Ланда с втора солова победа в Джирото. Контадор прави сломява опонентите

Giro d’Italia 2015

Stage 16 Pinzolo – Aprica 174 km.

Mikel Landa

 

Mikel Landa (Astana) постигна втора етана победа в Джирото. След като в Astana видяха, че лидерът им Fabio Aru има затруднения по последната височина Mortirolo, явно в тима са дали зелена светлина на Landa. Той не пропусна възможността да я оползвотвори максимално. 4 км. преди финала той се изстреля в атака и покори поредния връх в солова езда.

38″ след него Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) победи лидера Alberto Contador в спринт за второто място. Aru пресече финал 2:49 след победителя.

След днешния етап Contador води генералното класиране пред Landa 4’2″. Трети е Fabio Aru на 4’52“.
Текст: CJ

1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 5:02:51
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:38
3 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
4 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:02:03
5 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
6 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:02:10
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:51
8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:03:16
9 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:03:19
10 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
11 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:06:18
13 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
14 Igor Anton (Spa) Movistar Team
15 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:08:13
16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
17 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:10:31
18 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
19 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
20 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
21 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step
22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
23 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
24 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:14:38
25 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
26 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
27 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 0:18:01
28 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:22:08
29 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
30 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
31 Sebastian Henao (Col) Team Sky
32 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
33 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
34 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
35 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
36 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
37 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
38 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
39 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
40 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
41 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
42 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
43 Fabio Felline (Ita) TrekRacing
44 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
45 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
46 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
47 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
48 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
49 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
50 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
51 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini
52 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
53 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
54 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
55 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
56 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:23:10
57 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 0:24:39
58 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:25:09
59 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:27:50
60 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
61 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
62 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
63 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
64 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:28:22
65 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
66 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
67 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:31:37
68 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
69 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
70 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
71 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
72 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
73 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
74 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
75 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
76 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
77 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
78 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
79 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
80 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
81 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
82 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
83 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
84 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
85 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
86 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini
87 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
88 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
89 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
90 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
91 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
92 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
93 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
94 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
95 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
96 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
97 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
98 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
99 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
100 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
101 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
102 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
103 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
104 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
105 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
106 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
107 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:33:07
108 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
109 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
110 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:33:36
111 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
112 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
113 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 0:35:55
114 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:37:54
115 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
116 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
117 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
118 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
119 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
120 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
121 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
122 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
123 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:38:16
124 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
125 Elia Viviani (Ita) Team Sky
126 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
127 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
128 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
129 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
130 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
131 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
132 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing
133 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
134 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
135 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
136 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
137 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step
138 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
139 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
140 Calvin Watson (Aus) TrekRacing
141 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini
142 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
143 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
144 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing
145 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini
146 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:38:19
147 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
148 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
149 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
150 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
151 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
152 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
153 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
154 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
155 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
156 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
157 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing
158 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
159 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
160 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
161 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
162 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
163 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
164 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
165 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
166 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:39:50
167 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:40:19
168 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
169 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing
170 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
DNS Richie Porte (Aus) Team Sky
DNF Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
DNF Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
DNF Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 15  pts
2 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 12
4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 9
5 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 8
6 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 7
7 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 6
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 4
9 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 4
10 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 4
11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
12 Leopold Konig (Cze) Team Sky
13 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
14 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
Mountain 1 – Campo Carlo Magno – km. 13
# Rider Name (Country) Team Result
1 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 15  pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 8
3 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 6
4 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 4
5 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2
6 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 1
Mountain 2- Passo del Tonale – km. 55
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 15  pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 8
3 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 6
4 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 4
5 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 2
6 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
Mountain 3 – Aprica – km. 102
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 7  pts
2 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 4
3 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 2
4 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1
Mountain 4 – Passo del Mortirolo – km. 140
# Rider Name (Country) Team Result
1 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 35  pts
2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 18
3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 12
4 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 9
5 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 6
6 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 4
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 2
8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 1
Mountain 5 – Aprica – km. 174
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 7  pts
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
3 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 2
