„Валяците” спечелиха купата на България по ръгби

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Тимът на „Валяците” (Перник) спечели Купата на България по ръгби 15 след победа на финала над шампионите от НСА с 24:12.

Двубоят се игра на стадиона в Национална спортна академия, като двата отбора направиха много здрав и на моменти груб мач за определяне носителя на трофея.

„Студентите” завършиха срещата с две сериозни контузии, а съдията на няколко пъти показа жълти и червени картони за неспортсменски прояви. До 20-та минута двубоят вървеше равностойно от схватка в схватка и точки не бяха отбелязани. Гостите от Перник реализираха две есета едно след друго, както и един наказателен удар и поведоха с 12:0.

В края на полувремето НСА върна едно есе и намали резултата до 12:7 преди втората част.
Много мотивирани да спечелят купата на България играчите на „Валяците” се раздадоха през второто полувреме и двубоя завърши при 24:12 за перничани.

Купата и златните медали бяха връчени от председателя на БФ Ръгби Атанас Зафиров.

В предстоящия уикенд се открива новото първенство на страната по ръгби 15, а двата големи и основни конкуренти в шампионата НСА и „Валяците” направиха генерална репетиция преди дербито , което ще бъде в 3-ия кръг на календара.