Нибали превзе 19. етап от Тур-а

Tour de France 2015

Stage 19 Saint-Jean-de-Maurienne – La Toussuire – Les Sybelles 138KM

Vincenzo Nibali  Photo: Getty Images
Vincenzo Nibali
Photo: Getty Images

Vincenzo Nibali (Astana) put a different complexion on his Tour de France by soloing to victory on stage 19 to La Toussuire, the race’s third successive day in the Alps.
Атаката му дойде 62 км. преди финала по височината Col de la Croix de Fer, прихващайки Pierre Rolland (Europcar) на Col de Mollard, а след това и оставяйки го до финала.

Chris Froome (Sky) остава с лидерското трико. Денят беше труден за Sky, тъй като Nairo Quintana (Movistar) бе в стихията си. Във финалните 6 км. колумбиецът се откъсна и финишира на 43″ след Nibali, с което скъси и разликата си с лидера с 30″. Froome пристигна трети на 1:14.

 Astana, Movistar и Tinkoff-Saxo направиха всичко, за да вгорчат живота на Froome и тактиката им донякъде успя. Всички от Sky увиснаха още в началото и първата тежка за деня височина. Единствено Wout Poels остана в редиците до Froome по последната височина. Въпреки това Sky не успяха да контрират Quintana, за да не се измъкне.

Quintana успя да удари на Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) и Alejandro Valverde (Movistar) повече от минута разлика.

 Geraint Thomas е големият потърпевш от тима на Sky. По Col du Chaussy той бе под непрестанен прицел, а на Col de la Croix de Fer вече бе и изръсен. Днес той загуби място в сред първите 5.

Ситуацията в генералното класиране: Froome – лидер. На 2:38 е Quintana, следван от 5:25 Valverde на 5:25. Победителят от днес – Nibali се качи до 4. позиция на 6:44.

