Руй Коща е лидер в Абу Даби след победа в кралския етап

Abu Dhabi Tour 2017

St. 3 Hazza Bin Zayed Stadium – Jebel Hafeet 186 km.

Rui Costa
Photo: Tim de Waele

Rui Costa (UAE Emirates) спечели височинния спринт за финала на трети етап от Обиколката на Абу Даби. Във финалния километър той се откъсна заедно с Ilnur Zakarin (Katusha), с кого решиха спора за победата. Tom Dumoulin (Sunweb) беше по петите им, но пристигна трети на финала.

При преките опоненти Contador стоеше близо до съотборника си Bauke Mollema, с когото държаха изкъсо ходовете на Nairo Quintana за вероятна атака.

В тази ситуация Zakarin и Rui Costa имаха възможност за откъсване. Само Dumoulin скочи в преследване на двамата по височината, но не можа да ги хване.

Fabio Aru пресече шести.

Победата на Costa внесе раздвижване сред позициите в генералното. Сега той е лидер пред Zakarin и Dumoulin на 4″ и 16″.

1 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates 4:34:08
2 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:10
4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:28
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 0:00:46
6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
7 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
8 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:58
11 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
13 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 0:01:01
14 Jack Haig (Aus) Orica-Scott 0:01:05
15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
17 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
18 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
19 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
20 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
21 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
22 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
23 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
25 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
26 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:22
27 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
28 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:01:23
29 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
30 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:01:25
31 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:01:27
32 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 0:01:57
33 Julián Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini
34 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
35 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
37 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
38 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
39 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
40 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
41 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
42 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
45 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:26
46 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:02:28
47 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:02:30
48 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
49 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida 0:02:42
50 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
51 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
53 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 0:02:56
54 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 0:03:26
55 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
56 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
57 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
58 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo 0:03:45
59 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
60 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:47
61 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:04:00
62 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 0:04:02
63 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
64 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
65 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:04:13
66 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
67 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb 0:04:30
68 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
69 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:04:45
70 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:04:53
71 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:05:40
72 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
73 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
74 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:05:55
75 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:06:02
76 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
77 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
78 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
79 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
80 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:06:11
81 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:06:38
82 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
83 Robert Power (Aus) Orica-Scott 0:06:40
84 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:07:03
85 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:07:25
86 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
87 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
88 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo
89 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
90 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 0:07:45
91 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:08:28
92 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:11:42
93 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
94 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
95 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
96 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
97 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
98 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
99 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
100 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
101 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
102 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
103 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
104 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
105 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
106 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
107 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
108 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
109 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
110 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
111 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
112 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
113 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
114 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
115 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
116 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
117 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
118 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
119 Owain Doull (GBr) Team Sky
120 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
121 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
122 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
123 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
124 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
125 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
126 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
127 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
128 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
129 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
130 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
131 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
132 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
133 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
134 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
135 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
136 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
137 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida 0:12:31
138 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:12:40
139 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
140 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
141 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
142 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:13:16
143 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:14:48
144 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:17:47
145 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:19:17
146 Erik Baška (Svk) Bora-Hansgrohe
147 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini
148 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
149 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott
150 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:20:10
151 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:20:30
152 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
153 Elia Viviani (Ita) Team Sky
154 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
155 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
DNS Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale
Sprint 1
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 8  pts
2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 5
3 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 3
4 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
Sprint 2
# Rider Name (Country) Team Result
1 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 8  pts
2 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 5
3 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 3
4 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 UAE Abu Dhabi 13:44:27
2 AG2R La Mondiale 0:00:46
3 Team Lotto NL – Jumbo 0:00:53
4 Orica – Scott 0:01:12
5 Trek – Segafredo 0:01:23
6 Team Sunweb 0:01:29
7 Astana Pro Team 0:01:45
8 Movistar Team 0:01:57
9 Quick-Step Floors 0:02:02
10 Bora – Hansgrohe 0:02:14
11 Team Sky 0:02:40
12 Team Katusha Alpecin 0:03:21
13 Lotto Soudal 0:04:14
14 Bmc Racing Team 0:04:21
15 Bahrain – Merida 0:04:26
16 Gazprom – Rusvelo 0:10:45
17 Nippo – Vini Fantini 0:11:14
18 Bardiani CSF 0:11:42
19 Team Dimension Data 0:18:45
20 Team Novo Nordisk 0:22:59
General classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates 12:39:15
2 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:00:04
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:16
4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:38
5 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:56
6 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
9 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
10 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:08
11 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
12 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
13 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 0:01:11
14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:15
15 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
16 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
17 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
18 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
19 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
20 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
21 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
22 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
25 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
26 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors 0:01:32
27 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
28 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:01:33
29 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:01:35
30 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:01:37
31 Julián Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini 0:02:07
32 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
33 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
34 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
35 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
36 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
37 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
38 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
39 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
40 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
41 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