4 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 1
Sprint 1 – Corteno Golgi – km. 94
# Rider Name (Country) Team Result
1 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 10  pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 6
3 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3
4 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2
5 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1
Sprint 2 – Tirano – km. 118
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 10  pts
2 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 6
3 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3
4 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 2
5 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 1
Combativity
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 11  pts
2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 10
3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 10
4 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 8
5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 7
6 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 6
7 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 6
8 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 4
9 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 3
10 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 3
11 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3
12 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2
13 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2
14 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1
15 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 1
16 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1
17 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 1
Premio energy
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 4  pts
2 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 2
3 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 15:21:55
2 Movistar Team 0:05:30
3 BMC Racing Team 0:08:38
4 Lotto Soudal 0:21:22
5 Team Sky 0:22:36
6 AG2R La Mondiale
7 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:25:34
8 Team LottoNL-Jumbo 0:31:32
9 Bardiani CSF 0:35:00
10 Team Katusha 0:39:11
11 FDJ.fr 0:39:55
12 CCC Sprandi Polkowice 0:41:25
13 Etixx – Quick-Step
14 Tinkoff-Saxo 0:46:43
15 Androni Giocattoli 0:57:32
16 Southeast Pro Cycling 0:58:44
17 Nippo – Vini Fantini 1:12:00
18 Orica GreenEdge
19 IAM Cycling 1:12:11
20 Lampre-Merida 1:13:30
21 Trek Factory Racing 1:25:18
22 Team Giant-Alpecin 1:34:03
Team points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 60  pts
2 Team LottoNL-Jumbo 35
3 Team Katusha 28
4 Tinkoff-Saxo 25
5 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 23
6 Movistar Team 16
7 BMC Racing Team 10
8 Bardiani CSF 9
9 Lotto Soudal 8
10 Team Sky 7
11 AG2R La Mondiale 6
12 FDJ.fr 5
13 Androni Giocattoli 5
14 Orica GreenEdge 1
15 CCC Sprandi Polkowice
16 Etixx – Quick-Step
17 Lampre-Merida
18 Southeast Pro Cycling
19 Trek Factory Racing
20 Nippo – Vini Fantini
21 IAM Cycling
22 Team Giant-Alpecin
General classification after stage 10
# Rider Name (Country) Team Result
1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 65:04:59
2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:04:02
3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:04:52
4 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:05:48
5 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:08:27
6 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:09:21
7 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:09:52
8 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:11:40
9 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:12:48
10 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:12:49
11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:14:04
12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:15:49
13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:19:50
14 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 0:22:12
15 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:26:04
16 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:26:30
17 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:26:58
18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:27:20
19 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 0:32:33
20 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:37:22
21 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:37:47
22 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:38:00
23 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:46:09
24 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 0:46:43
25 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:48:09
26 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:01:00
27 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1:01:56
28 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 1:06:11
29 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 1:15:20
30 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1:18:51
31 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1:19:28
32 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1:23:07
33 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1:25:02
34 Igor Anton (Spa) Movistar Team 1:28:31
35 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:29:37
36 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 1:30:45
37 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 1:31:36
38 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 1:31:58
39 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:32:53
40 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 1:36:23
41 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:36:27
42 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling 1:37:50
43 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 1:45:27
44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:48:35
45 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 1:49:00
46 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1:49:03
47 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:51:08
48 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:52:36
49 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:52:44
50 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 1:53:15
51 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 1:53:19
52 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:54:27
53 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 1:54:59
54 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 2:11:01
55 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1:58:12
56 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo 1:59:22
57 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
58 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 2:00:20
59 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 2:00:32
60 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 2:01:33
61 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 2:04:42
62 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 2:08:16
63 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 2:10:16
64 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 2:12:24
65 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli 2:13:13
66 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 2:17:46
67 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:18:08
68 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:21:06
69 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:21:41
70 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 2:22:27
71 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:22:50
72 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 2:25:37
73 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 2:26:18
74 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2:26:29
75 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 2:26:38
76 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:27:08
77 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 2:28:00
78 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:29:01
79 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:30:32
80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:30:37
81 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 2:30:41
82 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 2:33:18
83 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 2:34:25
84 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 2:35:02
85 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 2:35:16
86 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 2:38:11
87 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 2:39:49
88 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 2:40:07
89 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
90 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 2:41:38
91 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 2:46:38
92 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:46:51
93 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 2:52:06
94 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 2:52:26
95 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling 2:52:57
96 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 2:54:14
97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 2:56:11
98 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:57:07
99 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 2:58:32
100 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 3:01:49
101 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:02:37
102 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 3:03:13
103 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 3:03:37
104 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 3:05:32
105 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 3:05:38
106 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 3:07:51
107 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 3:10:21
108 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:10:48
109 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 3:10:55
110 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 3:11:56
111 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 3:13:36
112 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3:14:12
113 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 3:14:30
114 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 3:14:37
115 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 3:16:12
116 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing 3:16:26
117 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 3:17:02
118 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3:17:46
119 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:17:56
120 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 3:19:31
121 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 3:20:02
122 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 3:21:59
123 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:22:47
124 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 3:23:32
125 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 3:23:43
126 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:23:45
127 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 3:24:04
128 Elia Viviani (Ita) Team Sky 3:28:35
129 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 3:29:31
130 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
131 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 3:31:20
132 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 3:33:24
133 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 3:34:54
134 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge 3:36:18
135 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3:37:18
136 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge 3:38:49
137 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:39:53
138 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 3:40:12
139 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 3:41:33
140 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 3:41:46
141 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 3:41:52
142 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin 3:42:26
143 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 3:43:38
144 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:43:46
145 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 3:44:02
146 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:49:17
147 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 3:50:22
148 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 3:52:53
149 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 3:52:59
150 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 3:56:18
151 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:56:27
152 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:56:31
153 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 3:56:40
154 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 3:58:50
155 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 4:01:51
156 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 4:03:04
157 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 4:04:52