Текст: CJ

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 4:22:53
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:44
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:01:14
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:02:26
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
7 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
8 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
9 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
10 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:35
12 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:04:17
13 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 0:04:53
14 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:05:02
15 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
16 Wouter Poels (Ned) Team Sky 0:06:23
17 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:08:05
18 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
19 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
21 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka 0:09:52
22 José Herrada (Spa) Movistar Team 0:10:53
23 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:41
24 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
25 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
26 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN – Qhubeka
27 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:12:53
28 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:13:03
29 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:13:55
30 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:15:02
31 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:15:12
32 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
33 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka
34 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
35 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:21:13
36 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
37 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:22:00
38 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
39 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
40 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
41 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
42 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
44 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
45 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
46 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
47 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
48 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
49 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
50 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
51 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
52 Stephen Cummings (GBr) MTN – Qhubeka
53 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
54 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
55 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step
56 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
57 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka
58 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:22:39
59 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:24:17
60 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:25:30
61 Leopold Konig (Cze) Team Sky
62 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:25:56
63 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:27:41
64 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:28:36
65 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
66 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
67 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
68 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
69 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
70 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
71 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
72 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
73 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
74 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
75 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
76 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
77 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
78 Luke Rowe (GBr) Team Sky
79 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
80 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
81 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
82 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
83 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
84 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
85 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
86 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
87 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
88 Tiago Machado (Por) Team Katusha
89 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
90 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
91 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
92 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
93 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
94 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
95 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
96 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
97 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
98 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
99 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
100 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
101 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
102 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
103 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
104 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
105 Richie Porte (Aus) Team Sky
106 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
107 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
108 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
109 Ian Stannard (GBr) Team Sky
110 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
111 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
112 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
113 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:28:43
114 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 0:29:12
115 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step
116 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
117 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
118 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
119 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step
120 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
121 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
122 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
123 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
124 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
126 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
127 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
128 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
129 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka
130 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
131 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
132 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
133 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
134 Marco Haller (Aut) Team Katusha
135 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step
136 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
137 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
138 Michal Golas (Pol) Etixx – Quick-Step
139 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
140 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
141 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
142 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN – Qhubeka
143 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
144 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
145 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
146 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
147 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
148 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
149 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
150 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
151 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
152 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka
153 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
154 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
155 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
156 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
157 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
158 Winner Anacona (Col) Movistar Team
159 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
160 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:30:30
DNS Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
Intermediate sprint – Épierre, km. 42
# Rider Name (Country) Team Result
1 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 20  pts
2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 17
3 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 15
4 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 13
5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 11
6 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 10
7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 9
8 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 8
9 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 7
10 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 6
11 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 5
12 Stephen Cummings (GBr) MTN – Qhubeka 4
13 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 3
14 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 2
15 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 1
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 20  pts
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 17
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 15
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 13
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 11
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 10
7 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing 9
8 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 8
9 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 7
10 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 6
11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 5
12 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4
13 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 3
14 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 2
15 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 1
Mountain 1 (Cat. 1) Col du Chaussy, km. 15.5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 10  pts
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 8
3 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 6
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 4
5 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 2
6 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 1
Mountain 2 (HC) Col de la Croix de Fer, km. 83
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 25  pts
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 20
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 16
4 Christopher Froome (GBr) Team Sky 14
5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 12
6 Wouter Poels (Ned) Team Sky 10
7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 8
8 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 6
9 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
10 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 2
Mountain 3 (Cat. 2) Col du Mollard, km. 103
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 5  pts
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 3
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 2
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 1
Mountain 4 (HC) La Toussuire, km. 138
# Rider Name (Country) Team Result
1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 20  pts
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 16
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 12
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 8
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 4
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 2
Young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 4:23:37
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:42
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
4 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN – Qhubeka 0:10:57
5 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:14:18
6 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:20:29
7 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:21:16
