Илнур Закарин – поредният беглец с етапна победа в Джирото

Giro d’Italia 2015

Stage 11 Forli – Imola (Autodromo Ferrari) 153 km.

Ilnur Zakarin
Ilnur Zakarin

Ilnur Zakarin (Katusha) триумфира на пистата на Ферари в края на 11. етап от Обиколката на Италия. Той беше част от групата на 10 бегълци, а направи силна атака във финалното изкачване няколко километра преди финала. След като се откъсна, той направи обиколката на сравнително равнинната Imola и пресече финала сам.

Carlos Betancur (AG2R-La Mondiale) спечели спринта за второто място срещу Franco Pellizotti на минута след етапния победител.

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) остава лидер в генералното класиране.

Текст: CJ

1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 3:55:08
2 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 0:00:53
3 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
4 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
5 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
6 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
7 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
8 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:00:58
9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
10 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 0:01:02
11 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
12 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
13 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
14 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
15 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
16 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
17 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
18 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
19 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
20 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
21 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
22 Leopold Konig (Cze) Team Sky
23 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
24 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
25 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
26 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
27 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
28 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
29 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step
30 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
31 Richie Porte (Aus) Team Sky
32 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
33 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
34 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
35 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
36 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
37 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
38 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
39 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini
40 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
41 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
42 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
43 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
44 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
45 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
46 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
47 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
48 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
49 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
50 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
51 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:01:09
52 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
53 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
54 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:01:19
55 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:02:52
56 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:06
57 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:04:26
58 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo 0:06:14
59 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
60 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:06:49
61 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini
62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
63 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
64 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
65 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:06:55
66 Igor Anton (Spa) Movistar Team
67 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
68 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
69 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
70 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 0:07:28
71 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step
72 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:10:12
73 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
74 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:13:19
75 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:18:05
76 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
77 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
78 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:18:08
79 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:19:05
80 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
81 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
82 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing
83 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
84 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
85 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
86 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
87 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
88 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
89 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
90 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
91 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
92 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
93 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
94 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
95 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
96 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
97 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
98 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
99 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
100 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
101 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step
102 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
103 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
104 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
105 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
106 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
107 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
108 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
109 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing
111 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
112 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
113 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
114 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
115 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing
116 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
117 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
118 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
119 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
120 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
121 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
122 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
123 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
124 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing
125 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
126 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
127 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
128 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
129 Fabio Felline (Ita) TrekRacing
130 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
131 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
132 Elia Viviani (Ita) Team Sky
133 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
134 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
135 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
136 Sebastian Henao (Col) Team Sky
137 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
138 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
139 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
140 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
141 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
142 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
143 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
144 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini
145 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
146 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini
147 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
148 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
149 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
150 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
151 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
152 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
153 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
154 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
155 Calvin Watson (Aus) TrekRacing
156 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
157 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
158 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
159 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
160 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
161 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
162 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
163 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
164 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
165 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
166 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
167 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing
168 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
169 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
170 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
171 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
172 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
173 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
174 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
175 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
176 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
177 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
178 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
179 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
180 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
181 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
182 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
183 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
184 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
185 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
186 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
187 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 25  pts
2 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 18
3 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 16
4 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 12
5 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 10
6 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 9
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 7
8 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
9 Elia Viviani (Ita) Team Sky 6
10 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4
11 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
12 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
13 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 3
14 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 2
15 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
16 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 1
17 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 1
Mountain 1 – Passo del Trebbio – km. 24
# Rider Name (Country) Team Result
1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 7  pts
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 2
4 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1
Mountain 2 – Valico del Prugno – km. 70
# Rider Name (Country) Team Result
1 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 7  pts
