Кител с победа в първия етап на Обиколка на Дубай

Dubai Tour 2017

St. 1 Dubai – Palm Jumeirah 181 km

Marcel Kittel
Photo: Tim de Waele

 

Marcel Kittel (Quick-Step Floors) спечели първия етап от Обиколката на Дубай с отлична преднина пред преките си съперници в спринта.

С отлично извеждане от отбора си германецът скочи 150 м. ппреди финала, така че, залепилият се за него, Dylan Groenewegen (Lotto Jumbo NL) не можа да го удържи и остана втори. В гонката беше и Mark Cavendish (Dimension Data), който остана трети.

 

1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 4:06:33
2 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
3 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
5 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Abu Dhabi
6 Elia Viviani (Ita) Team Sky
7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
8 Simone Consonni (Ita) Team UAE Abu Dhabi
9 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
10 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
11 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
12 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNl-Jumbo
13 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
14 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
15 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
16 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
17 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
18 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
19 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
20 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
21 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
22 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
23 Yousif Mirza (UAE) Team UAE Abu Dhabi
24 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
25 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling
26 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
27 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
28 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
29 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
30 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
31 Jan Polanc (Slo) Team UAE Abu Dhabi
32 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
33 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
34 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
35 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
36 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
37 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
38 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
39 Matej Mohoric (Slo) Team UAE Abu Dhabi
40 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
41 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
42 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
43 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
44 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
45 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
46 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
47 Michal Golas (Pol) Team Sky
48 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
49 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
50 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
51 Christian Knees (Ger) Team Sky
52 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNl-Jumbo
53 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
54 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
55 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
56 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
57 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
58 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
59 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
60 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
61 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
62 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
63 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
64 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
65 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
66 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
67 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
68 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
69 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
70 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
71 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
72 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
73 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
74 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
75 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
76 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
77 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
78 Winner Anacona (Col) Movistar Team
79 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
80 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
81 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
82 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina
83 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
84 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
85 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
86 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
87 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
88 Kristijan Durasek (Cro) Team UAE Abu Dhabi
89 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:00:15
90 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:00:17
91 Roberto Ferrari (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:00:25
92 David Per (Slo) Bahrain-Merida 0:00:40
93 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
94 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 0:00:56
95 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 0:01:00
96 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:06
97 Jaber Almansoori (UAE) UAE 0:01:09
98 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:01:37
99 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk
100 Majed Albloushi (UAE) UAE
101 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:01:58
102 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:02:24
103 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
104 Samuel Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:44
105 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
106 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors 0:02:53
107 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:03:11
108 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:03:16
109 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
110 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
111 Matteo Bono (Ita) Team UAE Abu Dhabi
112 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
113 Mohammed Yousef Al Mansouri (UAE) UAE
114 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
115 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina
116 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina 0:04:27
117 Ian Boswell (USA) Team Sky
118 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:04:53
119 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
120 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF 0:05:43
121 Nasser Almemari (UAE) UAE 0:07:39
122 Mohammed Al Maurawwi Alblooshi (UAE) UAE
123 Badr Alhammadi (UAE) UAE
124 Ahmed Almansoori (UAE) UAE
125 Saif Alkaabi (UAE) UAE
DNF Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport
Points Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 25  pts
2 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 16
3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 12
4 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 11
5 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling 9
6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 8
7 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
8 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Abu Dhabi 6
9 Elia Viviani (Ita) Team Sky 5
10 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 4
11 Simone Consonni (Ita) Team UAE Abu Dhabi 3
12 Matteo Bono (Ita) Team UAE Abu Dhabi 3
13 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 2
14 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 1
15 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 1
Intermediate sprint 1 – Al Qudra Cycle track 77.3km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 5  pts
2 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling 3
3 Matteo Bono (Ita) Team UAE Abu Dhabi 2
4 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1
Intermediate sprint 2 – Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Sport Complex 105.6km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 5  pts
2 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling 3
3 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 2
4 Matteo Bono (Ita) Team UAE Abu Dhabi 1
Intermediate sprint 3 – Jumeirah Golf Estates 119.2km
# Rider Name (Country) Team Result
1 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 5  pts
2 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling 3
3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 2
4 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 1
Team Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 UAE Abu Dhabi 12:19:39
2 BMC Racing Team
3 Trek-Segafredo
4 Astana Pro Team
5 Team Lotto NL-Jumbo
6 Movistar Team
7 Team Sky
8 One Pro Cycling
9 Quick-Step Floors
10 Aqua Blue Sport
11 Team Novo Nordisk
12 Bardiani CSF
13 Wilier Triestina
14 Team Dimension Data 0:00:15
15 Bahrain-Merida 0:00:40
16 UAE National Selection 0:06:02
General Classification after stage 2
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 4:06:23
2 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:00:03
3 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:04
4 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling
5 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:00:06
6 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 0:00:10
8 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Abu Dhabi
9 Elia Viviani (Ita) Team Sky
10 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
11 Simone Consonni (Ita) Team UAE Abu Dhabi
12 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
13 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
14 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
