Жилберт с втора етапна. Алберто Контадор не остана длъжен на отбора на Астана

Giro d’Italia 2015

Stage 18  Melide – Verbania 170 km

Phillipe Gilbert (BMC) Photo: http://www.bicycle.net
Phillipe Gilbert (BMC) Photo: http://www.bicycle.net

Philippe Gilbert (BMC Racing Team) спечели своята втора победа в Джиро 2015 с финиш във Verbania. Атаката му дойде от група не бегълци, от която втори пресече финала Francesco Bongiorno (Bardiani-CSF) 45″ по-късно и Sylvain Chavanel (IAM Cycling) – трети.

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) направи необходимото, за да увеличи преднината си, но с резерви откъм вложени усилия. Той дръпна по единствената височина за деня десетки километри преди финала, когато опонентите му Mikel Landa и Fabio Aru попаднаха в клопката на падане.

Така лидерът не остана длъжен на Astana, които направиха нещо подобно на етапа при Motirolo.

Landa и Aru изгубиха близо 1:15 от Contador на финала на етапа. Така испанецът води с 5:15 на Landa и 6:05 на Aru.

Текст: CJ

1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 4:04:14
2 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:00:47
3 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:01:01
4 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
5 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
6 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
7 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
8 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
9 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 0:02:42
10 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:03:55
11 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:06:05
12 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
13 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:06:38
14 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:07:18
15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
16 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
17 Leopold Konig (Cze) Team Sky
18 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
19 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
20 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
21 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
23 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
24 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
25 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
26 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
28 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
29 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
30 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:11:34
31 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
32 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling 0:14:45
33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
34 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
35 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
36 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
37 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
38 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
39 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
40 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
41 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
42 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step
43 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
44 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
45 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
46 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
47 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
48 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
49 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
50 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
51 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
52 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:19:33
54 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:21:10
55 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
56 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
57 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
58 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
59 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
60 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
61 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
62 Igor Anton (Spa) Movistar Team
63 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
64 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
65 Fabio Felline (Ita) TrekRacing
66 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
67 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
68 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
69 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
70 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
71 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
72 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
73 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
74 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
75 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 0:21:57
76 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
77 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
78 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
79 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
80 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
82 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
83 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
84 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
85 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
86 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
87 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
88 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
89 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
90 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
91 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
92 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
93 Sebastian Henao (Col) Team Sky
94 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
95 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
96 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
97 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
98 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
99 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
100 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
101 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
102 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
103 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing
104 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
105 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini
106 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
107 Elia Viviani (Ita) Team Sky
108 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
109 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
110 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
111 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
112 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
113 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
114 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
115 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
116 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
117 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
118 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
119 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
120 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
121 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
122 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
123 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
124 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
125 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
126 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
127 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
128 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
129 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
130 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini
131 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini
132 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
133 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
134 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
135 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
136 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
137 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
138 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
139 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
140 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
141 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
142 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
143 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
144 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
145 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
146 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
147 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
148 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 0:22:50
149 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 0:22:51
150 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
151 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing
152 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing
153 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
154 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
155 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
156 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
157 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
158 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 0:23:59
159 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
160 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
161 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
162 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 0:25:19
163 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
164 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
165 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 0:25:39
DNF Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini
DNF Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
DNF Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
DNF Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
Point
# Rider Name (Country) Team Result
1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 45  pts
2 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 21
3 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 13
4 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 12
5 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 11
6 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 9
7 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 7
8 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 5
9 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 4
10 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 1
Mountain
# Rider Name (Country) Team Result
1 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 35  pts
2 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 18
3 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 12
4 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 9
5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 6
6 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 4
7 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 2
8 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 1
Premio della fuga
# Rider Name (Country) Team Result
1 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 28  pts
2 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 28
3 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 28
4 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 28
5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 19
6 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 8
Combativity
# Rider Name (Country) Team Result
1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 16  pts
2 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 12
3 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 9
4 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 7
5 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
6 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 4
7 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 3
8 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 3
9 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
Premio energy
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4  pts
2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 2
3 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 1
Team
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 12:21:01