158 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4:05:06
159 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 4:06:27
160 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4:10:46
161 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 4:11:28
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 4:11:43
163 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 4:12:46
164 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 4:13:33
165 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 4:13:55
166 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 4:16:58
167 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 4:19:36
168 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 4:22:23
169 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 4:31:33
170 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4:31:44
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Elia Viviani (Ita) Team Sky 119  pts
2 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 119
3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 109
4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 91
5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 86
6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 83
7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 75
8 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 72
9 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 60
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 57
11 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 55
12 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 53
13 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 50
14 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 49
15 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 47
16 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 47
17 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 46
18 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 41
19 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 41
20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 40
21 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 34
22 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 34
23 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 33
24 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 33
25 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 32
26 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 32
27 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 31
28 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 31
29 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 31
30 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 30
31 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 30
32 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 27
33 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 27
34 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 26
35 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 26
36 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 25
37 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 25
38 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 25
39 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 25
40 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 24
41 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 23
42 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 22
43 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 21
44 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 20
45 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 20
46 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 17
47 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 16
48 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 16
49 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 16
50 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 16
51 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 16
52 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 15
53 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 15
54 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
55 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 14
56 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 14
57 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 13
58 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 13
59 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 13
60 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 12
61 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 12
62 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 11
63 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 11
64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
65 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 10
66 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 10
67 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
68 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 9
69 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 9
70 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 9
71 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 9
72 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
73 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 8
74 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 8
75 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 8
76 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
77 Leopold Konig (Cze) Team Sky 6
78 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 6
79 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
80 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 6
81 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 6
82 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 5
83 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 5
84 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 4
85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 4
86 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 4
87 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 3
88 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
89 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 3
90 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3
91 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 3
92 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 2
93 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 2
94 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 2
95 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
96 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
97 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 2
98 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 2
99 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 2
100 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
101 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
102 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 1
103 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 1
104 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing 1
105 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 1
106 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 1
107 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
108 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 92  pts
2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 91
3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 73
4 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 68
5 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 53
6 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 51
7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 45
8 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 33
9 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 28
10 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 28
11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 26
12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 24
13 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 24
14 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 18
15 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 15
16 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 15
17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 15
18 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 15
19 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 13
21 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 13
22 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 12
23 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 11
24 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 10
25 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 10
26 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 7
27 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 7
28 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 6
29 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 6
30 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
31 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 5
32 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 4
33 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 4
34 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 4
35 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 3
36 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
37 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
38 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 3
39 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3
40 Leopold Konig (Cze) Team Sky 2
41 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 2
42 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 2
44 Igor Anton (Spa) Movistar Team 2
45 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 2
46 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
47 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 2
48 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
49 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 2
50 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 1
51 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 1
52 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1
53 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
54 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1
55 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 1
56 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1
57 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
58 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 1
59 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 1
Sprint classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 36  pts
2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 30
3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 29
4 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 24
5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 23
6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 20
7 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 20
8 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 19
9 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 16
10 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 16
11 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 16
12 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 15
13 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 13
14 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 13
15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 12
16 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 12
17 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 12
18 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 10
19 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 10
20 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 10
21 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 10
22 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 10
23 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 9
24 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 9
25 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 9
26 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
27 Elia Viviani (Ita) Team Sky 9
28 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 9
29 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 8
30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 8
31 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
32 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 8
33 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
34 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 8
35 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 8
36 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 6
37 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 6
38 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 6
39 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 6
40 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 6
41 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
42 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 5
43 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 5
44 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 4
45 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 4
46 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 4
