Найро Кинтана атакува розовото трико с победа в 9. етап от Джирото

Giro d’Italia 2017

St. 9 Montenero de Bisaccia – Blockhaus 149 km.

Nairo Quintana (Movistar)
Photo: Movistar

Nairo Quintana (Movistar) даде сериозна заявка за лидерството със спечелването на 9. етап от Джирото. Етапът с финиш Blockhaus се превърна в колумбийско завоевание с фрапантна разлика на финала между главните претенденти, в което имаше участие и катастрофа с един от моторите на Обиколката.

Geraint Thomas, Mikel Landa, Adam Yates (Orica-Scott) станаха част от падане, което беше причинено от полицейски мотор, паркиран встрани на шодесто, в който се сблъска Wilco Kelderman.

Movistar избегнаха карамбола и на стръмната височина от 1 кат. с дължина 13.5km задаоха бясно темпо. Quintana направи множество атаки по склона в оставащите 6.6km, а накрая се откъсна към победата. 24″ след него пристигнаха французинът Thibaut Pinot с холандеца Tom Dumoulin.

Vincenzo Nibali реагира на няколко от атаките на колумбиеца, но на победната при наклон от 14% в споследните 5 км. изпита затруднения. Така на финала Nibali изгуби 1′ и финишира 5. след Bauke Mollema – 4. на 41″.

В генералното Nairo Quintana е на 28″ пред Thibaut Pinot и 30 пред Tom Dumoulin, 51″ от Bauke Mollema и Vincenzo Nibali на 1’10“.