2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 4
3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
4 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1
Mountain 3 – Tre Monti – km. 130
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 3  pts
2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 2
3 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 1
Sprint 1 – Castrocaro Terme e Terra del Sole – km. 7
# Rider Name (Country) Team Result
1 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 10  pts
2 Elia Viviani (Ita) Team Sky 6
3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 3
4 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 1
Sprint 2 – Borgo Tossignano – km. 81
# Rider Name (Country) Team Result
1 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 10  pts
2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
3 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
5 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 1
Combativity
# Rider Name (Country) Team Result
1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 7  pts
2 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 7
3 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 7
4 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 7
5 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 5
6 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 4
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
8 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 4
9 Elia Viviani (Ita) Team Sky 4
10 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
11 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 3
12 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2
13 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 1
Premio Energy
# Rider Name (Country) Team Result
1 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4  pts
2 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 2
3 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 1
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Katusha 11:47:28
2 Movistar Team 0:00:53
3 Astana Pro Team
4 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
5 CCC Sprandi Polkowice 0:00:58
6 BMC Racing Team
7 Team Sky 0:01:02
8 Tinkoff-Saxo
9 Nippo – Vini Fantini 0:06:14
10 Team LottoNL-Jumbo 0:06:46
11 Orica GreenEdge 0:06:55
12 Etixx – Quick-Step 0:07:28
13 Androni Giocattoli 0:19:03
14 Lotto Soudal 0:19:05
15 AG2R La Mondiale 0:21:00
16 Bardiani CSF 0:28:15
17 Lampre-Merida 0:37:08
18 Southeast Pro Cycling
19 Team Giant-Alpecin
20 IAM Cycling
21 FDJ.fr
22 Trek Factory Racing 0:55:11
Team points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Katusha 52  pts
2 AG2R La Mondiale 40
3 Androni Giocattoli 25
4 Movistar Team 25
5 Astana Pro Team 22
6 CCC Sprandi Polkowice 16
7 Team LottoNL-Jumbo 14
8 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 10
9 Trek Factory Racing 8
10 BMC Racing Team 7
11 Team Sky 5
12 Southeast Pro Cycling 4
13 Lampre-Merida 3
14 Bardiani CSF 3
15 Team Giant-Alpecin 2
16 Orica GreenEdge 1
17 Nippo – Vini Fantini 1
18 Lotto Soudal
19 Tinkoff-Saxo
20 Etixx – Quick-Step
21 IAM Cycling
22 FDJ.fr
General classification after stage 11
# Rider Name (Country) Team Result
1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 46:54:19
2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:03
3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:00:46
4 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:16
5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:01:46
6 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 0:02:10
7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:12
8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:02:20
9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:24
10 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:02:30
11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:03:01
12 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:03:09
13 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:03:10
14 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
15 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:03:18
16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:03:33
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:04:00
18 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:04:19
19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:04:41
20 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 0:11:41
21 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:31:41
22 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:07:49
23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:10:30
24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:13:25
25 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:13:36
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:13:38
27 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 0:20:32
28 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:21:17
29 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:22:12
30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:25:22
31 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:27:20
32 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 0:27:30
33 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:29:28
34 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 0:29:47
35 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:32:49
36 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:33:57
37 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:34:15
38 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 0:36:55
39 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:38:31
40 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:41:00
41 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:41:20
42 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:43:25
43 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 0:44:17
44 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:45:03
45 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:45:11
46 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:47:13
47 Igor Anton (Spa) Movistar Team 0:47:34
48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:48:30
49 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:49:24
50 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:51:46
51 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:51:53
52 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:52:40
53 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling 0:54:11
54 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo 0:55:57
55 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:56:04
56 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:56:25
57 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:57:21
58 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:58:52
59 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 0:59:00
60 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 1:02:33
61 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 1:02:36
62 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli 1:03:02
63 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 1:03:47
64 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 1:04:09
65 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 1:04:32
66 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:04:58
67 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1:28:41
68 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:54:41
69 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:06:58
70 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 1:07:21
71 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:07:23
72 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:07:49
73 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 1:08:46
74 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 1:12:25
75 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 1:14:30
76 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 1:14:56
77 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 1:15:26
78 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1:15:57
79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:15:59
80 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:16:07
81 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:16:16
82 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:18:49
83 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:19:10
84 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:19:39
85 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:19:50
86 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 1:21:37
87 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 1:22:52
88 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing 1:23:02
89 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 1:23:21
90 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 1:26:02
91 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:27:06
92 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:27:14
93 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1:28:34
94 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 1:29:40
95 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1:29:44
96 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:29:59
97 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:32:46
98 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 1:33:37
99 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 1:34:02
100 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling 1:34:20
101 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1:34:29
102 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:35:04
103 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 1:35:14
104 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 1:35:27
105 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1:35:51
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 1:37:02
107 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 1:37:45
108 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:38:43
109 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 1:38:47
110 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1:39:32
111 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 1:39:39
112 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:42:44
113 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:44:03
114 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 1:44:10
115 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 1:45:47
116 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 1:46:27
117 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:48:49
118 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 1:50:07
119 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step 1:50:15
120 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 1:50:42
121 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 1:50:56
122 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 1:51:01
123 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 1:51:29
124 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:53:10
125 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 1:53:41
126 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 1:53:53
127 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 1:53:54
128 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:53:56
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:54:00
130 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 1:55:14
131 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:56:29
132 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1:57:48
133 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:57:53
134 Elia Viviani (Ita) Team Sky 1:58:36
135 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge 1:58:51
136 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 1:58:57
137 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 1:59:38
138 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 2:00:44
139 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 2:01:56
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 2:02:09
141 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:02:36
142 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 2:02:42
143 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:03:10
144 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin 2:03:29
145 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 2:03:48
146 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing 2:05:01
147 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:05:10
148 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 2:06:46
149 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 2:07:20