42 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
43 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
44 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:36
45 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:02:38
46 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:02:40
47 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
48 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida 0:02:52
49 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
50 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
51 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
52 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 0:03:06
53 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:03:36
54 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
55 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
56 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
57 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:03:55
58 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
59 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:57
60 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:04:10
61 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:04:12
62 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
63 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
64 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:04:23
65 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
66 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:04:40
67 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
68 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:04:55
69 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:05:43
70 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:05:44
71 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:05:50
72 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:06:05
73 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:06:06
74 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:06:12
75 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
76 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
77 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
78 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
79 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:06:48
80 Robert Power (Aus) Orica-Scott 0:06:50
81 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:06:55
82 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 0:07:35
83 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo
84 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
85 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
86 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
87 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:07:53
88 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 0:07:55
89 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:08:13
90 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:08:28
91 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:08:38
92 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:11:36
93 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 0:11:39
94 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 0:11:46
95 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
96 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:11:49
97 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:11:50
98 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:11:51
99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
100 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 0:11:52
101 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
102 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
103 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
104 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
105 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
106 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
107 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
108 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
109 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
110 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
111 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
112 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
113 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
114 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
115 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
116 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
117 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
118 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
119 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
120 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
121 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
122 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
123 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
124 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
125 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
126 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:12:12
127 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
128 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:12:14
129 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:12:18
130 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida 0:12:41
131 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:12:46
132 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:12:50
133 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
134 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:12:59
135 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:13:16
136 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
137 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:13:39
138 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:14:03
139 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:14:25
140 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:14:58
141 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 0:15:09
142 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:22
143 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:17:38
144 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:17:57
145 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:19:25
146 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
147 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:20:08
148 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:20:40
149 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:21:18
150 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:21:23
151 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:21:37
152 Erik Baška (Svk) Bora-Hansgrohe 0:21:48
153 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:22:54
154 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:23:47
155 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:24:49
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 37  pts
2 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 28
3 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates 20
4 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 18
5 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 17
6 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 16
7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 16
8 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 16
9 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 12
10 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 12
11 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 12
12 Elia Viviani (Ita) Team Sky 12
13 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 9
14 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 9
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 8
16 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 8
17 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 7
18 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 7
19 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 6
20 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 6
21 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 5
22 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
23 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
24 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo 5
25 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott 5
Sprint classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 17  pts
2 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 16
3 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 8
4 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 8
5 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 8
6 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 6
7 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 6
8 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
9 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 5
10 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
11 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 5
12 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 3
13 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 3
14 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 3
15 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 1
16 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
17 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
18 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 12:40:11
2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:00:19
3 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
4 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
5 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:39
6 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:00:41
7 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:01:11
8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:40
9 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:01:42
10 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:01:44
11 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo 0:02:59
12 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:03:27
13 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb 0:03:44
14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:04:47
15 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:04:54
16 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:05:16
17 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
18 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
19 Robert Power (Aus) Orica-Scott 0:05:54
20 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 0:06:39
21 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
22 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:07:17
23 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 0:10:50
24 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:10:55
25 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:10:56
26 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
27 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
28 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
29 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
30 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
31 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
32 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:11:18
33 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:11:22
34 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:11:50
35 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk 0:11:54
36 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:12:03
37 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:13:07
38 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:13:29
39 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:16:42
40 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:17:01
41 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:19:12
42 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:20:22
43 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:20:41
44 Erik Baška (Svk) Bora-Hansgrohe 0:20:52
45 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:21:58
Team classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 UAE Abu Dhabi 38:00:18
2 AG2R La Mondiale 0:00:46
3 Team Lotto NL – Jumbo 0:00:53
4 Orica – Scott 0:01:12
5 Trek – Segafredo 0:01:23
6 Team Sunweb 0:01:29
7 Astana Pro Team 0:01:45
8 Movistar Team 0:01:57
9 Quick-Step Floors 0:02:02
10 Bora – Hansgrohe 0:02:14
11 Team Sky 0:02:40
12 Team Katusha Alpecin 0:03:21
13 Lotto Soudal 0:04:14
14 BMC Racing Team 0:04:21
15 Bahrain – Merida 0:04:26
16 Gazprom – Rusvelo 0:10:45
17 Nippo – Vini Fantini 0:11:14
18 Bardiani CSF 0:11:42
19 Team Dimension Data 0:18:45
20 Team Novo Nordisk 0:22:59

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.