Еван Хъфман спечели 4. етап от Калифорния в Санта Карлита

Tour of California 2017

St. 4 Santa Barbara – Santa Clarita 159.5 km

Evan Huffman & Rob Britton
Photo: Getty

Тимът на Rally Cycling получи специално разрешение от UCI да участва в Обиколката на Калифорния и днес ознаменува това разрешение подобаващо. Evan Huffman и Rob Britton атакуваха челните места на финала в Santa Clarita в 4. етап на състезанието.

Имаше и някои добри стечения като попътния вятър за групата на бегълците, ослушването в пелотона, както и добрата отборна работа. Така Evan Huffman стигна до финала. Съотборникът му Rob Britton елиминира в ускорението за второто място Lennard Hofstede (Sunweb).

За Huffman това не е първа победа срещу отбори от уърлд тур системата. В Обиколка на Алберта миналата година той спечели етап и завърши трети в генералното класиране. Миналата година Huffman пропусна възможността да спечели същия финала в Santa Clarita, но във втори етап, където Ben King му се откъсна за етапната победа.

Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe остава лидер в генералното класиране на 2″ пред George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo и 14″ пред Ian Boswell (USA) Team Sky.

1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 3:41:52
2 Rob Britton (Can) Rally Cycling
3 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
4 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
5 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
6 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:00:13
7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
8 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
9 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
10 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
11 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
12 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
13 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits
14 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
15 Elia Viviani (Ita) Team Sky
16 Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
17 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
18 Serghei Tvetcov (Rom) Jelly Belly p/b Maxxis
19 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
20 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
21 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
22 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
23 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
24 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
25 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
26 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
27 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
28 Janier Acevedo (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
29 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
30 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
31 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
32 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
33 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo
34 Matteo Dal Cin (Can) Rally Cycling
35 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
36 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
37 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
38 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
39 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
40 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
41 Ian Boswell (USA) Team Sky
42 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
43 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
44 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
45 Ben King (USA) Dimension Data
46 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
47 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:22
48 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors 0:00:24
49 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:30
50 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
51 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:00:35
52 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:00:44
53 Yousif Mirza Alhammadi (UAE) UAE Team Emirates 0:01:43
54 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
55 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
56 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
57 David Lopez (Spa) Team Sky
58 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
59 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo
60 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
61 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
62 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling
63 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
64 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
65 Sean Bennett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
66 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:01:49
67 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:01:55
68 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
69 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
70 Owain Doull (GBr) Team Sky
71 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
72 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team 0:02:34
73 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:02:48
74 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates
75 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:03:00
76 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin
77 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac
78 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
79 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:08
80 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:13
81 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:03:21
82 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:03:27
83 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:03:29
84 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
85 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team
86 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo
87 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
88 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
89 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:32
90 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:03:49
91 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb 0:04:04
92 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:05:18
93 Travis Mccabe (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
94 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 0:05:22
95 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
96 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac 0:05:56
97 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:06:22
98 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
99 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
100 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
101 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:07:51
102 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:10:12
103 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo 0:10:58
104 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:11:53
105 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
106 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk
107 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
108 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
109 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
110 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
111 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
112 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
113 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
114 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
115 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
116 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
117 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
118 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
119 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
120 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
121 Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors
122 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates
123 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
124 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
125 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
126 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
127 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
128 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
129 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
130 Danny van Poppel (Ned) Team Sky
Intermediate sprint 1 – Ojai, km.59
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3  pts
2 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 2
3 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 1
Intermediate sprint 2 – Grimes Canyon Rd, km.11.5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 3  pts
2 Rob Britton (Can) Rally Cycling 2
3 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 15  pts
2 Rob Britton (Can) Rally Cycling 12
3 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 9
4 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits 7
5 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 6
6 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 5
7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 4
8 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 3
9 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 2