8 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
9 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
10 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:27:52
11 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
12 Luke Rowe (GBr) Team Sky
13 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
14 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
15 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
16 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
17 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:28:28
18 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
19 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
20 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
21 Marco Haller (Aut) Team Katusha
22 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
23 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
24 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
25 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
Most aggressive rider
# Rider Name (Country) Team Result
1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 13:22:42
2 Tinkoff-Saxo 0:01:30
3 Astana Pro Team 0:07:05
4 Team Europcar 0:10:32
5 AG2R La Mondiale 0:11:45
6 Team Sky 0:15:34
7 IAM Cycling 0:21:23
8 MTN – Qhubeka 0:22:42
9 Team LottoNL-Jumbo 0:25:04
10 BMC Racing Team 0:32:23
11 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:33:27
12 Trek Factory Racing 0:35:32
13 Lampre-Merida 0:38:20
14 FDJ.fr 0:45:35
15 Bora-Argon 18 0:48:14
16 Bretagne-Séché Environnement 0:49:26
17 Lotto Soudal 0:54:14
18 Team Giant-Alpecin 0:58:11
19 Cofidis, Solutions Credits 1:04:14
20 Team Katusha 1:05:09
21 Etixx – Quick-Step 1:06:21
22 Orica GreenEdge 1:12:28
General classification after stage 19
# Rider Name (Country) Team Result
1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 78:37:34
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:38
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:05:25
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:06:44
5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 0:07:56
6 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:08:55
7 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:12:39
8 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing 0:13:22
9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:08
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:17:27
11 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:18:25
12 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:19:27
13 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka 0:26:48
14 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:27:00
15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:27:24
16 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:40:40
17 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:57:49
18 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:26
19 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 0:59:42
20 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 1:12:21
21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:14:48
22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 1:16:00
23 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 1:19:34
24 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:19:35
25 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 1:19:49
26 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 1:21:03
27 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 1:21:53
28 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 1:25:51
29 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 1:31:33
30 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:32:10
31 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 1:33:14
32 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 1:34:33
33 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 1:37:10
34 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1:43:34
35 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 1:43:38
36 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 1:46:30
37 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 1:49:03
38 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 1:50:32
39 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:51:59
40 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 1:55:14
41 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:57:46
42 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 1:58:35
43 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:59:45
44 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:03:41
45 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:05:38
46 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 2:06:29
47 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 2:08:44
48 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 2:09:06
49 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 2:09:44
50 Wouter Poels (Ned) Team Sky 2:11:32
51 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:11:51
52 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 2:12:22
53 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge 2:13:47
54 Richie Porte (Aus) Team Sky 2:15:32
55 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing 2:17:09
56 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:18:25
57 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement 2:18:39
58 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 2:20:02
59 José Herrada (Spa) Movistar Team 2:22:18
60 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 2:22:31
61 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 2:22:41
62 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 2:22:54
63 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:24:06
64 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 2:27:13
65 Winner Anacona (Col) Movistar Team 2:30:20
66 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:32:03
67 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 2:33:41
68 Leopold Konig (Cze) Team Sky 2:35:21
69 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:36:27
70 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 2:38:14
71 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo 2:42:33
72 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:42:45
73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 2:43:47
74 Tiago Machado (Por) Team Katusha 2:44:42
75 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2:45:21
76 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:45:27
77 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 2:46:07
78 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:46:19
79 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 2:46:38
80 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN – Qhubeka 2:48:21
81 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 2:49:03
82 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 2:49:06
83 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 2:54:33
84 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN – Qhubeka 2:54:38
85 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 2:55:20
86 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement 2:55:30
87 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:56:24
88 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida 2:56:45
89 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing 2:57:25
90 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 2:58:43
91 Michal Golas (Pol) Etixx – Quick-Step 2:58:58
92 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 2:59:11
93 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 3:03:30
94 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 3:04:26
95 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 3:05:12
96 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:06:21
97 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 3:07:54
98 Stephen Cummings (GBr) MTN – Qhubeka 3:08:08
99 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing 3:09:19
100 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 3:09:46
101 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 3:09:56
102 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 3:12:31
103 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 3:13:27
104 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 3:14:35
105 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 3:14:36
106 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 3:16:49
107 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 3:17:24
108 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 3:17:49
109 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 3:19:40
110 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:23:01
111 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 3:23:27
112 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 3:25:37
113 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 3:28:13
114 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 3:28:40
115 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement 3:30:54
116 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:33:16
117 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 3:33:40
118 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 3:34:03
119 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 3:35:05
120 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:36:05
121 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 3:38:39
122 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 3:38:51
123 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 3:39:06
124 Marco Haller (Aut) Team Katusha 3:39:23
125 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:39:27
126 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 3:39:39
127 Ian Stannard (GBr) Team Sky 3:39:56
128 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 3:39:58
129 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 3:41:19
130 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:41:22
131 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:41:31
132 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:41:34
133 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:41:47
134 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement 3:42:25
135 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 3:43:09
136 Luke Rowe (GBr) Team Sky 3:45:04
137 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:45:15
138 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 3:47:42
139 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida 3:47:59
140 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 3:49:46
141 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 3:50:51
142 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 3:53:47
143 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 3:54:45
144 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 3:56:32
145 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 4:00:01
146 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4:00:52
147 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4:01:13
148 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 4:02:33
149 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 4:02:44
150 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 4:04:11
151 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 4:04:14
152 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4:04:28
153 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 4:05:33
154 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka 4:10:13
155 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 4:13:40
156 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 4:15:17
157 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 4:19:08
158 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 4:20:31
159 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge 4:25:49
160 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 4:34:40
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 420  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 316
3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 281
4 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 192
5 Christopher Froome (GBr) Team Sky 128
6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 122
7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 90
8 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 85
9 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 85
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 83
11 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 78
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 74
13 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 73
14 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 72
15 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 70
