Кавендиш спечели първия етап на Абу Даби

Abu Dhabi Tour 2017

St. 1 Baynounah Educational Complex – Madinatt Zayed 188 km.

Mark Cavendish
Photo: Bettini

Mark Cavendish (Dimension Data) спечели първия етап в Обиколката на Абу Даби. С мощен спринт той победи André Greipel (Lotto Soudal). Масово падане в последния километър възпрепятства Marcel Kittel (QuickStep-Floors) да стигне до финала. Германецът беше част от падналите на шосето.

Във финалните 5 км. Alberto Contador и Bauke Mollema направиха падане, но бързо се върнаха в групата с помощта на отбора си Trek-Segafredo.

Към финала шосето се стесняваше и допира гума в гума стана причина за масовото падане. Състезателят на Sky Owain Doull също беше част от участниците, а лявата му обувка беше срязана от един от роторите на велосипеда на Kittel.

Cavendish стигна до правата невредим благодарение на извеждането на отбора си. Той остави Niccolò Bonifazio (Bahrain-Merida) да го задмине, а след това тактически влезе в неговата въздушна струя. 150 м. преди финала Cavendish го заряза в ускорение. Greipel се хвърли в контраатака, но остана втори. Bonifazio е трети.

1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 4:37:06
2 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
3 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
4 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
5 Elia Viviani (Ita) Team Sky
6 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
7 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
8 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
9 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
10 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini
11 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo
12 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
13 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
14 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
15 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
16 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
17 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
18 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
19 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
20 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
21 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
22 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
23 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
24 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
25 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
26 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
27 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
28 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
29 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
30 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
31 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
32 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
33 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
34 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
35 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
36 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
37 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
38 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
39 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
40 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
41 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
42 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
43 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
44 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
45 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
46 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
47 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
48 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
49 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
50 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
51 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
52 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
54 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
55 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
56 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
57 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
58 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
59 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
60 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
61 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
62 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
63 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
64 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
65 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
66 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
67 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
68 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
69 Julián Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini
70 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
71 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
72 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
73 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
74 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
75 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
76 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
77 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
78 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
79 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
80 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
81 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
82 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
83 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
84 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
85 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
86 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
87 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
88 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
89 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
90 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
91 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
92 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
93 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
94 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
95 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
96 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
97 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
98 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
99 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
100 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
101 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
102 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
103 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
104 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
105 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
106 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
107 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
108 Robert Power (Aus) Orica-Scott
109 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
110 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
111 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
112 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini
113 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
114 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
115 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
116 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
117 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
118 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
119 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
120 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
121 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
122 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
123 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
124 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
125 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
126 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
127 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
128 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
129 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:07
130 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
131 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
132 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
133 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
134 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:24
135 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
136 Erik Baška (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:26
137 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
138 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:01:47
139 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
140 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
141 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:01:52
142 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
143 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
144 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
145 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
146 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo
147 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott
148 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:02:17
149 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:02:33
150 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale 0:02:41
151 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:49
152 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:02:55
153 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
154 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
155 Owain Doull (GBr) Team Sky
156 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
157 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
158 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
Points Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 20  pts
2 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 16
3 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 16
4 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 12
5 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 9
6 Elia Viviani (Ita) Team Sky 7
7 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 6
8 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott 5
9 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
10 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
11 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
12 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 3
13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 2
14 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 1
15 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 1
16 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
Intermediate Sprint 1 – Liwa
# Rider Name (Country) Team Result
1 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 8  pts
2 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
3 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 3
4 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 1
Intermediate Sprint 2 – Liwa
# Rider Name (Country) Team Result
1 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 8  pts
2 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
3 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 3
4 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
Team Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Dimension Data 13:51:18
2 Nippo – Vini Fantini
3 Team UAE Abu Dhabi
4 Bora-Hansgrohe
5 Lotto Soudal
6 Team LottoNl-Jumbo
7 Bahrain-Merida
8 Katusha-Alpecin
9 Astana Pro Team
10 Gazprom Ð Rusvelo
11 Team Novo Nordisk
12 Orica-Scott
13 BMC Racing Team
14 Bardiani CSF
15 AG2R La Mondiale
16 Team Sky
17 Team Sunweb
18 Movistar Team
19 Quick-Step Floors
20 Trek-Segafredo
General Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 4:36:56
2 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:00:04
3 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
4 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:00:06
5 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:00:08
6 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini
7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:10
8 Elia Viviani (Ita) Team Sky
9 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
10 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
11 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