10 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 1
Mountain 1 – Casitas Pass Rd summit 1, km.27
# Rider Name (Country) Team Result
1 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 5  pts
2 Rob Britton (Can) Rally Cycling 4
3 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 3
4 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 1
Mountain 2 – Casitas Pass Rd summit 2, km.31
# Rider Name (Country) Team Result
1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 3  pts
2 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 2
3 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 1
Mountain 3 – Dennison Grade summit, km.64
# Rider Name (Country) Team Result
1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 3  pts
2 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 2
3 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 1
Mountain 4 – Balcom Canyon rd Summit, km.97
# Rider Name (Country) Team Result
1 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 5  pts
2 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 4
3 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 3
4 Rob Britton (Can) Rally Cycling 1
Young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 3:41:52
2 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
3 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:13
4 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
5 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
6 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
7 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
8 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo
9 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
10 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
12 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
13 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
14 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
15 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:00:35
16 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:00:44
17 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team 0:01:43
18 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo
19 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling
20 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
21 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
22 Sean Bennett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
23 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo 0:01:55
24 Owain Doull (GBr) Team Sky
25 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:03:00
26 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:29
27 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac 0:05:56
28 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:06:22
29 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
30 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
31 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:07:51
32 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:10:12
33 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo 0:10:58
34 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:11:53
35 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
36 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
37 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
38 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
39 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
40 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
41 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
42 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates
43 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
44 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
45 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
46 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
47 Danny van Poppel (Ned) Team Sky
Combativity
# Rider Name (Country) Team
Evan Huffman (USA) Rally Cycling
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Rally Cycling 11:05:49
2 Cofidis, Solutions Credits 0:00:13
3 Team Sunweb
4 UnitedHealthcare Professional Cycling Team
5 Katusha-Alpecin 0:00:26
6 BMC Racing Team
7 Quick-Step Floors
8 Team LottoNl-Jumbo
9 Dimension Data
10 Team Sky
11 Bora-Hansgrohe 0:00:35
12 UAE Team Emirates 0:01:56
13 Jelly Belly p/b Maxxis
14 Trek-Segafredo
15 Team Novo Nordisk 0:03:26
16 Cannondale-Drapac 0:04:43
17 Astana Pro Team 0:05:18
General classification after stage 4
# Rider Name (Country) Team Result
1 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 16:04:48
2 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:00:02
3 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:00:14
4 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 0:00:16
5 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:45
6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:48
7 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
8 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
9 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
10 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
12 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
13 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:00:53
14 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:55
15 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
16 Serghei Tvetcov (Rom) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:58
17 Janier Acevedo (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:02
18 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:01:25
19 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
20 David Lopez (Spa) Team Sky 0:02:41
21 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:03:11
22 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:03:48
23 Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:04:43
24 Ben King (USA) Dimension Data 0:04:45
25 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 0:04:47
26 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 0:04:59
27 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:05:04
28 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:05:09
29 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors 0:06:04
30 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:17
31 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
32 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 0:07:01
33 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:10:18
34 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:10:43
35 Rob Britton (Can) Rally Cycling 0:12:23
36 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 0:12:36
37 Matteo Dal Cin (Can) Rally Cycling 0:12:45
38 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo
39 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:12:51
40 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac 0:13:43
41 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:14:15
42 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:15:21
43 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team 0:15:58
44 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:13
45 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:17:04
46 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:17:35
47 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 0:17:43
48 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
49 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:17:49
50 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
51 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
52 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:17:59
53 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:18:27
54 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 0:18:54
55 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:19:25
56 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:19:26
57 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
58 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:19:32
59 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:19:33
60 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:19:38
61 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
62 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
63 Sean Bennett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:19:50
64 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 0:19:52
65 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:20:15
66 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:20:22
67 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:20:29
68 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 0:20:40
69 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:20:49
70 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 0:20:50
71 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
72 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:20:57
73 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:21:04
74 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin 0:21:11
75 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:21:12
76 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:21:18
77 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:22:01
78 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:22:04
79 Yousif Mirza Alhammadi (UAE) UAE Team Emirates 0:22:27
80 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
81 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
82 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:22:34
83 Travis Mccabe (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:22:54
84 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 0:23:02
