Джулиян Алафилип покори Mt. Baldy за лидерската позиция в Калифорния

Tour of Clifornia 2015

Stage 7 Ontario – Mt. Baldy 128.7 km

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe Photo: Doug Pensinger / Getty Images

Julian Alaphilippe (Etixx-Quickstep) покори Mt. Baldy и се качи на челно място в генералното класиране.

Соченият за краен победител Sergio Henao (Team Sky) нямаше възможността да опровергае надеждите. Той финишира 23″ след победителя.

Състезателят на Cannondale-Garmin Joe Dombrowski и Riccardo Zoidl (Trek Factory Racing) се издигнаха в първите пет.

За пореден път страхотно представяне направи Peter Sagan в защита на довчерашното си лидерство. Въпреки, че не можа да го защити, той катери тежката височина завидно и влезе първата шестица на финиширалите. Той държа темпо до последните 5 км. с едни от сочените за претенденти в обиколката. Времето му беше 47″ след победителя. Въпреки това той е едва на 2″ втори в генералното класиране.

По височината Henao и Alaphilippe се движеха с високо темпо то 4 км. Alaphilippe тогава настъпа и знаейки, че е само на 45″ от лидера Peter Sagan не погледна назад и за миг, устремен към етапната победа и възможността да облече лидерското трико.

Sagan използва максимално възможността да остане с Dombrowski и Zoidl в група. Въпреки че те успяха да го дистанцират, в последните 300 м. Sagan скочи в спринт, за да направи разликата с етапни победител възможно най-малка.
Текст: CJ