2 Bardiani CSF 0:11:20
3 Astana Pro Team 0:13:35
4 Team Cannondale – Garmin 0:19:09
5 Lotto Soudal 0:21:02
6 Movistar Team
7 Fdj
8 Team Sky 0:21:57
9 Etixx – Quick-Step 0:22:12
10 Ag2R La Mondiale
11 Team Katusha 0:28:14
12 Southeast 0:28:37
13 IAM Cycling
14 Tinkoff Saxo 0:33:41
15 Androni-Sidermec 0:34:54
16 Team Giant – Alpecin 0:35:06
17 Orica GreenEdge 1:09:59
18 Team Lotto Nl – Jumbo 0:41:19
19 Lampre – Merida 0:49:33
20 CCC Sprandi Polkowice
21 Nippo – Vini Fantini 0:57:32
22 Trek Factory Racing 0:57:38
Team point
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 85  pts
2 Bardiani Csf 38
3 IAM Cycling 26
4 Southeast 19
5 Team Sky 15
6 Ag2R La Mondiale 13
7 Etixx – Quick-Step 12
8 Team Giant – Alpecin 9
9 Team Cannondale – Garmin 8
10 Orica GreenEdge 6
11 Tinkoff Saxo 4
12 Fdj 2
13 Team Lotto Nl – Jumbo 1
14 Movistar Team
15 Team Katusha
16 Lotto Soudal
17 Androni-Sidermec
18 Astana Pro Team
19 CCC Sprandi Polkowice
20 Lampre – Merida
21 Trek Factory Racing
22 Nippo – Vini Fantini
General classification after stage 18
# Rider Name (Country) Team Result
1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 72:23:09
2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:05:15
3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:06:05
4 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:07:01
5 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:09:40
6 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:10:44
7 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:11:05
8 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:12:53
9 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:13:01
10 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:14:01
11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:15:17
12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:17:12
13 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:21:15
14 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:21:25
15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:28:11
16 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 0:30:52
17 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:33:24
18 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 0:41:13
19 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:42:22
20 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:46:40
21 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:53:39
22 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:57:01
23 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:02:01
24 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 1:07:17
25 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:10:07
26 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1:11:23
27 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 1:12:25
28 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:23:16
29 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1:26:50
30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1:31:47
31 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 1:33:01
32 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1:34:43
33 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 1:35:35
34 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:36:07
35 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 1:40:16
36 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 1:44:58
37 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling 1:46:57
38 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 1:47:20
39 Igor Anton (Spa) Movistar Team 1:47:27
40 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:47:40
41 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 1:48:39
42 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:49:10
43 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 1:51:45
44 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:55:25
45 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 2:01:54
46 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 2:02:16
47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:04:27
48 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 2:04:59
49 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 2:05:15
50 Sebastian Henao (Col) Team Sky 2:07:35
51 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 2:07:54
52 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:09:01
53 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 2:09:07
54 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 2:11:15
55 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:12:00
56 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 2:14:22
57 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo 2:16:30
58 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 2:16:34
59 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 2:21:09
60 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 2:23:43
61 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 2:23:53
62 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 2:25:10
63 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli 2:25:47
64 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:27:33
65 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 2:30:02
66 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 2:30:41
67 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 2:30:58
68 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 2:31:34
69 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:31:50
70 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 2:34:25
71 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:38:00
72 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:38:18
73 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 2:38:49
74 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:39:44
75 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 2:42:59
76 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 2:44:11
77 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:45:55
78 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2:46:12
79 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:46:46
80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:47:04
81 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 2:49:04
82 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 2:50:17
83 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 2:51:38
84 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 2:55:35
85 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 2:56:31
86 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 2:57:26
87 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 2:59:59
88 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 3:03:30
89 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 3:04:24
90 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
91 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:04:27
92 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 3:05:06
93 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 3:07:46
94 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 3:08:13
95 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling 3:09:56
96 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:12:12
97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 3:12:57
98 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3:15:45
99 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 3:15:53
100 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 3:17:39
101 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 3:17:41
102 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 3:19:34
103 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 3:19:36
104 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 3:22:07
105 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 3:26:11
106 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:26:21
107 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 3:27:34
108 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 3:28:35
109 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:29:08
110 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 3:29:51
111 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 3:31:31
112 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 3:33:06
113 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing 3:33:47
114 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 3:35:07
115 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3:36:06
116 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 3:36:45
117 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3:36:48
118 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 3:39:53
119 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 3:39:56
120 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 3:40:04
121 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 3:40:40
122 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:42:05
123 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:42:30
124 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:42:59
125 Elia Viviani (Ita) Team Sky 3:44:27
126 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 3:45:13
127 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 3:45:23
128 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 3:50:43
129 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 3:51:53
130 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge 3:52:10
131 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3:53:45
132 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:55:57
133 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 3:56:04
134 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 3:56:33
135 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 3:57:40
136 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 3:58:36
137 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge 4:00:28
138 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 4:00:46
139 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 4:02:06
140 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin 4:06:57
141 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 4:07:10
142 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4:08:17
143 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 4:08:33
144 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 4:12:32
145 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4:12:50
146 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 4:15:48
147 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 4:16:18
148 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 4:17:04
149 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 4:19:01
150 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4:19:50
151 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 4:21:37
152 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 4:22:19
153 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4:28:29
154 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 4:29:08
155 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4:32:25
156 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 4:33:52
157 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 4:33:55
158 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 4:36:10
159 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 4:54:51
160 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 5:32:51
161 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 4:38:11
162 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 4:44:07
163 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 4:46:52
164 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4:53:26
165 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 4:56:07
Point classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 159  pts
2 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 142
3 Elia Viviani (Ita) Team Sky 134
4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 128
5 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 111
6 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 86
7 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 84
8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 75
9 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 72
10 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 66
11 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 60
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 57
13 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 56
14 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 55
15 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 53
16 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 50
17 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 49
18 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 47
19 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 43
20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 40