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 3:44:51
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:24
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:41
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:00
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:18
7 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:02
8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:02:14
9 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:02:28
10 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:35
11 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:43
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
13 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:03:00
14 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:03:28
15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:03:30
16 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:03:46
17 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
18 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
19 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 0:04:03
20 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:04:17
21 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:04:28
22 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:04:38
23 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:04:39
24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
25 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
26 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
28 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:05:06
29 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:08
30 Igor Anton (Spa) Dimension Data
31 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
32 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:06:08
33 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:06:50
34 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
35 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
36 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
37 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:01
38 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:07:20
39 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
40 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:07:58
41 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 0:08:16
42 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:08:49
43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
44 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:09:14
45 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:09:24
46 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:09:32
47 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
48 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:10:58
49 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:11:10
50 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
51 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:12:01
52 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:13:15
53 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 0:13:18
54 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
55 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:14:32
56 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
57 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
58 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
59 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
60 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
61 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
62 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:15:07
63 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
64 Chad Haga (USA) Team Sunweb
65 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
66 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
67 Jérémy Roy (Fra) FDJ
68 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:15:27
69 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 0:15:40
70 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:16:32
71 Sebastian Henao (Col) Team Sky
72 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
73 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:17:17
74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
75 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
76 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
77 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
78 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
79 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 0:18:06
80 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:18:40
81 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
82 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:19:16
83 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:20:10
84 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
85 Jose Rojas (Spa) Movistar Team
86 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
87 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
88 Steve Morabito (Swi) FDJ
89 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
90 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
91 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:21:03
92 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
93 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
94 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
95 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
96 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
97 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
98 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
99 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
100 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:21:27
101 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:21:59
102 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:22:06
103 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:22:09
104 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
105 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
106 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:22:16
107 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
108 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:22:22
109 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
110 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:22:24
111 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 0:23:31
112 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:23:51
113 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 0:24:55
114 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
115 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
116 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
117 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin
118 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
119 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
120 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:25:32
121 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 0:26:37
122 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
123 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
124 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
125 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
126 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
127 Michal Golas (Pol) Team Sky
128 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
129 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
131 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
132 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
133 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
134 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
135 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
136 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
137 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
138 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
139 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
140 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
141 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
142 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
143 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
144 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
145 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
146 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
147 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
148 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
149 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
150 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
151 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
152 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
153 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
154 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
155 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
156 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
157 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
158 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
159 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
160 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
161 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
162 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
163 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
164 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
165 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:26:56
166 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:27:08
167 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:27:19
168 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:27:50
169 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
170 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
171 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
172 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:27:56
173 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
174 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
175 William Bonnet (Fra) FDJ 0:27:59
176 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
177 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:29:49
178 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
179 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:31:08
180 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
181 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
182 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
183 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
184 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:31:23
185 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:31:32
186 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:31:41
187 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 0:31:52
188 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 0:34:05
189 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
190 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 0:35:18
DNF Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 15  pts
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 12
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 9
4 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 8
5 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 8
6 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 7
8 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 6
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 5
10 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 4
11 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 3
12 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 2
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
14 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1
15 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1
16 Winner Anacona (Col) Movistar Team -5
17 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb -5
Mountain 1 (Cat. 1) – Blockhaus, km. 149
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 35  pts
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 18
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 12
4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 6
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 4
7 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 2
8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 1
Intermediate Sprint – Vasto, km. 18
# Rider Name (Country) Team Result
1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 10  pts
2 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
3 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
4 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
5 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1
Intermediate Sprint – Chieti, km. 91
# Rider Name (Country) Team Result
1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 10  pts
2 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
3 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 3
4 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 2
5 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1
Combativity
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 10  pts
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 8
3 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 6
5 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 6
6 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 5
7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4
8 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
9 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 3
10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 2
11 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 2
12 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 1
14 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 11:21:33
2 Astana Pro Team 0:03:10
3 FDJ 0:05:06
4 UAE Team Emirates 0:08:24
5 AG2R La Mondiale 0:10:08
6 Cannondale-Drapac 0:10:41
7 Trek-Segafredo 0:12:11
8 Bahrain-Merida 0:12:18
9 BMC Racing Team 0:12:33
10 Team Sunweb 0:12:59
11 CCC Sprandi Polkowice 0:14:01
12 Team LottoNl-Jumbo 0:16:58
13 Dimension Data 0:17:53
14 Quick-Step Floors 0:20:34
15 Bora-Hansgrohe 0:23:51
16 Team Sky 0:24:04
17 Orica-Scott 0:24:15
18 Lotto Soudal 0:27:38
19 Katusha-Alpecin 0:27:52
20 Gazprom – Rusvelo 0:36:13
21 Wilier Triestina 0:41:04
22 Bardiani CSF 0:54:12
Super teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 55  pts
2 FDJ 42
3 Team Sunweb 25
4 Astana Pro Team 21
5 Trek-Segafredo 18
6 Bahrain-Merida 14
7 AG2R La Mondiale 14
8 Gazprom – Rusvelo 10
9 Dimension Data 9
10 Katusha-Alpecin 8
11 Cannondale-Drapac 8
12 UAE Team Emirates 5
13 Team LottoNl-Jumbo 4
14 Wilier Triestina 3
15 Quick-Step Floors 1
16 Lotto Soudal 1
17 BMC Racing Team
18 Bora-Hansgrohe
19 Orica-Scott
20 CCC Sprandi Polkowice
21 Team Sky
22 Bardiani CSF
General classification after stage 9
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 42:06:09
