Калеб Еван атакува писта на F1 в Абу Даби. Руй Коща е краен победител

Abu Dhabi Tour 2017 FINAL

St. 4 Yas Marina Circuit – Yas Marina Circuit 143 km.

Caleb Ewan

Caleb Ewan от Orica-Scott спечели финалния етап в Обиколката на Абу Даби 2017, който се проведе на пистата на F1 Yas Marina Formula One. Австралиецът победи Mark Cavendish (Dimension Data) и André Greipel (Lotto Soudal) във финалния спринт.

Краен победител в състезанието е Rui Costa, който спечели кралския етап (повече тук). Втори на 4″ е Ilnur Zakarin и трети на 16″ е Tom Dumoulin.

1 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 3:03:06
2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
4 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
5 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
6 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
7 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
8 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
9 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
10 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
11 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
12 Simone Consonni (Ita) Team UAE Emirates
13 Andrea Guardini (Ita) Team UAE Emirates
14 Rui Costa (Por) Team UAE Emirates
15 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
16 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
17 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
18 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
19 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
20 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
21 Diego Ulissi (Ita) Team UAE Emirates
22 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
23 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
24 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
26 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
27 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
28 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
29 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
30 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
31 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
32 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo
33 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
34 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
35 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
36 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
37 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
38 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
39 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
40 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
41 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
42 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
43 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
44 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
45 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
46 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
47 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
48 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
49 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
50 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
51 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
52 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
53 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
54 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
55 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
56 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
57 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
58 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
59 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
60 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
61 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
62 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
63 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
64 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
65 Louis Meintjes (RSA) Team UAE Emirates
66 Elia Viviani (Ita) Team Sky
67 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
68 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
70 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
71 Jorge Arcas Peña (Spa) Movistar Team
72 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
73 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
74 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
75 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
76 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
77 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
78 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
79 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
80 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
81 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
82 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
83 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
84 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
85 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
86 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
87 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
88 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
89 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
90 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
91 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
92 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
93 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
94 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
95 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
96 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
97 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
98 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
99 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
100 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
101 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
102 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
103 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
104 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
105 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
106 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
107 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
108 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
109 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
110 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
111 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
112 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
113 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
114 Owain Doull (GBr) Team Sky
115 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
116 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
117 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
118 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
119 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
120 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
121 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
122 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
123 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
124 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
125 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
126 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
127 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
128 Rob Power (Aus) Orica-Scott
129 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott
130 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
131 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
132 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
133 Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates
134 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
135 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:05:31
136 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
137 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
138 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
139 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:10:08
140 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:13:45
141 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
Sprint 1
# Rider Name (Country) Team Result
1 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 8  pts
2 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal 5
3 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3
4 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1
Sprint 2
# Rider Name (Country) Team Result
1 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 8  pts
2 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal 5
3 Jorge Arcas Peña (Spa) Movistar Team 3
4 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1
Sprint 3
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 8  pts
2 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 5
3 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 3
4 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1
Stage 4 points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 21  pts
2 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 20
3 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 16
4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 12
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 12
6 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal 10
7 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 9
8 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 7
9 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott 5
10 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo 3
11 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 3
12 Jorge Arcas Peña (Spa) Movistar Team 3
13 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 2
14 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 1
15 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1
16 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1
17 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team UAE Emirates 9:09:18
2 Bora-Hansgrohe
3 Quick-Step Floors
4 Lotto Soudal
5 Katusha-Alpecin
6 AG2R La Mondiale
7 Bahrain-Merida
8 Gazprom – Rusvelo
9 Team LottoNl-Jumbo
10 Orica-Scott
11 Dimension Data
12 Astana Pro Team
13 Trek-Segafredo
14 Movistar Team
15 Nippo – Vini Fantini
15 Team Sunweb
17 Team Sky
18 BMC Racing Team
19 Team Novo Nordisk
20 Bardiani – CSF 0:23:53
Final general classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Rui Costa (Por) Team UAE Emirates 15:42:21
2 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:00:04
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:16
4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:38
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 0:00:53
6 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:56
7 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:01:07
11 Diego Ulissi (Ita) Team UAE Emirates 0:01:08
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
14 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal 0:01:11
15 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:15
17 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
18 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
19 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
20 Louis Meintjes (RSA) Team UAE Emirates
21 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
22 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
24 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
25 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
26 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors 0:01:32
27 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
28 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:01:33
29 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:01:35
30 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:01:37
31 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:02:07
32 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
34 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
35 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
36 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
37 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
38 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
39 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
40 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
