Едвалд Боасон Хаген пое лидерството в Обиколката на Катар 2016 след силна победа в часовника

Tour of Qatar 2016

St. 3 Lusail – Lusail (ITT) 11 km.

Edvald Boasson Hagen Photo: Getty Images
Edvald Boasson Hagen
Photo: Getty Images

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) беше един от сочени фаворити за етапа и не пропусна да опровергае очакванията. Той премина 11-километровата дистанция за 13:26.98 и подобри времето на Jos Van Emden (LottoNL-Jumbo) с 25″, което се задържа сравнително дълго в пробега. Manuel Quinziato (BMC) постигна трето най-силно време.

Boasson Hagen стартира етап на пета позиция в генералното класиране на 18″ зад съотборника си и носител на лидерското трико Mark Cavendish. С карането си Hagen измести от първата позиция Cavendish и сега е на 26″ от него.

Quinziato е трети на 32″, а съотборникът му Greg Van Avermaet е 4. на 34″.

Alexander Kristoff (Katusha) загуби най-много. Той стартира като втори в генералното класиране. Днешното му представяне го прати на 5. място на 45″, след като загуи 1′ от етапния победител.

 

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:13:26
2 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:25
3 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:00:29
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:32
5 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:40
6 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:00:43
7 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:00:44
8 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
9 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin 0:00:45
10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:47
11 Nils Politt (Ger) Team Katusha 0:00:51
12 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
13 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:00:57
14 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale 0:00:58
15 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
16 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:00:59
17 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:01:00
18 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
19 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:01:03
20 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:04
21 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
22 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
23 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
24 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:05
25 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
26 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:06
27 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:01:09
28 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 0:01:10
29 Michael Morkov (Den) Team Katusha 0:01:11
30 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
31 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:01:12
32 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept
33 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:01:13
34 Alex Kirsch (Luxi) Stölting Service Group 0:01:17
35 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18 0:01:18
36 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 0:01:19
37 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
38 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:01:20
39 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
40 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:01:21
41 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo – Vital Concept
42 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton
43 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 0:01:22
44 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
45 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:25
46 Johan Vansummeren (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:26
47 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:27
48 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
49 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
50 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:01:28
51 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida
52 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:01:29
53 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
54 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
55 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:01:31
56 Boris Vallee (Bel) Fortuneo – Vital Concept
57 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:32
58 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
59 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:33
60 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
61 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:01:34
62 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:35
63 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai
64 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
65 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:37
66 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
67 Marco Haller (Aut) Team Katusha
68 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:01:39
69 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai
70 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:40
71 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida
72 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:41
73 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:42
74 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
75 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:01:43
76 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
77 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
78 Bjorn Thurau (Ger) Wanty – Groupe Gobert
79 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:45
80 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:01:46
81 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton
82 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:47
83 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai 0:01:48
84 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
85 Mario Costa (Por) Lampre – Merida
86 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
87 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:01:49
88 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
89 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
90 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:50
91 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
92 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:01:51
93 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:52
94 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
95 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Sprandi Polkowice
96 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:53
97 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept
98 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton
99 Andrea Francesco Palini (Ita) Skydive Dubai 0:01:54
100 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
101 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:01:55
102 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:57
103 Steven Tronet (Fra) Fortuneo – Vital Concept
104 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
105 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:58
106 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
107 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 0:01:59
108 Maher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai 0:02:00
109 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai 0:02:01
110 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:02
111 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
112 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:02:03
113 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:02:05
114 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
115 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:02:07
116 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
117 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton
118 Mark Mcnally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:02:08
119 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
120 Marko Kump (Slo) Lampre – Merida 0:02:12
121 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 0:02:15
122 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:02:16
123 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group 0:02:20
124 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:02:24
125 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:02:26
126 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:02:30
127 Kenny De Haes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:32
128 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
129 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo – Vital Concept 0:02:33
130 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18 0:02:35
131 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:42
132 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:03:01
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 15  pts
2 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 12
3 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 9
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 7
5 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 6
6 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 5
7 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 4
8 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 3
9 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin 2
10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1
Young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:14:10
2 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin 0:00:01
3 Nils Politt (Ger) Team Katusha 0:00:07
4 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:00:15
5 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:00:16
6 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
7 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18 0:00:20
8 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:00:21
9 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:29
10 Alex Kirsch (Luxi) Stölting Service Group 0:00:33
11 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:00:35
12 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:37
13 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:38
14 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:00:43
15 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:44
16 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida
17 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:45
18 Boris Vallee (Bel) Fortuneo – Vital Concept 0:00:47
19 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:48
20 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai 0:00:51
21 Marco Haller (Aut) Team Katusha 0:00:53
22 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida 0:00:56
23 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:00:59
24 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
25 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:02
26 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:05
27 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:06
28 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:01:07
29 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:01:09
30 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:13
31 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai 0:01:17
32 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:19
33 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:23
34 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:24
35 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group 0:01:36
36 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:01:40
37 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:58
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 0:42:06
2 Dimension Data 0:00:16
3 Astana Pro Team 0:00:26
4 Team LottoNl-Jumbo 0:00:41
5 Team Katusha 0:01:00
6 AG2R La Mondiale 0:01:11
7 Bora-Argon 18 0:01:31
8 Drapac Professional Cycling 0:01:37
9 Team Giant-Alpecin 0:02:10
10 Fortuneo – Vital Concept 0:02:16
11 Stölting Service Group 0:02:23
12 Roompot – Oranje Peloton 0:02:25
13 Topsport Vlaanderen – Baloise 0:02:41
14 Lampre – Merida 0:02:42
15 UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:02:47
16 Wanty – Groupe Gobert 0:02:51
17 CCC Sprandi Polkowice 0:03:09
18 Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:03:14