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:28
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:30
4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:51
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:10
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:28
7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:02:28
8 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:45
9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:53
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:06
11 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:03:15
12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:03:30
13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:56
14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:04:32
15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:04:46
16 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:04:49
17 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:14
18 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:05:52
19 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:07:13
20 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:07:38
21 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:08:24
22 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:08:26
23 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:08:45
24 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:10:14
25 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:10:42
26 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:11:22
27 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:12:52
28 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:13:26
29 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:54
30 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:14:11
31 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:15:14
32 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:16:50
33 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:16:58
34 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:18:35
35 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:18:46
36 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:19:29
37 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:19:52
38 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 0:22:59
39 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:23:30
40 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:23:36
41 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:24:45
42 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:26:03
43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:26:07
44 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:27:06
45 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:27:52
46 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:35
47 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:28:49
48 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:29:18
49 Steve Morabito (Swi) FDJ 0:31:04
50 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:31:36
51 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 0:31:56
52 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:31:57
53 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 0:32:21
54 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 0:32:45
55 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 0:33:26
56 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:33:37
57 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 0:33:49
58 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:34:17
59 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:35:09
60 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 0:35:30
61 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:35:39
62 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:35:44
63 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:35:47
64 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
65 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:36:48
66 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:37:22
67 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:38:13
68 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:39:03
69 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:39:29
70 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:40:29
71 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:40:39
72 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:40:49
73 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:41:07
74 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 0:41:11
75 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:42:11
76 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 0:42:31
77 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:42:42
78 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:44:07
79 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:44:44
80 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:45:18
81 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 0:45:32
82 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:48:57
83 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:49:16
84 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:28
85 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 0:50:18
86 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:50:31
87 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:51:14
88 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:51:24
89 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:52:24
90 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:52:32
91 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:53:07
92 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:53:09
93 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 0:54:24
94 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 0:54:45
95 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:54:51
96 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 0:54:55
97 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:56:04
98 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:58:09
99 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:58:18
100 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:59:32
101 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:59:36
102 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 0:59:40
103 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:59
104 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1:00:36
105 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:00:51
106 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1:01:00
107 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:01:58
108 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 1:02:04
109 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1:02:44
110 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 1:03:36
111 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 1:04:04
112 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 1:05:13
113 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 1:05:20
114 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:05:24
115 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:05:34
116 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 1:05:51
117 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 1:05:53
118 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:05:56
119 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:06:06
120 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 1:06:18
121 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 1:06:23
122 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 1:06:58
123 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:07:12
124 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 1:08:11
125 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
126 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
127 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:09:10
128 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 1:09:28
129 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 1:10:01
130 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 1:10:04
131 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:10:52
132 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:10:54
133 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 1:11:30
134 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 1:11:48
135 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 1:11:59
136 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1:12:00
137 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
138 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 1:12:44
139 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:12:46
140 William Bonnet (Fra) FDJ 1:12:56
141 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:13:33
142 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1:13:37
143 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 1:13:47
144 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 1:14:11
145 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:14:16
146 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 1:14:31
147 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 1:15:16
148 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 1:15:29
149 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 1:16:07
150 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:16:09
151 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:16:48
152 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 1:16:56
153 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 1:17:06
154 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 1:17:41
155 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 1:18:43
156 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 1:19:50
157 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 1:20:15
158 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 1:20:20
159 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 1:20:51
160 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:20:53
161 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 1:21:02
162 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 1:21:50
163 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 1:22:16
164 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 1:22:25
165 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 1:22:49
166 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 1:24:28
167 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:25:10
168 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 1:25:33
169 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:26:05
170 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:26:42
171 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 1:27:12
172 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 1:27:13
173 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 1:28:36
174 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 1:28:44
175 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 1:29:02
176 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 1:29:49
177 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:30:19
178 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 1:30:32
179 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 1:32:39
180 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:32:50
181 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:34:26
182 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 1:35:42
183 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 1:36:48
184 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 1:37:33
185 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 1:39:20
186 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1:39:57
187 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 1:40:47
188 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:49:08
189 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 1:52:19
190 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 2:00:18
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 191  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 160
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 129
4 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 100
5 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 98
6 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 78
7 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 76
8 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 68
9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 60
10 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 57
11 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 52
12 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 46
13 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 43
14 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 43
15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 42
16 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 40
17 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 40
18 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 39
19 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 36
20 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 35
21 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 34
22 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 28
23 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 27
24 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 27
25 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 27
26 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 25
27 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 24
28 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 24
29 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 24
30 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 24
31 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 24
32 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 23
33 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 22
34 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 22
35 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 21
36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 20
37 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 20
38 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 20
39 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 20
40 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
41 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 19
42 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 16
43 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 16
44 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 15
45 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 14
46 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 13
47 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 12
48 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
49 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 11