47 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 3
48 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 3
49 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 3
50 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 3
51 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3
52 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 3
53 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
54 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3
55 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
56 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 2
57 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2
58 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 2
59 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 2
60 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
61 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1
62 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
63 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
64 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 1
65 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1
66 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
67 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1
68 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1
69 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 1
Azzurri d’Italia classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 10  pts
2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 5
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 5
4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 5
5 Elia Viviani (Ita) Team Sky 5
6 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 5
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
8 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 4
9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4
10 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 4
11 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 4
12 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 4
13 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 4
14 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 4
15 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 2
16 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 2
17 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 2
18 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 2
19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 2
20 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 2
21 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 2
22 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 2
23 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 2
24 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
25 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1
26 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
27 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1
28 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 1
29 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
Combativity classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 35  pts
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 34
3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 29
4 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 27
5 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 24
6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 21
7 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 21
8 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 21
9 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 19
10 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 18
11 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 18
12 Elia Viviani (Ita) Team Sky 17
13 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 17
14 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 16
15 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 16
16 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 15
17 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 15
18 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 15
19 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 15
20 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 15
21 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 15
22 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 14
23 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 14
24 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 14
25 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 12
26 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 12
27 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 11
28 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
29 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 10
30 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 10
31 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 10
32 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 10
33 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 9
34 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 9
35 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 9
36 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 9
37 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 9
38 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 8
39 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 8
40 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
41 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 8
42 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 8
43 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 7
44 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 7
45 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 7
46 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 7
47 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 7
48 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 7
49 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 7
50 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 7
51 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 7
52 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 6
53 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
54 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 6
55 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 6
56 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 6
57 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 5
58 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 5
59 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 5
60 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 5
61 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 5
62 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 4
63 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
64 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 4
65 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 4
66 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 4
67 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 4
68 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 3
69 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 3
70 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 3
71 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3
72 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
73 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3
74 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
75 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 3
76 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 3
77 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 3
78 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
79 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 1
80 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
81 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1
82 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1
83 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1
84 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 1
Premio Energy classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 8  pts
2 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 8
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 7
4 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 5
5 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 5
6 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 5
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 4
8 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 4
9 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 4
10 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
11 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 4
12 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 3
13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 2
14 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2
15 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 2
16 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
17 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 2
18 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 2
19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 2
20 Elia Viviani (Ita) Team Sky 2
21 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 2
22 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
23 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
24 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 1
25 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 65:09:51
2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:43:17
3 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 1:27:06
4 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 1:40:35
5 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:46:16
6 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 1:50:07
7 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:55:40
8 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 1:59:50
9 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 2:07:32
10 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 2:12:54
11 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:13:16
12 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 2:17:35
13 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 2:21:26
14 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 2:21:46
15 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:22:16
16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:09
17 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 2:35:15
18 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
19 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 2:41:46
20 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 2:47:34
21 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 2:51:19
22 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:52:15
23 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 3:06:03
24 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 3:08:44
25 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 3:11:20
26 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 3:12:10
27 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 3:12:54
28 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:17:55
29 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 3:18:40
30 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 3:38:46
31 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3:38:54
32 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 3:45:30
33 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 3:51:26
34 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 3:51:48
35 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 3:58:12
36 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 4:00:00
37 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 4:00:14
38 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 4:01:35
39 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 4:08:41
40 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 4:12:06
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 194:52:42
2 Movistar Team 0:24:35
3 BMC Racing Team 0:33:48
4 Team Sky 0:42:02
5 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:22:38
6 Tinkoff-Saxo 1:37:09
7 Lotto Soudal 2:03:45
8 Team Katusha 2:18:53
9 AG2R La Mondiale 2:51:56
10 FDJ.fr 3:02:04
11 Etixx – Quick-Step 3:16:28
12 Bardiani CSF 3:25:36
13 Team LottoNL-Jumbo 3:44:24
14 CCC Sprandi Polkowice 3:50:35
15 IAM Cycling 3:56:03
16 Southeast Pro Cycling 4:09:47
17 Lampre-Merida 4:13:56
18 Orica GreenEdge 4:43:09
19 Androni Giocattoli 4:56:04
20 Nippo – Vini Fantini 5:04:06
21 Trek Factory Racing 6:49:13
22 Team Giant-Alpecin 7:23:29
Team Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 478  pts
2 Lampre-Merida 242
3 Movistar Team 235
4 Team Sky 228
5 BMC Racing Team 226
6 Tinkoff-Saxo 205
7 Orica GreenEdge 204
8 Team Katusha 201
9 Team LottoNL-Jumbo 196
10 Bardiani CSF 179
11 Southeast Pro Cycling 168
12 Trek Factory Racing 156
13 Androni Giocattoli 154
14 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 150
15 IAM Cycling 131
16 Lotto Soudal 122
17 AG2R La Mondiale 118
18 Nippo – Vini Fantini 99
19 Team Giant-Alpecin 98
20 CCC Sprandi Polkowice 58
21 FDJ.fr 51
22 Etixx – Quick-Step 33

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.