1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 3:42:13
2 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:23
3 Ian Boswell (USA) Team Sky
4 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:00:36
5 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:00:45
6 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 0:00:47
7 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek Factory Racing 0:00:53
8 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:01:00
9 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:17
10 Laurens ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:01:26
11 Rob Britton (Can) Team SmartStop 0:01:32
12 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:39
13 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:01:53
14 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:02:10
15 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team 0:02:12
16 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin 0:02:15
17 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:20
18 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:03:01
19 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:03:07
20 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:03:17
21 Ben King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:03:23
22 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman 0:03:43
23 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:50
24 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo 0:04:04
25 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:04:06
26 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:04:17
27 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team 0:04:33
28 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:04:54
29 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:05:33
30 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 0:06:50
31 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:07:43
32 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:08:24
33 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin 0:08:48
34 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team 0:09:19
35 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 0:09:46
36 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team 0:11:04
37 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
38 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
39 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:12:34
40 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team 0:12:38
41 Carson Miller (USA) Jamis – Hagens Berman 0:13:05
42 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
43 Chris Butler (USA) Team SmartStop
44 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:15:02
45 Evan Huffman (USA) Team SmartStop 0:16:02
46 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 0:16:42
47 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
48 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
49 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 0:16:59
50 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team
51 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:17:11
52 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:17:32
53 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
54 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step
55 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman 0:17:34
56 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
57 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team 0:19:05
58 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:19:38
59 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team 0:20:33
60 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
61 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
62 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
63 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
64 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
65 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team
66 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka
67 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
68 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
69 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
70 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
71 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
72 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
73 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step
74 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
75 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling
76 Jempy Drucker (Lux) BMC Racing Team
77 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
78 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team
79 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
80 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
81 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
82 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Racing Team
83 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop
84 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
85 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
86 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
87 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
88 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis – Hagens Berman
89 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman
90 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team 0:20:55
91 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
92 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 0:21:08
93 Travis McCabe (USA) Team SmartStop 0:21:30
94 Nathan Earle (Aus) Team Sky 0:21:43
95 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo
96 Danny Pate (USA) Team Sky
97 Jos van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
98 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick-Step
99 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step
100 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
101 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
102 Matthew Brammeier (Irl) MTN – Qhubeka 0:21:49
103 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
104 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
105 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
106 Stephen Leece (USA) Jamis – Hagens Berman 0:22:05
107 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:22:32
108 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
109 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:22:35
110 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:22:50
111 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team 0:23:02
112 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:23:06
113 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:23:23
114 Matthew Harley Goss (Aus) MTN – Qhubeka 0:23:28
115 Mark Renshaw (Aus) Etixx – Quick-Step
116 David Williams (USA) Jamis – Hagens Berman
117 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
118 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 0:23:52
119 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
120 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling 0:24:32
121 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
122 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
123 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
124 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
125 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:26:16
126 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:28:03
127 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling 0:28:38
DNF Travis Livermon (USA) Team SmartStop
Sprint 1 – Glendora
# Rider Name (Country) Team Result
1 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 5  pts
2 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman 3
3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1
Climb 1 – Glendora Ridge
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 8  pts
2 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 7
3 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 6
4 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman 5
5 Chris Butler (USA) Team SmartStop 3
Climb 2 – Glendora Mountain Road
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 8  pts
2 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 7
3 Christian Knees (Ger) Team Sky 6
4 Philip Deignan (Irl) Team Sky 5
5 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 3
Climb 3 – Mont Baldy (finish line)
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 12  pts
2 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 10
3 Ian Boswell (USA) Team Sky 8
4 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 7
5 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 6
6 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 5
7 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek Factory Racing 4
8 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
9 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 2
10 Laurens ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1
Young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 3:42:13
2 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team 0:02:12
3 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:03:01
4 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:04:06
5 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team 0:04:33
6 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin 0:08:48
7 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team 0:09:19
8 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 0:09:46
9 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team 0:11:04
10 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team 0:12:38
11 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:16:42
12 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 0:17:32
13 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team 0:19:05
14 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team 0:20:33
15 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
16 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team
17 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
18 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
19 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
20 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
21 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
22 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
23 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:22:32
Most aggressive
# Rider Name (Country) Team Result
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Sky 11:08:42
2 Trek Factory Racing 0:04:29
3 Tinkoff-Saxo 0:05:49
4 BMC Racing Team 0:06:14
5 Drapac Professional Cycling 0:17:30
6 Team LottoNL-Jumbo 0:17:55
7 Team Cannondale-Garmin 0:18:38
8 Axeon Cycling Team 0:20:32
9 Team SmartStop 0:28:36
10 Hincapie Racing Team 0:29:15
11 Team Giant-Alpecin 0:29:33
12 Jamis-Hagens Berman 0:32:19
13 Etixx-Quick Step 0:32:28
14 MTN-Qhubeka 0:33:58
15 UnitedHealthcare Cycling Team 0:34:54
16 Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:35:11
17 Jelly Belly p/b Maxxis 0:38:14
18 Team Novo Nordisk 0:59:36
General classification after stage 7
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 25:58:21
2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 0:00:02
3 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:33
4 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:10
5 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:01:11
6 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek Factory Racing 0:01:12
7 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:01:19
8 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:01:20
9 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:40
10 Rob Britton (Can) Team SmartStop 0:02:06
11 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:02:15
12 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:17
13 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team 0:02:32
14 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:49
15 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:03:12
16 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin 0:03:19
17 Ben King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:03:36
18 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:04:06
19 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:04:42
20 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:04:44
21 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team 0:04:51
22 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman 0:05:04
23 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:05:28
24 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:05:37
25 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:07:45
26 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:08:33
27 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin 0:09:09
