Започва европейското по художeствена гимнастика в Будапеща

Европейското първенство по художествена гимнастика започва днес в Будапеща (Унгария).

България ще бъде представена от Невяна Владинова и Катрин Тасева, както и от ансамбъл (девойки) в състав Мария Спасова, Галатея Герова, Биляна Писова, Биляна Везирска и Бояна Гелова.

Шампионатът на Стария континент ще бъде предаван пряко по БНТ HD.

При жените надпреварата ще бъде отборна и ще има индивидуални финали на отделните уреди. Участие ще вземат гимнастички от общо 31 държави. На Европейското ще участват и 28 ансамбъла при девойките.

Според новите правила за отборната надпревара ще се вземат резултатите при индивидуалните гимнастички и ансамбъл – девойки, като класирането ще е общо за съответната държава.

Официална програма на състезанието (бълг. време):

ПЕТЪК, 19 МАЙ:
11:00 – 13:00 Квалификации ансамбли девойки (Първо изиграване)
* Нашите са с 28-и стартов номер
14:00 – 16:00 Квалификации жени индивидуално/обръч и топка (1-12 старт. номер)
16:15 – 18:15 Квалификации жени индивидуално/обръч и топка (13-24 старт. номер)
18:30 – Церемония по откриване
19:30 – 21:15 Квалификации жени индивидуално/обръч и топка (25-35 старт. номер)
*Нашите момичета са с 27-и стартов номер

СЪБОТА, 20 МАЙ:
12:00 – 13:10 Квалификации + Отборно състезание
Ансамбли девойки (Второ изиграване)
Жени индивидуално (бухалки и лента)
(Първи поток)
13:20 – 14:40 Квалификации + Отборно състезание
Ансамбли девойки (Второ изиграване)
Жени индивидуално (бухалки и лента)
(Втори поток)
14:50 – 16:10 Квалификации + Отборно състезание
Ансамбли девойки (Второ изиграване)
Жени индивидуално (бухалки и лента)
(Трети поток)
16:20 – 17:40 Квалификации + Отборно състезание
Ансамбли девойки (Второ изиграване)
Жени индивидуално (бухалки и лента)
(Четвърти поток)
18:00 – 19:00 Квалификации + Отборно състезание
Ансамбли девойки (Второ изиграване)
Жени индивидуално (бухалки и лента)
(Пети поток)
19:10 – 20:10
Квалификации + Отборно състезание
Ансамбли девойки (Второ изиграване)
Жени индивидуално (бухалки и лента)
(Шести поток)
20:20 – 21:20
Квалификации + Отборно състезание
Ансамбли девойки (Второ изиграване)
Жени индивидуално (бухалки и лента)
(Седми поток)
21:25 – Награждаване – отборно състезание

НЕДЕЛЯ, 21 МАЙ:
12:00 – 12:45 Финал – ансамбли девойки
12:55 – 13:10 Награждаване – финал ансамбъл девойки
13:20 – 14:10 Финали на уредите / жени индивидуално /обръч и топка
14:15 – 15:05 Финали на уредите / жени индивидуално / бухалки и лента
15:15 – 15:35 Награждаване финали на уредите / жени индивидуално
15:45 – 16:05 Церемония по закриване
16:45 Гала

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.