41 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:36
43 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:02:38
44 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:02:40
45 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
46 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 0:02:52
47 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
48 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
49 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
50 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 0:03:06
51 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:03:36
52 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
54 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
55 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:03:55
56 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
57 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:57
58 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:04:10
59 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:04:12
60 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
61 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:04:23
62 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
63 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:04:40
64 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
65 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:05:43
66 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:05:44
67 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:05:50
68 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:06:02
69 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 0:06:05
70 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:06:12
71 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
72 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
73 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
74 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
75 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:06:48
76 Rob Power (Aus) Orica-Scott 0:06:50
77 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 0:07:35
78 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
79 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
80 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
81 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
82 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:07:53
83 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 0:07:55
84 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:08:38
85 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:11:30
86 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 0:11:36
87 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 0:11:39
88 Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates 0:11:46
89 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:11:50
90 Jorge Arcas Peña (Spa) Movistar Team
91 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 0:11:52
92 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
93 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
94 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
95 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
96 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
97 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
98 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
99 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
100 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
101 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
102 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
103 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
104 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
105 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo
106 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
107 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
108 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
109 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
110 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
111 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
112 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
113 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
114 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:12:11
115 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 0:12:12
116 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:12:14
117 Simone Consonni (Ita) Team UAE Emirates 0:12:18
118 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:12:26
119 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida 0:12:41
120 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:12:46
121 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:13:16
122 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
123 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:13:39
124 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:13:44
125 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:14:03
126 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:14:25
127 Andrea Guardini (Ita) Team UAE Emirates 0:14:58
128 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:15:03
129 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:17:20
130 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 0:17:57
131 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:18:21
132 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:19:25
133 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:20:08
134 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:20:40
135 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:21:23
136 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:21:37
137 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe 0:21:48
138 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:22:13
139 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:23:47
140 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:24:49
141 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 0:25:37
Final points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 53  pts
2 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 36
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 30
4 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 28
5 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 21
6 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 21
7 Rui Costa (Por) Team UAE Emirates 20
8 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 19
9 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 19
10 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 17
11 Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates 16
12 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 16
13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 12
14 Elia Viviani (Ita) Team Sky 12
15 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal 10
16 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott 10
17 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
18 Simone Consonni (Ita) Team UAE Emirates 9
19 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
20 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 8
21 Jorge Arcas Peña (Spa) Movistar Team 6
22 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 6
23 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 5
24 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
25 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
26 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 5
27 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 4
28 Andrea Guardini (Ita) Team UAE Emirates 4
29 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 4
30 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 3
31 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 3
32 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 2
33 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 2
34 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 2
35 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 1
36 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1
37 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 1
38 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 1
39 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
40 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1
41 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
42 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1
Final young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 15:43:14
2 Louis Meintjes (RSA) Team UAE Emirates 0:00:22
3 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
4 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
5 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:42
6 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:00:44
7 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:01:14
8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:43
9 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:01:45
10 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:01:47
11 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo 0:03:02
12 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:03:30
13 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb 0:03:47
14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:04:50
15 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:04:57
16 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:05:19
17 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
18 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
19 Rob Power (Aus) Orica-Scott 0:05:57
20 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 0:06:42
21 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
22 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 0:10:43
23 Jorge Arcas Peña (Spa) Movistar Team 0:10:57
24 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:10:59
25 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
26 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
27 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo
28 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
29 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:11:21
30 Simone Consonni (Ita) Team UAE Emirates 0:11:25
31 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:11:53
32 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:12:51
33 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:13:10
34 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:13:32
35 Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 0:17:04
36 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:19:15
37 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:20:44
38 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe 0:20:55
Final sprints classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 21  pts
2 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 17
3 Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates 16
4 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal 10
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 8
6 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 8
7 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 8
8 Jorge Arcas Peña (Spa) Movistar Team 6
9 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 6
10 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
11 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 5
12 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
13 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 5
14 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 3
15 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1
16 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 1
17 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
18 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1
19 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
20 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1
Final teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team UAE Emirates 47:09:36
2 AG2R La Mondiale 0:00:46
3 Team LottoNl-Jumbo 0:00:53
4 Orica-Scott 0:01:12
5 Trek-Segafredo 0:01:23
6 Team Sunweb 0:01:29
7 Astana Pro Team 0:01:45
8 Movistar Team 0:01:57
9 Quick-Step Floors 0:02:02
10 Bora-Hansgrohe 0:02:14
11 Team Sky 0:02:40
12 Katusha-Alpecin 0:03:21
13 Lotto Soudal 0:04:14
14 BMC Racing Team 0:04:21
15 Bahrain-Merida 0:04:26
16 Gazprom – Rusvelo 0:10:45
17 Nippo – Vini Fantini 0:11:14
18 Dimension Data 0:18:45
19 Team Novo Nordisk 0:22:59
20 Bardiani – CSF 0:35:35

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.