Мартен Фуркад спечели преследването за Световната купа по биатлон в Оберхоф

marten-furkad

Мартен Фуркад спечели преследването на 12.5 км за Световната купа по биатлон в немския зимен център Оберхоф.

Французинът сбърка веднъж в четирите си стрелби и пресече финала 36:45.7 мин. Състезанието се проведе при много силен вятър.

Пред родна публика Арнд Пайфер успя да финишира втори с 3 пропуска и пасив от 1:09.9 мин. В борбата за третото място Доминик Виндиш (Италия) успя да изпревари в последните метри Емил Хегле Свендес (Норвегия). Двамата направиха по 5 грешки в стрелбата и завършиха с изоставане съответно 1:32.4 мин и 1:32.6 мин.

Ерик Лесер (Германия) с 5 пропуска остана пети (+1:36.1 мин), а руснакът Антон Бабиков също с 5 пропуснати мишени финишира шести (+1:40.7 мин).

Двама българи участваха в преследването. Владимир Илиев приключи надпреварата на 17-о място със седем грешки и изоставане от 2:30.4 мин. Димитър Герджиков пресече финала на 38-а позиция с 4 пропуска и пасив от 4:50.9 мин. Това е най-доброто класиране за чепелареца в стартове за Световната купа по биатлон.

По- късно днес в Оберхоф ще се проведе преследването на 10 км за жени с участието на Десислава Стоянова.

Автор: Стоян Димитров