150 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge 2:08:16
151 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 2:08:32
152 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida 2:09:00
153 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 2:10:22
154 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:11:16
155 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 2:11:46
156 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 2:12:55
157 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 2:14:19
158 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:14:28
159 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 2:15:41
160 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 2:15:44
161 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 2:16:02
162 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 2:17:19
163 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 2:17:36
164 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 2:17:46
165 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 2:18:00
166 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 2:20:46
167 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:21:23
168 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 2:23:27
169 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 2:26:01
170 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 2:28:07
171 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 2:28:18
172 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 2:29:46
173 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 2:32:46
174 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 2:33:32
175 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 2:34:13
176 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 2:34:19
177 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 2:34:21
178 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli 2:34:57
179 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 2:35:12
180 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 2:35:41
181 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 2:36:24
182 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 2:38:51
183 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 2:43:03
184 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 2:43:06
185 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 2:44:43
186 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 2:51:07
187 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 2:53:02
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 101  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 85
3 Elia Viviani (Ita) Team Sky 84
4 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 71
5 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 60
6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 50
7 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 47
8 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 47
9 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 41
10 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 41
11 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 40
12 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli 40
13 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 40
14 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 37
15 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 37
16 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 37
17 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 34
18 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 34
19 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 34
20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 33
21 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 31
22 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 31
23 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 29
24 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 27
25 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 27
26 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 26
27 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 26
28 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 25
29 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 25
30 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 25
31 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 25
32 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 24
33 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 24
34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 23
35 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 22
36 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 22
37 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 20
38 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 20
39 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 20
40 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 20
41 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 17
42 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 17
43 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 17
44 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 16
45 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 16
46 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 16
47 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 15
48 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
49 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 14
50 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 14
51 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 14
52 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 13
53 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 13
54 Richie Porte (Aus) Team Sky 12
55 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 12
56 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 12
57 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 11
58 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
59 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 10
60 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
61 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 9
62 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
63 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 9
64 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 8
65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
66 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
67 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 6
68 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 6
69 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing 6
70 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 5
71 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 5
72 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing 5
73 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 4
74 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 4
75 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 4
76 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 3
77 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 3
78 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 3
79 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 3
80 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
81 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3
82 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 3
83 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 2
84 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 2
85 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
86 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
87 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 2
88 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 2
89 Marco Coledan (Ita) TrekRacing 2
90 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
91 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
92 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
93 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 1
94 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 1
95 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing 1
96 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 1
97 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 52  pts
2 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 50
3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 43
4 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 41
5 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 23
6 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 19
7 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 15
8 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 15
9 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 15
10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 15
11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 14
12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 14
13 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 13
14 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 12
15 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 12
16 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 12
17 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 10
18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 10
19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 10
20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 7
21 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 7
22 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 6
23 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 6
24 Richie Porte (Aus) Team Sky 6
25 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 6
26 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 5
27 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 5
28 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 4
29 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 4
30 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
31 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
32 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 3
33 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
34 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 2
35 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
36 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 2
37 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2
38 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
39 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1
40 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 1
41 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 1
42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1
43 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
44 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1
45 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
46 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 1
47 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 1
48 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 1
Sprint classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 30  pts
2 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 27
3 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 22
4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 20
5 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 20
6 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 20
7 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli 20
8 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 19
9 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 15
10 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 13
11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 12
12 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 12
13 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 11
14 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 10
15 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 10
16 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 10
17 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 9
18 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 9
19 Elia Viviani (Ita) Team Sky 9
20 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 9
21 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 9
22 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 8
23 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
24 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
25 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 8
26 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 6
27 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 6
28 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 6
29 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing 6
