Cannondale-Drapac 69
19 Katusha-Alpecin 65
20 Bardiani CSF 51
21 CCC Sprandi Polkowice 37
22 AG2R La Mondiale 33

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.