21 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 38
22 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 36
23 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 35
24 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 34
25 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 33
26 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 33
27 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 32
28 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 32
29 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 31
30 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 31
31 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 30
32 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 30
33 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 28
34 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 27
35 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 27
36 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 26
37 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 25
38 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 25
39 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 24
40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 24
41 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 24
42 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 22
43 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 21
44 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 21
45 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 20
46 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 20
47 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 20
48 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 20
49 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 19
50 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 17
51 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 17
52 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 16
53 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 16
54 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 16
55 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 16
56 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 15
57 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 15
58 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 15
59 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
60 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 14
61 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 12
62 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 12
63 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 11
64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
65 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 10
66 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
67 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 9
68 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 9
69 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 9
70 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 9
71 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
72 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 9
73 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 8
74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 8
75 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 8
76 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
77 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 7
78 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 6
79 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
80 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 5
81 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 5
82 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 5
83 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 5
84 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 4
85 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 4
86 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 3
87 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
88 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 3
89 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 3
90 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 2
91 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 2
92 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 2
93 Leopold Konig (Cze) Team Sky 1
94 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
95 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1
96 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
97 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 1
98 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 1
99 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 1
100 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 1
101 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing 1
102 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 1
103 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
104 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 1
105 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
106 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
107 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
108 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
109 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
110 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
111 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing
112 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
113 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
Mountain classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 92  pts
2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 91
3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 73
4 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 68
5 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 53
6 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 51
7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 45
8 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 36
9 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 35
10 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 33
11 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 28
12 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 28
13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 26
14 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 24
15 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 24
16 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 16
17 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 15
18 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 15
19 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 15
20 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 15
21 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
22 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 14
23 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 13
24 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 13
25 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 12
26 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 12
27 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 11
28 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 11
29 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 10
30 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 8
31 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 8
32 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 7
33 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 6
34 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 6
35 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
36 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 4
37 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 4
38 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 4
39 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 3
40 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
41 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
42 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 3
43 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3
44 Leopold Konig (Cze) Team Sky 2
45 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 2
46 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
47 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 2
48 Igor Anton (Spa) Movistar Team 2
49 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
50 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 2
51 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 2
52 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
53 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 2
54 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 2
55 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 1
56 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 1
57 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1
58 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
59 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1
60 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 1
61 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
62 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1
63 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 72:29:14
2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:50:56
3 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 1:41:15
4 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 1:45:40
5 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 1:55:49
6 Sebastian Henao (Col) Team Sky 2:01:30
7 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 2:08:17
8 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 2:10:29
9 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 2:15:04
10 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:21:28
11 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 2:25:29
12 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:25:45
13 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 2:28:20
14 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 2:32:44
15 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 2:36:54
16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:39:50
17 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 2:57:25
18 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 2:58:19
19 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 2:59:01
20 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:06:07
21 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 3:06:52
22 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3:09:40
23 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 3:23:46
24 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 3:27:01
25 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3:30:01
26 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 3:30:40
27 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 3:34:35
28 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:36:25
29 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 3:54:41
30 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4:02:12
31 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 4:02:28
32 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 4:06:27
33 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 4:12:56
34 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 4:16:14
35 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4:22:24
36 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 4:23:03
37 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 4:27:47
38 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 5:26:46
Azzuri d’Italia classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 10  pts
2 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 9
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 9
4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 5
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 5
6 Elia Viviani (Ita) Team Sky 5
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
8 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 4
9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4
10 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 4
11 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 4
12 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 4
13 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 4
14 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 4
15 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 4
16 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 3
17 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 2
18 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 2
19 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 2
20 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 2
21 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 2
22 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 2
23 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 2