30 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 6
31 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 5
32 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
33 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 5
34 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 4
35 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 4
36 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 3
37 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 3
38 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 3
39 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 3
40 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 3
41 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3
42 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
43 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
44 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 2
45 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 2
46 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 2
47 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
48 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
49 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1
50 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 1
51 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1
52 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1
53 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 1
Azzurri d’Italia classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 5  pts
2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 4
3 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 4
4 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 4
5 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 4
6 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 4
7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 4
8 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 4
9 Elia Viviani (Ita) Team Sky 4
10 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 4
11 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 2
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
13 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 2
14 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 2
15 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 2
16 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 2
17 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 2
18 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 2
19 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1
21 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 1
22 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1
24 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 1
25 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 1
26 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 1
27 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 1
28 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 1
Combativity classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 25  pts
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 20
3 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 17
4 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 17
5 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 16
6 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 15
7 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 15
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 14
9 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 14
10 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 14
11 Elia Viviani (Ita) Team Sky 13
12 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 13
13 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 13
14 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 12
15 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 12
16 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 12
17 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 11
18 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 11
19 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 11
20 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 10
21 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 10
22 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 10
23 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli 10
24 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 10
25 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 10
26 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 9
27 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 9
28 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 9
29 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 9
30 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 9
31 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 8
32 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 8
33 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 8
34 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 8
35 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 8
36 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 7
37 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 7
38 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 7
39 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 7
40 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 7
41 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 7
42 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 6
43 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 6
44 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 6
45 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 6
46 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
47 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 6
48 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 6
49 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 5
50 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 5
51 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 5
52 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 4
53 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
54 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 4
55 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing 4
56 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 4
57 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 4
58 Richie Porte (Aus) Team Sky 3
59 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 3
60 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 3
61 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 3
62 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 3
63 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 3
64 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 3
65 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
66 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 3
67 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 2
68 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 2
69 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 2
70 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2
71 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1
72 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1
Premio Energy classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 5  pts
2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 5
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 5
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 4
5 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 4
6 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 4
7 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 4
8 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 4
9 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
10 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 4
11 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 3
12 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
13 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 2
14 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 2
15 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 2
16 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 2
17 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 2
18 Elia Viviani (Ita) Team Sky 2
19 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 2
20 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 1
21 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
22 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 1
23 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 1
24 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 1
25 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing 1
Young rider classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 46:54:22
2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:02:58
3 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 0:27:27
4 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:38:28
5 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:40:57
6 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:49:21
7 Fabio Felline (Ita) TrekRacing 0:58:57
8 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 1:03:44
9 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 1:04:06
10 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:54:38
11 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:06:55
12 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida 1:07:18
13 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 1:12:22
14 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 1:14:53
15 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:19:07
16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:19:47
17 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 1:21:34
18 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 1:22:49
19 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 1:27:11
20 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 1:29:37
21 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1:34:26
22 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 1:35:11
23 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 1:39:29
24 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:48:46
25 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 1:50:04
26 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 1:50:39
27 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 1:51:26
28 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1:56:26
29 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1:57:45
30 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:57:50
31 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 2:02:39
32 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing 2:03:45
33 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2:11:13
34 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing 2:15:41
35 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 2:15:59
36 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 2:20:43
37 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 2:25:58
38 Calvin Watson (Aus) TrekRacing 2:28:04
39 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 2:28:15
40 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 2:29:43
41 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 2:34:16
42 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 2:36:21
43 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 2:38:48
44 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 2:43:03
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 140:04:02
2 BMC Racing Team 0:06:17
3 Team Sky 0:06:31
4 Movistar Team 0:07:11
5 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:23:28
6 Tinkoff-Saxo 0:25:16
7 Team Katusha 0:52:56
8 Lotto Soudal 0:59:12
9 Bardiani CSF 1:27:41
10 Lampre-Merida 1:33:03
11 FDJ.fr 1:33:28
12 Orica GreenEdge 1:36:14
13 Etixx – Quick-Step 1:43:58
14 AG2R La Mondiale 1:44:25
15 IAM Cycling 1:51:20
16 Southeast Pro Cycling 2:05:22
17 Team LottoNL-Jumbo 2:13:56
18 CCC Sprandi Polkowice 2:15:44
19 Androni Giocattoli 2:29:11
20 Nippo – Vini Fantini 2:44:24
21 Team Giant-Alpecin 3:54:08
22 Trek Factory Racing 3:57:58
Team points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Astana Pro Team 269  pts
2 Orica GreenEdge 195
3 Movistar Team 190
4 Southeast Pro Cycling 162
5 Lampre-Merida 155
6 BMC Racing Team 140
7 Bardiani CSF 133
8 Androni Giocattoli 125
9 Team Sky 121
10 Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 120
11 Team Katusha 120
12 Team LottoNL-Jumbo 113
13 IAM Cycling 112
14 Trek Factory Racing 106
15 Tinkoff-Saxo 90
16 Lotto Soudal 89
17 Nippo – Vini Fantini 84
18 AG2R La Mondiale 67
19 Team Giant-Alpecin 66
20 CCC Sprandi Polkowice 58
21 FDJ.fr 37
22 Etixx – Quick-Step 28

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.