Денислав Коджабашев отпадна на четвъртфиналите в Рио

insport-olympic

Денислав Коджабашев отпадна драматично на четвъртфиналите в турнира по тенис на маса на Паралимпийските игри в Рио де Жанейро.

Снимка: Димитър Чокоров

Българинът допусна загуба от Кристиан Гардош от Австрия с 2:3. Денислав поведе в първия гейм с 11:5. Вторият и третият бяха спечелени от съперника му съответно с 11:8 и 11:2. Коджабашев изравни в четвъртия гейм с 11:7, но загуби драматично петия с 12:14. Мачът продължи 36 минути.

Преди това българският състезател записа и две победи на олимпийския турнир, които постигна в груповата фаза.

„Тежък мач. Каквото можах, направих. Той ме победи на четвъртфинала, на европейското аз го победих. Мачът си беше 50:50. Имах възможности, имах два мачбола. Изоставах, върнах се, но за съжаление не можах да победя“, коментира Коджабашев след загубата, цитиран от БТВ.

По-рано днес Даниела Тодорова записа най-доброто класиране на български спортист за момента в Рио, след като зае пето място в хвърлянето на копие.