България спечели два златни медала от европейското по самбо в Загреб

maria-orqshkovaБългария спечели два златни медала от европейското първенство по спортно и бойно самбо за мъже и жени в Загреб (Хърватия).

Мария Оряшкова стана шампионка в категория до 80 кг, а при мъжете триумфира Тихомир Благовестов (74 кг). Сребърни медали завоюваха Магдалена Върбанова (52 кг) и Борис Борисов (62 кг).

Бронзови медалисти са Тамара Пантелеева (72 кг), Ваня Иванова (64 кг) и Борислав Янаков (57 кг).

В бойното самбо европейски вицешампиони станаха Борис Кандов (62 кг) и Мартин Маринков при над 100-килограмовите.

Бронзови отличие взеха Румен Димитров (82 кг), Джордан Нгуен (52 кг) и Камен Георгиев (90 кг).