16 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 69
17 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 69
18 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 67
19 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 63
20 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 61
21 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN – Qhubeka 61
22 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 55
23 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 54
24 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 54
25 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 53
26 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 52
27 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 51
28 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 50
29 Stephen Cummings (GBr) MTN – Qhubeka 49
30 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 48
31 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 47
32 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 46
33 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 46
34 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 46
35 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 45
36 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka 43
37 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge 42
38 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 38
39 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement 37
40 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 37
41 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 37
42 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing 36
43 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 34
44 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 34
45 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 32
46 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 32
47 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 32
48 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 31
49 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 31
50 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 30
51 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 30
52 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 29
53 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 29
54 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 28
55 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 28
56 Richie Porte (Aus) Team Sky 28
57 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 27
58 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 27
59 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 27
60 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 26
61 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 26
62 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 26
63 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 26
64 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 25
65 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 25
66 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 24
67 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 23
68 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 22
69 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 21
70 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 20
71 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo 20
72 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 20
73 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 20
74 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 20
75 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 18
76 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement 18
77 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 18
78 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 17
79 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 17
80 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 17
81 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 16
82 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 16
83 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 15
84 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 15
85 Winner Anacona (Col) Movistar Team 15
86 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 15
87 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement 15
88 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
89 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 14
90 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 13
91 Marco Haller (Aut) Team Katusha 13
92 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 13
93 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 12
94 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka 12
95 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 11
96 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 11
97 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 11
98 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 11
99 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 11
100 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 11
101 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 10
102 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 10
103 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida 10
104 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 10
105 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 9
106 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN – Qhubeka 9
107 Michal Golas (Pol) Etixx – Quick-Step 9
108 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 9
109 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 8
110 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 8
111 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 8
112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 7
113 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 7
114 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 7
115 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 6
116 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida 5
117 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 2
118 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 2
119 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 2
120 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1
121 José Herrada (Spa) Movistar Team 1
122 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 1
123 Luke Rowe (GBr) Team Sky 1
124 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal -1
125 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale -5
126 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo -5
127 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits -5
128 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge -5
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 90  pts
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 87
3 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 78
4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 64
5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 56
6 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka 55
7 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 54
8 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 47
9 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 40
10 Richie Porte (Aus) Team Sky 40
11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 34
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 32
13 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 32
14 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 28
15 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 27
16 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 24
17 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 23
18 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 23
19 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 22
20 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 22
21 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 22
22 Winner Anacona (Col) Movistar Team 21
23 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 20
24 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge 17
25 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 16
26 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 16
27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 15
28 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 13
29 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 12
30 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 12
31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 10
32 Wouter Poels (Ned) Team Sky 10
33 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 9
34 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 8
35 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 8
36 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 8
37 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 8
38 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida 7
39 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 6
40 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 6
41 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 5
42 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 5
43 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 4
44 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 4
45 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 3
46 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 3
47 José Herrada (Spa) Movistar Team 3
48 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 3
49 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 2
50 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 2
51 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 2
52 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 2
53 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 2
54 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 2
55 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN – Qhubeka 2
56 Stephen Cummings (GBr) MTN – Qhubeka 2
57 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1
58 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1
59 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
60 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1
61 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 1
62 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1
63 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement 1
64 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1
65 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 1
66 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 1
67 Marco Haller (Aut) Team Katusha 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 78:40:12
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:30
3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:24:22
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:38:02
5 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 1:28:55
6 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 1:52:36
7 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge 2:11:09
8 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:43:41
9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 2:46:28
10 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 2:51:55
11 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN – Qhubeka 2:52:00
12 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 2:56:05
13 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 3:07:08
14 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 3:11:58
15 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:20:23
16 Marco Haller (Aut) Team Katusha 3:36:45
17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 3:37:20
18 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:38:44
19 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:39:09
20 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 3:40:31
21 Luke Rowe (GBr) Team Sky 3:42:26
22 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3:58:14
23 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 4:00:06
24 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 4:01:36
25 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 4:16:30
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Movistar Team 236:58:50
2 Tinkoff-Saxo 0:51:00
3 Astana Pro Team 0:53:36
4 Team Sky 0:55:12
5 MTN – Qhubeka 0:59:05
6 AG2R La Mondiale 1:15:11
7 Team Europcar 1:32:49
8 BMC Racing Team 2:06:58
9 IAM Cycling 2:22:22
10 Team LottoNL-Jumbo 2:25:01
11 Trek Factory Racing 2:43:33
12 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3:10:03
13 Team Giant-Alpecin 3:48:43
14 Lotto Soudal 4:10:59
15 Lampre-Merida 4:33:30
16 Bretagne-Séché Environnement 4:34:29
17 FDJ.fr 4:42:08
18 Team Katusha 5:10:10
19 Cofidis, Solutions Credits 5:17:47
20 Bora-Argon 18 5:22:40
21 Etixx – Quick-Step 6:33:28
22 Orica GreenEdge 8:29:31

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.