12 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
13 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini
14 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo
15 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
16 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
17 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
18 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
19 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
20 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
21 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
22 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
23 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
24 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
25 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
26 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
27 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
28 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
29 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
30 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
31 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
32 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
33 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
34 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
35 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
36 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
37 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
38 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
39 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
40 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
41 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
42 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
43 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
44 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
45 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
46 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
47 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
48 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
49 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
50 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
51 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
52 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
53 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
54 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
55 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
56 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
57 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
58 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
59 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
60 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
61 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
62 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
63 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
64 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
65 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
66 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
67 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
68 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
69 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
70 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
71 Julián Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini
72 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
73 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
74 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
75 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
76 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
77 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
78 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
79 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
80 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
81 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
82 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
83 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
84 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
85 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
86 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
87 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
88 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
89 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
90 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
91 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
92 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
93 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
94 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
95 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
96 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
97 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
98 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
99 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
100 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
101 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
102 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
103 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
104 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
105 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
106 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
107 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
108 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
109 Robert Power (Aus) Orica-Scott
110 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
111 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
112 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
113 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
114 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
115 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
116 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
117 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
118 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
119 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
120 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
121 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
122 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
123 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
124 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
125 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
126 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
127 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
128 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
129 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
130 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
131 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
132 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
133 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
134 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott
135 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
136 Owain Doull (GBr) Team Sky
137 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
138 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
139 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
140 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:01:15
141 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:17
142 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:34
143 Erik Baška (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:36
144 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:01:57
145 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
146 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
147 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:02:02
148 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
149 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
150 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
151 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
152 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo
153 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:02:27
154 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:02:43
155 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale 0:02:51
156 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:59
157 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:03:05
158 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
Points Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 20  pts
2 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 16
3 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 16
4 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 12
5 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 9
6 Elia Viviani (Ita) Team Sky 7
7 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 6
8 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
9 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott 5
10 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
11 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
12 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 3
13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 2
14 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 1
15 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 1
16 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 4:37:02
2 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:04
3 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini
4 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
6 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
7 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
8 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
9 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
10 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
11 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
13 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
14 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
15 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
16 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
17 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
18 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
19 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
20 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
21 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
22 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
23 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
24 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
25 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
26 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
27 Robert Power (Aus) Orica-Scott
28 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
29 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
30 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
31 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
32 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
33 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
34 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott
35 Owain Doull (GBr) Team Sky
36 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
37 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
38 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:11
39 Erik Baška (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:30
40 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:01:56
41 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
42 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:02:21
43 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:02:37
44 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale 0:02:45
45 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:02:59
46 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
Intermediate sprints classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 16  pts
2 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 6
3 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 5
4 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 5
5 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 1
6 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
Team Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Dimension Data 13:51:18
2 Nippo – Vini Fantini
3 Team UAE Abu Dhabi
4 Bora-Hansgrohe
5 Lotto Soudal
6 Team LottoNl-Jumbo
7 Bahrain-Merida
8 Katusha-Alpecin
9 Astana Pro Team
10 Gazprom Ð Rusvelo
11 Team Novo Nordisk
12 Orica-Scott
13 BMC Racing Team
14 Bardiani CSF
15 AG2R La Mondiale
16 Team Sky
17 Team Sunweb
18 Movistar Team
19 Quick-Step Floors
20 Trek-Segafredo

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.