50 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
51 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 10
52 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
53 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 10
54 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 8
55 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 6
56 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 6
57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
58 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 6
59 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 5
60 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 5
61 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4
62 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 4
63 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 4
64 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 4
65 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 4
66 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 4
67 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
68 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 3
69 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 3
70 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 3
71 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 3
72 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 2
73 Igor Anton (Spa) Dimension Data 2
74 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2
75 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 2
76 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 2
77 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 2
78 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2
79 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
80 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
81 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1
82 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1
83 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
84 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1
85 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1
86 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1
87 Jose Rojas (Spa) Movistar Team -5
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 44  pts
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 35
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 27
4 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 23
5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 19
6 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 18
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 16
8 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 15
9 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 15
10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 12
11 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 9
12 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
13 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 9
14 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 8
15 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 8
16 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
17 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 7
18 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 6
19 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 6
20 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 6
21 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 6
22 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 6
23 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
24 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 4
25 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 4
26 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
27 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
28 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 3
29 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 3
30 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 3
31 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 2
32 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 2
33 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2
34 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
35 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2
36 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
37 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 1
38 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1
39 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
40 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1
41 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
Sprint classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 37  pts
2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 29
3 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 28
4 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 28
5 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 20
6 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
7 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 17
8 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
9 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 14
10 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 14
11 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 13
12 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 12
13 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 12
14 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 12
15 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 11
16 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
17 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 10
18 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 9
19 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 9
20 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
21 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 9
22 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
23 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 5
24 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
25 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
26 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 3
27 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
28 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 3
29 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 3
30 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
31 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
32 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
33 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 2
34 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
35 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 2
36 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 2
37 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2
38 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 2
39 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1
40 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
41 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
Combativity classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 34  pts
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 29
3 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 23
4 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20
5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 19
6 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 19
7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 18
8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 18
9 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 17
10 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 17
11 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 13
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 13
13 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 13
14 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 11
15 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
16 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 11
17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 10
18 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
19 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 10
20 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 10
21 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 9
22 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 8
23 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 8
24 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 8
25 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
26 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 8
27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 7
28 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
29 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 7
30 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 7
31 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 6
32 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 6
33 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 6
34 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 5
35 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 5
36 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 5
37 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 5
38 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 5
39 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4
40 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 4
41 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 4
42 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
43 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 4
44 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
45 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 3
46 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3
47 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 3
48 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 3
49 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
50 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
51 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 3
52 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 2
53 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
54 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
55 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 2
56 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 2
57 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 2
58 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 1
59 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 1
60 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1
61 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1
62 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1
63 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
64 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1
65 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 1
Young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 42:08:54
2 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:00:45
3 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:01
4 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:04
5 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:05:39
6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:06:00
7 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 0:10:07
8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 0:14:05
9 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:50
10 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:29:12
11 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:31:32
12 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:32:59
13 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 0:33:02
14 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:34:37
15 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:38:22
16 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:46:12
17 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:46:43
18 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 0:47:33
19 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:48:29
20 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:50:22
21 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:50:24
22 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:52:06
23 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:55:33
24 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 0:59:19
25 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 1:00:51
26 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 1:02:28
27 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:02:49
28 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 1:03:06
29 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 1:03:08
30 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 1:04:13
31 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:06:25
32 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 1:09:14
33 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 1:12:31
34 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 1:17:30
35 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 1:17:35
36 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 1:19:40
37 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 1:20:04
38 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:23:20
39 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 1:25:51
40 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 1:25:59
41 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 1:27:04
42 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:27:34
43 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 1:27:47
44 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:31:41
45 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 1:34:48
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 126:26:41
2 Astana Pro Team 0:06:15
3 UAE Team Emirates 0:07:57
4 Cannondale-Drapac 0:10:44
5 FDJ 0:15:13
6 AG2R La Mondiale 0:15:59
7 Bahrain-Merida 0:17:04
8 Team Sunweb 0:20:49
9 BMC Racing Team 0:22:45
10 Trek-Segafredo 0:26:09
11 Team Sky 0:33:16
12 Team LottoNl-Jumbo 0:37:50
13 Dimension Data 0:39:36
14 Quick-Step Floors 0:48:04
15 Lotto Soudal 0:53:48
16 Katusha-Alpecin 1:02:28
17 Orica-Scott 1:03:37
18 Bora-Hansgrohe 1:07:41
19 CCC Sprandi Polkowice 1:12:24
20 Gazprom – Rusvelo 1:29:53
21 Wilier Triestina 1:51:31
22 Bardiani CSF 2:41:08
Super teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Quick-Step Floors 233  pts
2 Trek-Segafredo 197
3 Bora-Hansgrohe 197
4 Dimension Data 155
5 UAE Team Emirates 150
6 Orica-Scott 132
7 Lotto Soudal 120
8 Movistar Team 118
9 Bahrain-Merida 94
10 Team Sunweb 85
11 Gazprom – Rusvelo 82
12 Wilier Triestina 80
13 FDJ 72
14 Astana Pro Team 66
15 Team LottoNl-Jumbo 62
16 BMC Racing Team 58
17 Katusha-Alpecin 57
18 Team Sky 54
19 Cannondale-Drapac 42
20 Bardiani CSF 33
21 CCC Sprandi Polkowice 30
22 AG2R La Mondiale 25

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.