28 Laurens ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:09:19
29 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:09:49
30 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:12:35
31 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team 0:12:46
32 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:14:26
33 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team 0:16:42
34 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:17:55
35 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:18:58
36 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo 0:20:25
37 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team 0:20:37
38 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 0:22:58
39 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 0:25:42
40 Chris Butler (USA) Team SmartStop 0:27:56
41 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:28:22
42 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:28:36
43 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team 0:28:40
44 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:28:42
45 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman 0:29:10
46 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:31:56
47 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 0:32:29
48 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:32:41
49 Travis McCabe (USA) Team SmartStop 0:33:33
50 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 0:33:57
51 Danny Pate (USA) Team Sky 0:35:51
52 Evan Huffman (USA) Team SmartStop
53 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team 0:36:35
54 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 0:36:38
55 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team 0:36:41
56 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis – Hagens Berman 0:36:49
57 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:37:37
58 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:37:42
59 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:38:13
60 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team 0:38:19
61 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:38:42
62 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:38:50
63 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:38:51
64 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team 0:40:08
65 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:40:36
66 Jempy Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:40:55
67 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:40:56
68 Matthew Harley Goss (Aus) MTN – Qhubeka 0:41:03
69 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:41:14
70 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:41:17
71 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 0:41:30
72 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team 0:41:33
73 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 0:41:51
74 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:41:58
75 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:41:59
76 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka 0:42:01
77 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:42:05
78 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 0:42:06
79 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin 0:42:14
80 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:42:37
81 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 0:43:03
82 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:43:46
83 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:43:48
84 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling 0:44:19
85 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 0:44:35
86 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:44:45
87 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 0:44:56
88 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo 0:45:02
89 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
90 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:45:13
91 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Racing Team 0:45:25
92 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop 0:45:29
93 Mark Renshaw (Aus) Etixx – Quick-Step 0:46:00
94 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:46:04
95 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick-Step 0:46:26
96 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team 0:46:32
97 Matthew Brammeier (Irl) MTN – Qhubeka 0:47:22
98 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 0:47:27
99 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:48:04
100 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:48:15
101 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:48:16
102 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team 0:48:46
103 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:48:55
104 Jos van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:48:57
105 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:49:26
106 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step 0:50:15
107 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:50:50
108 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:51:23
109 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
110 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:51:26
111 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:51:59
112 Stephen Leece (USA) Jamis – Hagens Berman 0:53:42
113 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:53:55
114 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 0:54:10
115 Nathan Earle (Aus) Team Sky 0:54:13
116 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:54:26
117 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:54:34
118 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:54:36
119 Carson Miller (USA) Jamis – Hagens Berman 0:55:56
120 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:56:34
121 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:56:47
122 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:57:12
123 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling 0:57:33
124 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:58:50
125 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling 1:00:03
126 David Williams (USA) Jamis – Hagens Berman 1:01:12
127 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 1:01:45
128 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 1:02:58
129 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 1:03:17
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step 55  pts
2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 49
3 Jempy Drucker (Lux) BMC Racing Team 26
4 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling 26
5 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 20
6 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 19
7 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 18
8 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 15
9 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 15
10 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 13
11 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka 12
12 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis – Hagens Berman 11
13 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 11
14 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 9
15 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 8
16 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 6
17 Rob Britton (Can) Team SmartStop 6
18 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 6
19 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 5
20 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 5
21 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 5
22 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team 4
23 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 4
24 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 4
25 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman 3
26 Matthew Harley Goss (Aus) MTN – Qhubeka 3
27 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 3
28 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team 3
29 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 2
30 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 2
31 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 2
32 Evan Huffman (USA) Team SmartStop 1
33 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team 1
34 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 48  pts
2 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team 33
3 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 20
4 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 14
5 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 14
6 Evan Huffman (USA) Team SmartStop 13
7 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 13
8 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 11
9 Ian Boswell (USA) Team Sky 11
10 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 10
11 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 10
12 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 10
13 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 8
14 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team 8
15 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team 8
16 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 7
17 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 7
18 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 6
19 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 6
20 Christian Knees (Ger) Team Sky 6
21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team 5
22 Philip Deignan (Irl) Team Sky 5
23 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman 5
24 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 5
25 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 5
26 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 4
27 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek Factory Racing 4
28 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4
29 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 4
30 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 3
31 Chris Butler (USA) Team SmartStop 3
32 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 3
33 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 2
34 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman 1
35 Laurens ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo 1
36 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 1
37 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 1
38 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 1
39 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 1
Best young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 25:58:21
2 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team 0:02:32
3 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:03:12
4 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:04:42
5 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team 0:04:51
6 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin 0:09:09
7 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team 0:12:46
8 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team 0:20:37
9 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing 0:22:58
10 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team 0:25:42
11 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling Team 0:28:40
12 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:28:42
13 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team 0:33:57
14 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team 0:36:35
15 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team 0:36:41
16 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team 0:38:19
17 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:38:51
18 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:40:56
19 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:41:14
20 Justin Oien (USA) Axeon Cycling Team 0:41:33
21 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:41:58
22 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 0:44:56
23 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:48:16
24 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:51:59
25 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:57:12
26 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 1:03:17
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Sky 77:58:25
2 Trek Factory Racing 0:04:06
3 BMC Racing Team 0:05:35
4 Tinkoff-Saxo 0:08:40
5 Team Cannondale-Garmin 0:22:01
6 Axeon Cycling Team 0:23:37
7 Team LottoNL-Jumbo 0:38:24
8 Hincapie Racing Team 0:42:52
9 Team Giant-Alpecin 0:45:22
10 Team SmartStop 0:46:28
11 Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:50:19
12 Jamis-Hagens Berman 0:50:20
13 Drapac Professional Cycling 0:58:42
14 UnitedHealthcare Cycling Team 1:04:44
15 Etixx-Quick Step 1:07:26
16 MTN-Qhubeka 1:11:35
17 Jelly Belly p/b Maxxis 1:21:58
18 Team Novo Nordisk 1:57:01

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.