General classification after stage 3
# Rider Name (Country) Team Result
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 6:53:35
2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:00:26
3 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:00:32
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:34
5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:00:45
6 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin 0:00:48
7 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:01:02
8 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18 0:01:07
9 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 0:01:10
10 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:01:15
11 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 0:01:18
12 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18 0:01:21
13 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:24
14 Michael Morkov (Den) Team Katusha 0:01:32
15 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 0:01:37
16 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:01:47
17 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:11
18 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:02:26
19 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:02:33
20 Nils Politt (Ger) Team Katusha 0:02:37
21 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:02:50
22 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 0:02:57
23 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:59
24 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:03:05
25 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:03:06
26 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:10
27 Johan Vansummeren (Bel) AG2R La Mondiale 0:03:12
28 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:03:15
29 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
30 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:03:17
31 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:03:19
32 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai 0:03:21
33 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:23
34 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
35 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:26
36 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:03:27
37 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:28
38 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:03:29
39 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:03:32
40 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:03:35
41 Andrea Francesco Palini (Ita) Skydive Dubai 0:03:40
42 Steven Tronet (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:43
43 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:03:44
44 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai 0:03:47
45 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:03:53
46 Mark Mcnally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:03:54
47 Marko Kump (Slo) Lampre – Merida 0:03:58
48 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:04:01
49 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:04:02
50 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:04:49
51 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:06:10
52 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:06:11
53 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18 0:08:01
54 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:08:46
55 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:08:55
56 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:09:02
57 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:09:15
58 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:20
59 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:09:27
60 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:34
61 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:09:38
62 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:09:45
63 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:09:47
64 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group 0:09:49
65 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:58
66 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:10:48
67 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:10:56
68 Boris Vallee (Bel) Fortuneo – Vital Concept 0:11:02
69 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:12:21
70 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:12:53
71 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:12:56
72 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:00
73 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:13:01
74 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
75 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:02
76 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:13:08
77 Alex Kirsch (Luxi) Stölting Service Group 0:13:13
78 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:17
79 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 0:13:18
80 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:13:24
81 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida
82 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:13:28
83 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:13:29
84 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:13:30
85 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:13:31
86 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
87 Marco Haller (Aut) Team Katusha 0:13:33
88 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:13:35
89 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai
90 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:42
91 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai 0:13:44
92 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:13:45
93 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
94 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:13:47
95 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:48
96 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
97 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:49
98 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton
99 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:13:51
100 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling 0:13:53
101 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 0:13:55
102 Maher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai 0:13:56
103 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:13:58
104 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:14:01
105 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
106 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:14:03
107 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton
108 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 0:14:11
109 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:14:26
110 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18 0:14:31
111 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:14:38
112 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:14:55
113 Bjorn Thurau (Ger) Wanty – Groupe Gobert 0:14:58
114 Mario Costa (Por) Lampre – Merida 0:15:10
115 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:15:32
116 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18 0:15:58
117 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling 0:16:04
118 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 0:16:18
119 Kenny De Haes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:19:16
120 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale 0:20:16
121 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 0:20:49
122 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida 0:20:58
123 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:21:11
124 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:21:18
125 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:21:20
126 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:21:28
127 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:21:36
128 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo – Vital Concept 0:21:51
129 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:21:54
130 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group 0:22:31
131 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:22:51
132 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:28:13
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 36  pts
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 29
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 27
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 19
5 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 17
6 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 12
7 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 12
8 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 9
9 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 9
10 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18 7
11 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 6
12 Andrea Francesco Palini (Ita) Skydive Dubai 5
13 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 5
14 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 4
15 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 3
16 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin 3
17 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 3
18 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 3
19 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 2
20 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 2
21 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
22 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin 6:54:23
2 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:00:14
3 Nils Politt (Ger) Team Katusha 0:01:49
4 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:11
5 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:02:17
6 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:27
7 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai 0:02:33
8 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:02:41
9 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai 0:02:59
10 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18 0:07:13
11 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:08:07
12 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:08:50
13 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:10
14 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:10:00
15 Boris Vallee (Bel) Fortuneo – Vital Concept 0:10:14
16 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:11:33
17 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:12:08
18 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:12:13
19 Alex Kirsch (Luxi) Stölting Service Group 0:12:25
20 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:12:29
21 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 0:12:30
22 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:12:36
23 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida
24 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:12:40
25 Marco Haller (Aut) Team Katusha 0:12:45
26 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:12:54
27 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:12:57
28 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:12:59
29 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:15
30 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:50
31 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:14:44
32 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida 0:20:10
33 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:20:23
34 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:20:48
35 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:21:06
36 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group 0:21:43
37 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 0:22:03
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 20:42:42
2 Team Katusha 0:01:00
3 Bora-Argon 18 0:01:36
4 Dimension Data 0:01:59
5 Astana Pro Team 0:03:52
6 Fortuneo – Vital Concept 0:05:42
7 Team LottoNl-Jumbo 0:05:50
8 Topsport Vlaanderen – Baloise 0:07:50
9 UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:07:56
10 Wanty – Groupe Gobert 0:08:00
11 Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:08:23
12 AG2R La Mondiale 0:12:29
13 Team Giant-Alpecin 0:13:11
14 Lampre – Merida 0:16:18
15 CCC Sprandi Polkowice 0:20:36
16 Stölting Service Group 0:23:51
17 Drapac Professional Cycling 0:37:16
18 Roompot – Oranje Peloton 0:38:04

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.