24 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
25 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1
26 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1
27 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
28 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 1
29 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 1
30 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
Premio della fuga classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 481  pts
2 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 420
3 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 345
4 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 345
5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 300
6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 288
7 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 272
8 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 248
9 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 243
10 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 224
11 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 202
12 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 196
13 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 183
14 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 181
15 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 176
16 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 174
17 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 166
18 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 166
19 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 164
20 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 156
21 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 136
22 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 133
23 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 132
24 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 129
25 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 125
26 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 125
27 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 124
28 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 122
29 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 121
30 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 108
31 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 101
32 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 95
33 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 91
34 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 82
35 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 78
36 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 76
37 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 73
38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 72
39 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 62
40 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 61
41 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 61
42 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 59
43 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 48
44 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 44
45 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 36
46 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 35
47 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 34
48 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 34
49 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 31
50 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 30
51 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 28
52 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 26
53 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 26
54 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 25
55 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 24
56 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 24
57 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 23
58 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 22
59 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 20
60 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 19
61 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 19
62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 18
63 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 16
64 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 16
65 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 15
66 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling 15
67 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 15
68 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 15
69 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 11
70 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 10
71 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 10
72 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 9
73 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 9
74 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 8
75 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 7
76 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 7
77 Leopold Konig (Cze) Team Sky 5
Combativity classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 37  pts
2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 35
3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 34
4 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 29
5 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 29
6 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 27
7 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 24
8 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 24
9 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 22
10 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 21
11 Elia Viviani (Ita) Team Sky 20
12 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 19
13 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 18
14 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 18
15 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 18
16 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 17
17 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 17
18 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 17
19 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 16
20 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 16
21 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 15
22 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 15
23 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 15
24 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 15
25 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 14
26 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 14
27 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 14
28 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 13
29 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 13
30 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 12
31 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 11
32 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
33 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 10
34 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 10
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 10
36 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 10
37 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 9
38 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 9
39 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 9
40 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 8
41 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 8
42 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
43 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 8
44 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 8
45 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 8
46 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 7
47 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 7
48 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 7
49 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 7
50 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 7
51 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 7
52 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 7
53 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 7
54 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 7
55 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 7
56 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 6
57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
58 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 6
59 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 5
60 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 5
61 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 5
62 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 5
63 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 4
64 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
65 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 4
66 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 4
67 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 4
68 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 4
69 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 4
70 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 3
71 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 3
72 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 3
73 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 3
74 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 3
75 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3
76 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 3
77 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3
78 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 3
79 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
80 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 3
81 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1
82 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
83 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1
84 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1
85 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1
86 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 1
Premio energy classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 8  pts
2 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 8
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 7
4 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 5
5 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 5
6 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 5
7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 4
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 4
9 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4
10 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 4
11 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 4
12 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
13 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 4
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 3
15 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2
16 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 2
17 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
18 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 2
19 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 2
20 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 2
21 Elia Viviani (Ita) Team Sky 2
22 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 2
23 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
24 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
25 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 1
26 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 1
27 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 1
Team classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 216:50:51
2 BMC Racing Team 0:20:13
3 Movistar Team 0:32:24
4 Team Sky 0:50:24
5 Team Cannondale – Garmin 1:28:58
6 Tinkoff Saxo 1:58:02
7 Lotto Soudal 2:11:12
8 Team Katusha 2:33:32
9 Ag2R La Mondiale 3:00:50
10 Fdj 4:06:09
11 Bardiani CSF 3:26:17
12 Etixx – Quick-Step 3:26:24
13 IAM Cycling 4:11:44
14 Team Lotto Nl – Jumbo 4:13:10
15 Southeast 4:26:03
16 CCC Sprandi Polkowice 4:28:37
17 Lampre – Merida 4:49:54
18 Orica GreenEdge 5:10:41
19 Androni-Sidermec 5:19:14
20 Nippo – Vini Fantini 5:49:52
21 Trek Factory Racing 7:33:45
22 Team Giant – Alpecin 7:50:28
Team point classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 478  pts
2 BMC Racing Team 311
3 Lampre – Merida 296
4 Team Sky 251
5 Movistar Team 245
6 Bardiani CSF 219
7 Orica GreenEdge 210
8 Tinkoff Saxo 209
9 Team Katusha 209
10 Team Lotto Nl – Jumbo 203
11 Trek Factory Racing 194
12 Southeast 187
13 Androni-Sidermec 178
14 IAM Cycling 175
15 Team Cannondale – Garmin 158
16 Lotto Soudal 134
17 Team Giant – Alpecin 132
18 Ag2R La Mondiale 131
19 Nippo – Vini Fantini 110
20 Fdj 63
21 CCC Sprandi Polkowice 59
22 Etixx – Quick-Step 56

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.