15 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNl-Jumbo
16 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
17 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
18 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
19 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
20 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
21 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
22 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
23 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
24 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
25 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
26 Yousif Mirza (UAE) Team UAE Abu Dhabi
27 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
28 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
29 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
30 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
31 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
32 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
33 Jan Polanc (Slo) Team UAE Abu Dhabi
34 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
35 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
36 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
37 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
38 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
39 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
40 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
41 Matej Mohoric (Slo) Team UAE Abu Dhabi
42 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
43 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
44 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
45 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
46 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
47 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
48 Michal Golas (Pol) Team Sky
49 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
50 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
51 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
52 Christian Knees (Ger) Team Sky
53 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNl-Jumbo
54 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
55 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
56 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
57 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
58 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
59 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
60 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
61 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
62 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
63 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
64 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
65 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
66 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
67 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
68 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
69 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
70 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
71 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
72 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
73 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
74 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
75 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
76 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
77 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
78 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
79 Winner Anacona (Col) Movistar Team
80 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
81 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
82 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina
83 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
84 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
85 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
86 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
87 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
88 Kristijan Durasek (Cro) Team UAE Abu Dhabi
89 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
90 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:00:25
91 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:00:27
92 Roberto Ferrari (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:00:35
93 David Per (Slo) Bahrain-Merida 0:00:50
94 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 0:01:06
95 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 0:01:10
96 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:16
97 Jaber Almansoori (UAE) UAE 0:01:19
98 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:01:47
99 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk
100 Majed Albloushi (UAE) UAE
101 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:02:08
102 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:02:34
103 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
104 Samuel Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:54
105 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
106 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors 0:03:03
107 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:03:21
108 Matteo Bono (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:03:25
109 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:03:26
110 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
111 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
112 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
113 Mohammed Yousef Al Mansouri (UAE) UAE
114 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
115 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina
116 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina 0:04:37
117 Ian Boswell (USA) Team Sky
118 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:05:03
119 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
120 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF 0:05:53
121 Nasser Almemari (UAE) UAE 0:07:49
122 Mohammed Al Maurawwi Alblooshi (UAE) UAE
123 Badr Alhammadi (UAE) UAE
124 Ahmed Almansoori (UAE) UAE
125 Saif Alkaabi (UAE) UAE
Points Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 25  pts
2 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 16
3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 12
4 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 11
5 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling 9
6 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 8
8 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Abu Dhabi 6
9 Elia Viviani (Ita) Team Sky 5
10 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 4
11 Simone Consonni (Ita) Team UAE Abu Dhabi 3
12 Matteo Bono (Ita) Team UAE Abu Dhabi 3
13 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 2
14 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 1
15 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 1
Young Rider Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4:06:27
2 Simone Consonni (Ita) Team UAE Abu Dhabi 0:00:06
3 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
4 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
5 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
6 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
7 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
8 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
9 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
10 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
11 Jan Polanc (Slo) Team UAE Abu Dhabi
12 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
13 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
14 Matej Mohoric (Slo) Team UAE Abu Dhabi
15 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
16 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
17 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
18 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNl-Jumbo
19 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
20 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
21 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
22 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
23 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
24 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
25 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
26 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
27 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
28 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
29 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
30 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
31 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:00:21
32 David Per (Slo) Bahrain-Merida 0:00:46
33 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 0:01:06
34 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:12
35 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk 0:01:43
36 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:02:04
37 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:02:30
38 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
39 Samuel Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:50
40 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
41 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:03:22
42 Mohammed Yousef Al Mansouri (UAE) UAE
43 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina 0:04:33
44 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data 0:04:59
45 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF 0:05:49
46 Saif Alkaabi (UAE) UAE 0:07:45
Intermediate sprint classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 12  pts
2 Thomas Stewart (GBr) ONE Pro Cycling 9
3 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
4 Matteo Bono (Ita) Team UAE Abu Dhabi 3
5 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 1
Team Classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 UAE Abu Dhabi 12:19:39
2 BMC Racing Team
3 Trek-Segafredo
4 Astana Pro Team
5 Team Lotto NL-Jumbo
6 Movistar Team
7 Team Sky
8 One Pro Cycling
9 Quick-Step Floors
10 Aqua Blue Sport
11 Team Novo Nordisk
12 Bardiani CSF
13 Wilier Triestina
14 Team Dimension Data 0:00:15
15 Bahrain-Merida 0:00:40
16 UAE National Selection 0:06:02

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.