85 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 0:23:15
86 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team 0:23:18
87 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac 0:23:40
88 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 0:23:41
89 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:23:42
90 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:23:52
91 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 0:23:56
92 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:24:06
93 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:24:11
94 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:24:25
95 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:24:33
96 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:24:47
97 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:24:49
98 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb 0:25:21
99 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:26:21
100 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:26:48
101 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo 0:26:49
102 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:27:01
103 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:27:28
104 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:28:54
105 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:29:31
106 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:29:32
107 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 0:29:34
108 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:29:36
109 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
110 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team 0:29:59
111 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:30:18
112 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:30:34
113 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:30:59
114 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:31:09
115 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:31:53
116 Danny van Poppel (Ned) Team Sky 0:32:36
117 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:32:37
118 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
119 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:33:00
120 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
121 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo 0:33:05
122 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:33:32
123 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:34:18
124 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:34:41
125 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:34:43
126 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin 0:34:57
127 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk 0:35:03
128 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:35:44
129 Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors 0:36:02
130 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:36:59
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 32  pts
2 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 18
3 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 17
4 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 16
5 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 15
6 Rob Britton (Can) Rally Cycling 14
7 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 13
8 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 12
9 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 12
10 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits 11
11 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 11
12 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 10
13 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 10
14 Ian Boswell (USA) Team Sky 9
15 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 9
16 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 9
17 Elia Viviani (Ita) Team Sky 9
18 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 6
19 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 6
20 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 6
21 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 5
22 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 5
23 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 5
24 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 4
25 Sean Bennett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 4
26 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits 4
27 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 4
28 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 3
29 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 3
30 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 3
31 Travis Mccabe (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 3
32 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 3
33 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 2
34 Ben King (USA) Dimension Data 2
35 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac 2
36 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 2
37 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 1
38 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 1
39 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 1
40 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 1
41 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 24  pts
2 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 16
3 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 14
4 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 13
5 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 12
6 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 9
7 Ian Boswell (USA) Team Sky 9
8 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 9
9 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 6
10 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 5
11 Rob Britton (Can) Rally Cycling 5
12 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 4
13 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 3
14 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 2
15 Sean Bennett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 16:05:04
2 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:32
3 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
4 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
5 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
6 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 0:01:09
7 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:03:32
8 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:04:53
9 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 0:12:20
10 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:12:29
11 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac 0:13:27
12 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:13:59
13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:16:48
14 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:17:19
15 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 0:17:27
16 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:17:33
17 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:17:43
18 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:18:11
19 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 0:18:38
20 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:19:09
21 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team 0:19:10
22 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo 0:19:22
23 Sean Bennett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:19:34
24 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:19:59
25 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:20:06
26 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:20:13
27 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:20:56
28 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 0:22:11
29 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:24:09
30 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:24:31
31 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo 0:26:33
32 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:26:45
33 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:27:12
34 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:29:15
35 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:29:16
36 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team 0:29:43
37 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:30:02
38 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:30:18
39 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:31:37
40 Danny van Poppel (Ned) Team Sky 0:32:20
41 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:32:21
42 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:32:44
43 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
44 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo 0:32:49
45 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:34:25
46 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin 0:34:41
47 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:35:28
Team classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Sky 0:16:37
2 BMC Racing Team 0:03:04
3 Cofidis, Solutions Credits 0:04:07
4 Quick-Step Floors 0:05:09
5 Dimension Data 0:07:27
6 Bora-Hansgrohe 0:07:34
7 Team LottoNl-Jumbo 0:11:28
8 Cannondale-Drapac 0:13:03
9 UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:15:57
10 Katusha-Alpecin 0:16:30
11 Rally Cycling 0:23:17
12 Trek-Segafredo 0:34:03
13 Team Sunweb 0:34:04
14 UAE Team Emirates 0:35:50
15 Jelly Belly p/b Maxxis 0:36:07
16 Team Novo Nordisk 0:41:26
17 Astana Pro Team 0:49:39

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.