Етикс-Куикстеп спечелиха златото в отборното бягане по часовник на Световното в Доха

UCI Road World Championships 2016 – Doha, Qatar

Team Time Trial – Elite Men

Etixx-Quickstep: Bob Jungels (Lux), Marcel Kittel (Ger), Yves Lampaert (Bel), Tony Martin (Ger), Niki Terpstra (Ned), Julien Vermote (Bel) Photo: Bettini
Etixx-Quickstep: Bob Jungels (Lux), Marcel Kittel (Ger), Yves Lampaert (Bel), Tony Martin (Ger), Niki Terpstra (Ned), Julien Vermote (Bel)
Photo: Bettini

Etixx-QuickStep спечелиха златото в отборното бягане при мъжете на световното първенство на шосе в Доха, Катар. Те елиминираха съпротивата на, защитаващите титлата си от миналата година BMC Racing.

Bob Jungels (Lux), Marcel Kittel (Ger), Yves Lampaert (Bel), Tony Martin (Ger), Niki Terpstra (Ned), Julien Vermote (Bel) прекосиха дистанцията от 40 км. в пустинната жега за 42.32 със средна скорост от 56.426км/ч.. BMC стартираха последни, но не успяха да удържат темпото на предхождащите ги Etixx-QuickStep. На финала имаха дефицит във времето от 11 секунди – 42:44.

Orica-Bike Exchange бяха трети на 37″. Sky – 4. на 54″ изоставане seconds, а 1″ след тях са LottoNL-Jumbo – 5.

1 Etixx – Quick Step 0:42:32
Bob Jungels (Lux)
Marcel Kittel (Ger)
Yves Lampaert (Bel)
Tony Martin (Ger)
Niki Terpstra (Ned)
Julien Vermote (Bel)
2 BMC Racing Team 0:00:12
Rohan Dennis (Aus)
Stefan Kueng (Swi)
Daniel Oss (Ita)
Taylor Phinney (USA)
Manuel Quinziato (Ita)
Joseph Rosskopf (USA)
3 Orica-BikeExchange 0:00:37
Luke Durbridge (Aus)
Alexander Edmondson (Aus)
Michael Hepburn (Aus)
Daryl Impey (RSA)
Michael Matthews (Aus)
Svein Tuft (Can)
4 Team Sky 0:00:54
Vasil Kiryienka (Blr)
Michal Kwiatkowski (Pol)
Nicolas Roche (Irl)
Ben Swift (GBr)
Geraint Thomas (GBr)
Danny Van Poppel (Ned)
5 Team Lotto Nl – Jumbo 0:00:55
Victor Campenaerts (Bel)
Wilco Kelderman (Ned)
Tom Leezer (Ned)
Primoz Roglic (Slo)
Timo Roosen (Ned)
Jos Van Emden (Ned)
6 Movistar Team 0:01:11
Andrey Amador (CRc)
Jonathan Castroviejo (Spa)
Alex Dowsett (GBr)
Imanol Erviti Ollo (Spa)
Nelson Oliveira (Por)
Jasha Suttrline (Spa)
7 Team Giant – Alpecin 0:01:26
Søren Kragh Andersen (Den)
John Degenkolb (Ger)
Tom Dumoulin (Ned)
Chad Haga (USA)
Georg Preidler (Aut)
Ramon Sinkeldam (Ned)
8 Team Katusha 0:02:01
Sven Erik Bystrøm (Nor)
Alexander Kristoff (Nor)
Viacheslav Kuznetsov (Rus)
Michael Morkov (Den)
Nils Politt (Ger)
Anton Vorobyev (Rus)
9 Astana Pro Team 0:02:21
Dario Cataldo (Ita)
Jakob Fuglsang (Den)
Andriy Grivko (Ukr)
Tanel Kangert (Est)
Alexey Lutsenko (Kaz)
Gatis Smukulis (Lat)
10 Veranda’s Willems Cycling Team 0:03:39
Sander Cordeel (Bel)
Jan Ghyselinck (Bel)
Aidis Kruopis (Ltu)
Christophe Premont (Bel)
Elias Van Breussegem (Bel)
Stef Van Zummeren (Bel)
11 Ag2R La Mondiale 0:03:43
Gediminas Bagdonas (Ltu)
Ben Gastauer (Lux)
Alexis Gougeard (Fra)
Patrick Gretsch (Ger)
Hugo Houle (Can)
Christophe Riblon (Fra)
12 Cycling Academy Team 0:04:25
Guillaume Boivin (Can)
Dan Craven (Nam)
Mihkel Raim (Est)
Guy Sagiv (Isr)
Daniel Turek (Cze)
Aviv Yechzkel (Irs)
13 CCC Sprandi Polkowice 0:04:26
Víctor De La Parte (Spa)
Felix Grosschartner (Aut)
Nikolay Mihaylov (Bul)
Lukasz Owsian (Pol)
Maciej Paterski (Pol)
Branislau Samoilau (Blr)
14 Kolss-BDC Team 0:05:04
Andrii Bratashchuk (Ukr)
Vitaliy Buts (Ukr)
Mykhaylo Kononenko (Ukr)
Andriy Kulyk (Ukr)
Sergiy Lagkuti (Ukr)
Ndriy Vasylyuk (Ukr)
15 Skydive Dubai Pro Cycling Team – Al Ahli Club 0:05:44
Soufiane Haddi (Mar)
Adil Jelloul (Mar)
Francisco Mancebo (Esp)
Tariq Obaid (UAE)
Andrea Palini (Ita)
Marlen Zmorka (Ukr)
16 Vino 4-Ever SKO 0:06:31
Stepan Astafyev (Kaz)
Zhandos Bizhigitov (Kaz)
Yevgeniy Gidich (Kaz)
Alexandr Shushemoin (Kaz)
Alexey Voloshin (Kaz)
Oleg Zemlyakov (Kaz)
17 Stradalli – Bike Aid 0:07:24
Joschka Beck (Ger)
Daniel Bichlmann (Ger)
Patrick Lechner (Ger)
Dominik Merseburg (Ger)
Timo Schafer (Ger)
Meron Teshome Hagos (Ger)

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.